- Oroszok csomagolják ki a még be nem mutatott iPad Pro M5-öt
- Íme, a Moto X70 Air, vagyis Motorola Edge 70 minden oldalról
- Akciófigyelő: Komoly kedvezményekkel és ajándékokkal startol a Xiaomi 15T széria
- Bemutatta az Apple a Powerbeats Fit fülhallgatót
- Amikor a fókusz egy stapatelefon óraképernyőjén van
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Apple Watch
- Amikor a fókusz egy stapatelefon óraképernyőjén van
- Redmi Buds 5 és Buds 5 Pro - feláron vagy féláron?
- Apple iPhone 17 - alap
- iPhone topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Íme, a Moto X70 Air, vagyis Motorola Edge 70 minden oldalról
- Yettel topik
- OnePlus 7T Pro - árban is a csúcson
-
Mobilarena
TP-Link WDR3600 - N600 router
Új hozzászólás Aktív témák
-
vzozo
senior tag
válasz
ReFleXx #16626 üzenetére
Az RPI nem egy izmos gép, meg annak is megvannak a hátrányai, de igazából működik, eddig kb. az összes generációból volt / van gépem a legújabb 4-est leszámítva. Olcsó, és adja, amit ígér. Ezzel szemben mindenféle egyéb olcsó és drága SBC-vel csak szíííííííííívtam.
Ahová pedig a router és egy vinyó elfér, nagy eséllyel lesz hely annak a pici RPI-nek. Nálunk a lakásban gyárilag egy nagyon kicsi helyet alakított ki a kivitelező, ott van végeztetve az üveg + épp van hely egy Tplink 4300-asnak, egy 3.5-ös vinyónak és a raspinak. Plusz ugy így nem kell aggódnom a router korlátos RAM és CPU-ja miatt, igazából minden mást ami nem NAT meg DNS azt az RPI csinálja.
-
Wajk
addikt
válasz
ReFleXx #16617 üzenetére
így van, OpenWRT alapú és amihez nekem kell a router az rajta is van: Transmission, MiniDLNA. Felesleges dolgok nemigazán. Én nem is telepítettem rá extra csomagot és a meglévőket sem frissítettem. Szabad hely is van amennyi elvárható. Működnek ahogy kell.
kb 10p alatt bekonfigoltam és használható is volt a router.
A Readme-ket feltétlen olvasd el ami érint mielőtt nekiálsz (winyó mount/automount/formázás/miniDLNA...)
(#16615) vzozo : ahogy fentebb is írtam, hagytam minden alapon, pár alapbeállítást eszközöltem csak. kb. 1500 videó van a 2TB-s Winyón (EXT4-re formázva). A TV 5Ghz-en csatlakozik a routerre. Max 1080p-s videókat szoktam nézni, 4K-t valószínűleg már nemigazán vinne vígan. 1080p-ig viszont pöc/röff.
De nem vagyok nagy letöltő az igaz, egyszerre max 10 torrentem ha van, és csak este működtetem amikor a ház alszik. Viszont DLNA-n keresztül a winyó az van pörgetve, a gyerkőcök is amikor nézek valami mesét az azon keresztül megy. Filmeket sorozatokat én is innen nézem.
(#16616) woodworm : igen, nálam semmi egyéb extra nem fut. Ez a fő prioritás: fixIPn egy Desktop, 2 laptop, egy porszívó, 3 telefon, 1 TV (csak ez utóbbi 5Ghz-en), ezek mellett Transmission és MiniDLNA. Slusz/passz
-
Wajk
addikt
válasz
ReFleXx #16601 üzenetére
én pont erre használom a sajátomat az aláírásomban lévő FW-el. Transmissionnal töltés az USB-re. miniDLNA-n keresztül pedig a TV-n megnézem, ami WiFin csatlakozik a hálózathoz. Napközben a töltés korlátozva, éjszaka meg el van eresztve. Évek óta használom így.
Egy tipp: ez a MiniDLNA beállításom. Ez azért jó, mert pár kattintást spórolsz amikor a TV-n rámész a DLNA szerverre. (Egyből a mappák látszanak a gyökérben)
-
vzozo
senior tag
válasz
ReFleXx #16611 üzenetére
van egy usbs kulso hddm, azt szeretnem rakotni, arra menne a torrent a routerrol.
A tvn meg szeretnem lejatszani a hddn levo tartalmakat.Persze ugye a válasz attól függ, hogy "attól függ".
Mennyi torrent, milyen sávszélességgel, párhuzamos használat, kell-e transcode-olni, stb, stb.
-
vzozo
senior tag
válasz
ReFleXx #16609 üzenetére
Szerintem ilyesmire ez a 3600-os felejtős. Ellenben még a legósdibb Raspi 1-es is elvinné, az újabbak főleg.
Épp most akartam beirni véleményt kérni: nálam minden hajnali 3-kor frissül az adblock lista (OpenWRT), és bizony éjszakázásokkor megérzem ezt: 2-3 percre ledöglik minden. Pedig ez talán annyira nem kellene, hogy sok legyen?
Blocked Domains 77,951
Active Sources adaway, adguard, bitcoin, disconnect, malwaredomains, malwarelist, openphish, reg_cn, reg_ru, yoyo
Új hozzászólás Aktív témák
- Linux Mint
- MasterDeeJay: Gigabyte GA-B350M-D2 - AM4 lap 2016-ból, amikor még nem volt Ryzen!
- Építő/felújító topik
- Autós kamerák
- Gyúrósok ide!
- Milyen légkondit a lakásba?
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Rövid videón a hamarosan megjelenő Painkiller
- Itt az AI videók TikTokja, az OpenAI új agymenése
- Apple Watch
- További aktív témák...
- Újszerű Lenovo Thinkpad T16 gen2 (13.gen Core I7 32Gb DDR5 1 Tb SSD) MAGYAR laptop 1 év garancia!!
- Samsung Galaxy Z Flip 5 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Eladó Fitbit Charge 6 /Coral színű
- Asztali PC , i7 13700F , RTX 4070 , 32GB DDR5 , 1TB NVME
- Asztali PC , R7 5700X , RX 5700 XT , 16GB RAM , 512GB NVME , 750GB HDD
- AKCIÓ! Nintendo Switch OLED 64GB fehér játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASRock Formula OC RX 6900 XT 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 14 256GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3533
- BESZÁMÍTÁS! Asus A620M R5 7600X 64GB DDR5 1TB SSD RX 6900XT 16GB Zalman Z1 Plus Chieftec 850W
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi 9, Xiaomi Redmi 9AT, Xiaomi Redmi 10, Xiaomi Redmi 10 2022
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest