Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheReMiXeR

    senior tag

    válasz vati #1624 üzenetére

    pusztán csak észrevételezés :+

    No de mit lesel egy noname ramon? Vagy akár egy samsung ramon? Amit nézni kell az más kategória. Nem Geil cuccokat kukkolnak a vevők, hanem olcsó cuccokat...

    Hangfal kipróbálás... ez is érdekes téma. Ne gondolja már senki, hogy majd leülünk és főzök egy jó kávét, rágyújtunk és élvezzük a hulladék 5.1es hangfalak hangjait...
    Nevetséges olykor ez a kérdés. Vajon mit nyújthat egy 6ezres noname kategória?
    Hájend lehet. Vegye meg és próbálja ki otthon az ügyfél vagy keressen egy ''bemutatótermet''. Valszeg nem nagyon talál, mert ezeknek nem kell a bemutató.
    Ránézésre megállapítom, hogy szólhat egy 20x20-as dobozba rejtett 8centis mélynyomó.
    Nem kell részletezni.

    Nagyon sokszor ''perforált'' csomagolásban vannak a cuccok. Ha kibontod soha nem csomagolod vissza. Mert ha jön a köv vevő az már azt mondja, hogy ez használt.

    Monitorok kipróbálása megoldható de nem 15 féle kibontása tesztelése...
    Mert a többség azt hiszi egy 25négyzetméteres boltban majd egy fél napot eltöltenek és próbálgatják a monitorokat... a nagy f@szt. Erre se hely, se ember se energia nincs.
    Akinek ez nem tetszik vegyen osánban vagy a médimárktban cuccot. Ott ki van rakva és működik. Lehet lesni hónapokig... többért általában.

    A kolléga (ML320) szerintem arra gondolt, hogy az emberek mindent meg akarnak tapogatni. Még azt is amit nem lehet.

  • ML320

    aktív tag

    válasz vati #1624 üzenetére

    A te eseted teljesen jogos! Engem és sok más kollégámat inkább azok a vevők tesznek morcossá, akik bejönnek, játszák a nagyokost, mindenedet, ami van, lefikázza, összetapogatja, stb... Vásárolni meg nuku...

    Pénteken megint bent volt az egyik ''törzsvendégünk''
    - Memóriakártya olvasót szeretnék, beépíthetőt...
    - Csak ez van. És nincs olyanom, ami floppyval egybeépített. És olyan sincs, amin nincs márkafelirat. És csak fekete vagy fehér előlapú van! És csak az alaplap belső USB portjára csatlakoztatható.
    Mire ezeket elsoroltam, szegény srác csak nézett ki a fejéből, és két percig nem tudott megszólalni. Valszeg elfelejtette, hogy már eljátszotta ezt a történetet, én meg csak közöltem vele, hogy amit ő keres, az nincs. Ennek ellenére megint kicsomagoltatta a cuccot, és megnézte. Nem lett másabb, mint amilyen 1 hónapja volt...

    És persze megértem, hogy teljes valójában szeretnéd látni a cuccot. Segítek is benne. Amikor az ügyfél pontosan tudja, hogy mit és miért akar, akkor nekem is az az érdekem, hogy megkapja, amit kinézett magának. A monitorokat kérésre felbontjuk és megnézzük, hogy pixelhibamentes-e, amennyiben tényleg vásárló az ügyfél!!! Azért mert Józsika szeretne a suliban olyan sztorit előadni, hogy húdekafa monitort láttam, akkor menjen ki az MM-be!!! Nálad is két különböző RAM-ról volt szó, és tudtad, hogy mi van, mit kell nézni. A bolt részéről szerintem átverés akart lenni, vagy ha hivatalos akarok lenni: fogyasztó szándékos megtévesztése. Nálunk vidéken egy ilyen eset nagy buktát jelent a boltnak, tehát már csak ezért se tehetjük meg.
    Ellenben azt is elmondanám, hogy több nagykerben van a nevesített, a brand és a lapátolt kategória. Azért mert Józsika egy egyik fórumban azt olvasta, hogy a srác haverja látta, hogy valahol volt ilyen-olyan dzsunka gyártónak emilyen meg amolyan cuccal felszerelt eszköze, és valahol még ráadásul potom pénzért is adták, és ő is ilyet szeretne... Hát nem... Nem tudok annyi energiát fektetni ezekbe az esetekbe, hogy megérje. Itt sajnos alapból bunkónak kell lennem, el kell küldenem a gyereket.

    Még egyszer kiemelném: a hozzáértőnek segítek! Ha infó kell, segítek! De ha valaki azt hiszi a boltról, hogy ugyanolyan elven, mint a multikhoz, bejöhetnek, játszhatnak, stb... hát téved. És ha valaki meg unalmában járkál az üzletekbe, hát ne csodálja, hogy kiutálják pár helyről...
    Mellesleg, ha egy multinál veszel valamit, ott is ki van rakva a bemutatódarab, és nem minden esetben tudod kipróbálni a cuccot... Kiváncsi lennék egy Tesco-s pixeltesztre... :DD

    Ember tervez, Isten perverz...

Új hozzászólás Aktív témák