Hirdetés
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Google Pixel topik
- One mobilszolgáltatások
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- iPhone topik
-
Mobilarena

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
stopperos
senior tag
Simán. Volt hogy meghalt a "szerver" gép, és egy asztali gépbe át lett rakva a merevlemez gyorsan, hogy menjenek a dolgok. Intel->Amd váltás, Intel->nvidia chipset... DDR1-> DDR2
Csak a hálókártyákat kellett törölni: /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules hogy újraossza, meg utána átnevezni őket a szabályoknál, ha máshogy nevezte el.
Miután meglett a gép, visszatettem, és visszaraktam a korábbi udev szabályt, ugyanúgy ment, mint korábban.Szerencsére a kernelben minden benne van. Egyedül csak a zárt driveres gépek hasonló manipulálásával volt gondom, hogy nem indult el az X felület.
-
-
-
-
-
-
kriszpontaz
veterán
Nvidia vonatkozásában: az állandó függőleges szinkron bekapcsolásával az nvidia x settings alatt megszűnik a problémád a flash videók lejátszása közben, meg persze egyéb videóknál is. Főleg HD vagy FullHD videók alatt zavaró. (Persze itt zárt meghajtókra gondolok). Nálam segített rajta.
(#7461) Mtbsrác: [link]
-
Én már régen nem használom, egyrészt nincs kivel, másrészt egy időben olyan módon kutyulta a bemeneteket (a Pulseaudio-val közösen), hogy hívás előtt mindig újra be kellett állítani a mikrofont

@qltsar : Na ez volt a másik, hogy semelyik multikliensben nincs Skype kezelés. A Pidginen meg így elmegy a MSN-Facebook-Gtalk együtt.
-
PuMbA
titán
Ez egy általános hiba compizban és unity-ben együtt (van róla bugreport). Nekem ATI-m van és nem csak a dragging, hanem az egész felület tiszta laggos. Gnome Shell-ben nem jön elő, mert azt képesek voltak rendesen megírni
Ubuntusok így fejlesztenek: ó megírtam a kódot, működik, nagyon fasza, igaz, hogy csomó gépen tiszta szar, de kit érdekel, itt a Core i7-es gépemen ATI 7970-nel jól megy 
-
Nem hiszem, hogy kompatibilis lenne a régebbi Compiz a Quantallal.
(#5497) tragiQss: A konfigurálása teljesen más kérdés mint az egyszerű telepítése, vagy éppen az indítómenü frissítése. Ezek egy-egy parancsból megvannak, korántsem nevezhető bonyolult megoldásnak.
(#5499) fradi81: Szerintem kölcsönösen a Compiz és a grafikus driver hibája. Ez tűnik a leglogikusabbnak, hiszen csak Compizzal jelentkezik és csak NVIDIA-val. Legalábbis nálam teljesen simán mennek az ablakok. Én személy szerint megpróbálkoznék a legfrissebb NV meghajtóval.
-
fradi81
veterán
-
Na jó, de hogyan jön ide az ATI zárt drivere, amely már réges-régóta nem támogatott? Az AMD kompatibilis meghajtóival (fglrx) pedig én semmi ilyesmi jelenséget sem tapasztaltam. Valamelyik korábbi kiadásnál valóban volt egy idő mikor előjött, de nálam már jó ideje simán mozgathatóak az ablakok.
(#5481) afgk2012: Rémálom? Mi a rémálom abban a grub-install parancsban? A chmodolás? Az is megvan hamar, maximum egy perc az egész ha nagyon lassú vagy. Ha meg nem tudod, hogy mely partíciókon van a rendszer és azért nehéz, akkor a Systembackkel sem lenne könnyebb. De azért, hogy egyetlen grub-install parancsot kiadjon egy gomb, én nem fogok külön menüpontot beépíteni.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Pendrive probléma
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- PlayStation 5
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- DUNE médialejátszók topicja
- Kerékpárosok, bringások ide!
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Építő/felújító topik
- További aktív témák...
- Felújított Sony PlayStation 4 12.02 FW GoldHEN - BD-JB lemezzel és 9db előre telepített PS4 játékkal
- Apple iMac 19.2 i5-8500 Radeon Pro 560X 4GB 16GB 256GB SSD 21.5" 4K Retina
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Magyar Logitech G915 Billentyűzet lehet +33.000.- Ft ból
- Apple iPhone 14 Plus Yellow Super Retina XDR, hosszú üzemidő ,100% Akku,3 hó gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


, cseréltem kernelt is...hátha...de nem segített
!
Csak úgy "kóstolgatom"


