Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz PadaVaJ #14146 üzenetére

    A UPS-t be kell dugni a konnektorba, és terhelés nélkül - ne köss ár semmit - menjen egy napig, addig töltődik.

    Holnap ilyenkor már dughatsz rá védendő fogyasztókat.

    Ezt jó UPS-nek nézem az külön tetszik, hogy ez egy FRISS típus, remélhetőleg az elektronikáján is csiszoltak.

    Érdemes elolvasni a tájékoztatóját hogy ír e valami extra lépést pl. nekem az APC UPS-emnél előbb az akkukat kvázi csatlakztatni kellett a UPS-hez:

    DE a legtöbb UPS kvázi azonnal használatba vehető - persze az egy fél napos - napos töltés - után.

    A búgás azt jelentheti, hogy töltődnek az akkuk. A világításról nem tudok de a leírásában benne kell lennie melyik lámpa mit jelent. A lényeg egy napig töltődjön. Esetleg holnap ilyenkor - ha már egy napot a hálózaton volt - kapcsold ki húzd ki dugj rá valami védendőt dugd vissza a fali konnektorba és kapcsold be ekkor már :
    - fel lesz töltve
    - és lesz rajta fogyasztó

    A kérdés ekkor milyen lámpa fog világítani.

    Ezek szerint - ha így néz ki az eleje - akkor szerintem a jelekbő:
    - ha folyamtosan zölden világít akkor fel van töltve
    - ha zölden villog akkor épp töltődik
    - ha sárga folyamatos akkor akkuról üzemel
    - ha sárga villog akkor merül
    - ha folyamatos piros akkor gond van
    - ha villog a piros akkor túltöltés

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz PadaVaJ #14146 üzenetére

    Mivel ZÖLD villogó jelzésnek kellene lennie ha tölt ezért kapcsold ki húzd ki a konnektorból dugd be újra és kapcsold be megint.

    A konnektorban nem ment el az áram? Nekem volt olyan hogy lecsapta mert az egyik konnektorom csak 6A-es biztosítékos volt és kell neki legalább 10-16A.

    Ha egy nap "töltés" után majd - kikapcsolás kihúzás visszadugás a konnektorba csatlakztatva rá valami pl. egy lámpa vagy tévé - majd bekapcsolva és nem világít folyamatos fénnyel a ZÖLD akkor lehet gond van.

    A hivatalos honlapja ezt írja a LED indikátorokra: Power On , Line Mode , Battery Mode , Bypass Mode , Low Battery , Overload , UPS Fault

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák