Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Skynet258
veterán
750-nél nem kell emelni a feszt semmiképpen. Használd a gyéri feszen. Ha az fsb-t húzod, de a ramot a gyári érték (esetünkben 800Mhz) közelében tartod, akkor nem kell +fesz a memónak. Akkor szoktunk emelni, ha mondjuk a 800-as ramot felhúzod 1000-re (ez csak példa, van ram ahol kell, van ahol nem, és a memón lévő chip is megszabhatja), tehát emeljük a frekvenciát.
A másik ha csökkentjük az időzítését a ramnak (pl: 5-5-5-12-ről 4-4-4-12-re), mert lehet, hogy a gyári feszen ezt nem bírja, de kicsit megemelve igen.
Más esetekben nem emelünk feszt, sőt, én a minimális feszemelés híve vagyok (főleg mert nem vízzel hűtök
). Ha +0.3-at adsz neki, az 2.1V-ot jelent (magyarul 1.8V a bios szerinti alap). Nekem pl. nem kellett emelni a 850Mhz-es értékhez, mert 2.1 a Geil Ultra alap feszültsége. A Kingmaxét nem tudom (bár sejtem, hogy annak is).
Új hozzászólás Aktív témák
- Bluetooth hangszórók
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Apple TV+
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- TCL LCD és LED TV-k
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
- Xbox Series X|S
- További aktív témák...
- magyar billentyűzet - 171 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3645, 100% Akksi
- XBOX Series X 1TB // Számla+Garancia //
- LG 32GS94UX - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Microsoft Surface Laptop 3 13.5" fekete i5-1035G7 16GB 512GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
). Ha +0.3-at adsz neki, az 2.1V-ot jelent (magyarul 1.8V a bios szerinti alap). Nekem pl. nem kellett emelni a 850Mhz-es értékhez, mert 2.1 a Geil Ultra alap feszültsége. A Kingmaxét nem tudom (bár sejtem, hogy annak is).

