- iPhone topik
- Google Pixel topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Csíkszélességben verné az Exynos 2600 a Snapdragon 8 Elite 2-t
- Magyarországon is kapható a Moto G85 5G
- Keretmentesít a Galaxy S25 FE
- Redmi Watch 5 - formás, de egyszerű
- 45 wattos vezeték nélküli töltés jön az új iPhone-ba
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
-
Mobilarena
Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szmeby
tag
válasz
ralfee106 #3477 üzenetére
Én is teszek egy próbát.
Ezen a fórumon boldog boldogtalannak Arctic P12-t ajánlanak, mert alacsony az indító feszültsége, vagyis valószínűleg bármilyen tápban elindul. És elvileg más nem is számít.
Amennyiben mégis ragaszkodsz az eredeti márkához, akkor pl. nem is olyan rég stoki82 megosztotta velünk a webshop nevét, ahol ő vett ventit, ugyan másfajtát, de hátha szerencséd lesz. Én anakidején sajnos nem ismertem ezt a webshopot, tehetsz vele egy próbát, talán van nekik d12sm12-jük.
-
Szmeby
tag
válasz
stoki82 #3458 üzenetére
Az en ventilatoromnak is ilyen peremes pattintos a csatlakozoja, csak az egy Yate Loon D12SH-12, az en tapomban ilyen volt.
Nekem is az volt vele a bajom, hogy vagy farigcsalni kell a csatlakozon, vagy kell meg melle egy atalakito kabel is... Nem akartam faragni, tul stresszesnek tunt.Szoval annakidejen rendeltem ebayrol magamnak 2 darabot, a tartalek meg megvan. Az egesz csomag szallitassal volt kb $18. Ha erdekel, $9-ert neked adom a tartalekot, mar nem erzem szukseget, hogy kelleni fog nekem. Mondjuk koltsegek teren lehet, hogy egy magyar arctic-kal meg mindig jobban jarsz.
-
Szmeby
tag
válasz
scott_free #3420 üzenetére
Ne aggódj, árt a jó közérzetnek. Ahogy egy pszichológus ismerősöm mondta vala: "Nyugodj meg, attól majd megnyugszol." Szóval csak reméld a legjobbat, készülj a legrosszabra.
Amúgy feltehetőleg pvc alapú szigszalaggal tekerted körbe... amiből a vezetékek burkolatát is készítik. Nem kifejezetten gyúlékony anyag. Mintha egy nagy rakás kábelt tuszkoltál volna a tápba. Szóval, amíg a tápod rendes szellőzését, hűtését ez nem akadályozza, szerintem pont mindegy.
-
Szmeby
tag
Visszaszívom, időközben sok segítőkész ügyfélszolgálattal is találkoztam. Bár még nem oldódott meg, de jó látni, hogy csak az első néhány webshop válasza keltett bennem rossz érzést.
Állítólag az is számít, hogy mennyi áramot vesz fel a venti. Valóban számít?
Az enyém 300 mA-t vesz fel, gondolom a táp is annyit ad le. Nem vagyok otthon az elektronikában, vajon mi történne, ha egy 150mA-es ventit kötnék rá? És ha egy 500 mA-est?
Mondjuk ilyet úgyse fogok csinálni, egyelőre egyszerűbb megrendelni Kínából pontosan ugyanazt a ventit, ami tönkrement. -
Szmeby
tag
Köszi az infót. Még a magyar webshopokat nézegetem, de siralmas a rugalmatlanságuk. Akik eddig válaszoltak a kérésemre sem arról írnak, hogy hogyan tudnák / nem tudnák beszerezni, hanem "sajnos nincs". Hát kösz, ezzel tényleg beljebb vagyunk.
Én meg azt sajnálom, hogy a fogyasztói társadalom kultúrájából inkább a lehúzás honosodott meg (ungarische black friday és hasonlók), az ügyfél igényeinek kiszolgálására való törekvés kevésbé.
Értem én, hogy rétegigény, de filléres alkatrészekről van szó, nem hiszem, hogy nem férne el egy doboznyi a raktár egyik polcának tetején. Na mindegy.Nem gyanta, pattintós műanyag foglalat, egészalakos jó masszív peremmel, olyan mint itt. Kipróbáltam, le tudtam húzni, vissza tudtam dugni... szóval működne, ha lenne alkatrész. Közben találtam átalakító kábelt, 3 tűből 2 tűbe, de ettől is kicsit hasfájásom van. Bár még mindig jobb, mint csatlakozó aljzatot farigcsálni. A forrasztásnál meg pláne jobb. Ennyi erővel csapágy gyártásba is foghatnék és nem kellene ventilátort sem vennem.
-
Szmeby
tag
Na, meghalt a tápomban a venti és ide tévedve én nem gondoltam volna, hogy ennyire körülményes ezt kicserélni. Most komolyan nem gyártanak 2 pines csatlakozóval szerelt ventit?!
Lehúzom a régit, rádugom az újat, csavar-csavar, csókolom. Bármi ajánlás itt 2 pines ventire? Az összefoglalóból nekem nem jött le, hogy mire gondolt a költő. Köszi.(Egy 12 centist keresek bele, szerencsére nem ráforrasztották, van csatlakozó, bár jól körbe van bástyázva műanyag peremmel... faragás nélkül biztos nem megy rá arra nagyobb dugó. Amúgy egy CM 550 táp a kiszemelt. Na jó, körülnézek a webshopokban és szörnyülködöm egy sort.)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- FÉL ÁR ALATT! Lian Li UNI FAN SL120 RGB 1db-os és 3db-os ventilátor szett garanciával
- Cooler Master SickelFlow 120 ARGB ház ventilátorok eladóak /Garanciás/
- Ventillátorok 120/140mm és tápkábel modding kitűnő árakon! Most extra 10% kedvezmény!
- NOCTUA NF-A14 PWM Chromax.Black.Swap-Edition
- Lian Li uni fan tl wireless lcd 120 (garanciális)
- Honor X7B szép állapotban 6/128GB fekete / 12 hónap jótállással!
- Microsoft Surface Pro 7 - Újszerű, dobozban, gyári töltővel, billentyűzettel
- Lenovo ThinkCentre M720q/ Dell OptiPlex 3060- 3070/ Hp EliteDesk 800 mini, micro PC-Számla/garancia
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX Z270G GAMING WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Chieftec 600W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged