Keresés

Hirdetés

  • Két OLED kijelzőt is bevet a GPD DUO

    ph A készülő notebook biztosan úgynevezett AI PC lesz, de nem tudni, hogy milyen platform kerül bele.

  • Hauntii teszt

    gp Ki gondolta volna, hogy az élet és halál közti rés ennyire élvezetes lehet? Igaz, szín nem sok fért ebbe a birodalomba, de a Hauntii hangulatával, harcaival és apró fejtörőivel is képes elvarázsolni.

  • A hajlíthatók kedvence lehet a Dimensity 7300X 5G

    ma Átcímkézés helyett csíkszélességet váltott a MediaTek, népszerű Motorolában debütálhat.

Új hozzászólás Aktív témák

  • pd

    tag

    válasz Algol #1973 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ!

    Folyamatosabban inkább a 300 W fogyasztás a jellemző (videótömörítés) a 390 CPU+GPU terhelés mellett jön össze (húzósabb játékok).
    Az átalakítós megoldásra azért gondoltam, mert úgy a ventilátor is ép marad, ha netán ki akarom szerelni később (valamiért nem jön be, táp kipurcan stb.). Az átalakító nem pont olyan mint a képen, van rajta zsugorcső, a venti kábelét meg összekötözve mellé odarögzítem majd valahogy. A csatlakozó a tápon sima kihúzhatós 2-pines csatlakozó, a kép jobb alsó felén látszik.

    Ventilátorok indulási feszültsége:
    JetFlo1, JetFlo2 (ebben 3 V-ot mért a tesztelő)
    SickleFlow (ebben a tesztben szerepelt az Excalibur is)

    Amiket a keresgélés alatt találtam, hátha hasznos lehet itt a fórumban másnak is (angol nyelvű oldalak):
    - Ezek a tesztek nagyon tetszettek: semmi körítés, csak hogy hogy szólnak és pontos mérési adatok
    - 60 db 12/14 cm-es ventilátor tesztje
    - 18 db 12 cm-es, 1.350 RPM alatti ventilátor tesztje
    - 32 db 12 cm-es, 1.350 RPM feletti ventilátor tesztje
    - 9 db 14 cm-es ventilátor tesztje
    - Korrek tesztek, cikkek tápokról, hűtésről (többek közt)

    Megmondom őszintén, kicsit a JetFlo felé hajlok a gumisarkok és amiatt, hogy abból elérhető LED nélküli változat is (elvileg a SickleFlow-ból is van, de sehol nem kapni). Ha beszereltem, mindenképp írok, mi az eredmény.

    Ami még közben felmerült bennem: a védőrácsot ha nem teszem vissza (a ház alja és a porszűrő úgyis védi), az javít valamit a légszállításon, vagy nem számít?

    [ Szerkesztve ]

  • pd

    tag

    válasz Algol #1973 üzenetére

    Corsair CX400 tápcseréjéről osztom meg a tapasztalatokat.

    Végül vettem egy JetFlot, aztán egy SickleFlow-t is, úgysem ártott a házba sem egy új venti. Mostanra kipróbáltam mindegyiket több helyen. A tapasztalataim igencsak vegyesek.

    A JetFlo állati jól hűt, csak úgy lobog az ember haja tőle. Cserébe viszont sajnos a hangja is állati nagy. Tesztek alapján nem gondoltam volna, de sajnos így van. Házhűtőnek jó, de ha nagyobb akadály van az útjában, a levegő a nagy légszállítása miatt csak úgy süvít. CPU-hűtőnek még elmegy, de szerintem olyan sok hűtéstöbbletet ott sem hoz, amennyivel hangosabb (én az Alpenföhn Triglav bordáján tudtam kipróbálni). Egyébként 1200-1600 RPM között egész halk, de fölötte, főleg maxon... Sajnos a tápban a meleg miatt inkább a max. fordulat felé forog, ha terhelve van a gép, és ahogy a táp alul van és megkeveredik benne a levegő, nagyon hangos lett; a levegő süvítésén túl még valami búgás is hallható volt, nem tudom mitől. Viszont le is hűtött mindent, az tuti.

    A SickleFlow az ára ellenére (fele annyi, mint a JetFlo) azt kell hogy mondjam, legalább olyan jól hűt, viszont sokkal halkabb. Házhűtőként szinte nem is hallani, pedig ott állandó 2.000-en forog (3 tűs a csatlakozója), és a tápban sem lett nagyobb hangja. Nem igazán értem, miért van, lehet hogy csak a táp komálja jobban valamiért, de ég és föld hangban a két venti közti különbség.

    A táp hőmérsékletét csak kézrátétellel tudom mérni, az alapján azt mondom, mindkettő ugyanúgy lehűti.

    Lényeg a lényeg, én a Corsair CX400-ból kiindulva azt tudom nyilatkozni, hogy aki halk ventit szeretne, az semmiképp ne válassza a Cooler Master JetFlo-t. Ajánlani tudom ezzel szemben a Cooler Master SickleFlow-t. Fele annyiba kerül (1.800 <---> 3.800), nagyon jól hűt, és jóval halkabb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák