Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Larry303 #41765 üzenetére

    Még sose használtam így (csak saját gépre másik meghajtóra) de be lehet állítani, viszont teszteld azért előtte!
    Win 10 fájl előzmények beállítása: Link és a NAS egy megosztását választod.

    Ha nem a Windowsos akkor a Cloud Station Backup Windowsos kliensébe is van fájl előzmények kezelő amivel a beállított könyvtárakról NAS -ra készült mentését lehet kezelni.
    Azt kell tudni, hogy ha beállítod XY könyvtárra a Cloud S. Serverbe vagy a Drive RK részében a fájl verziókat az SMB -n át használva a mappát is működik. Viszont a saját meghajtó (homes user saját mappa csak a CSS/Drive saját almappájától).

    Igazából a Windowsosat a vírusok első körbe 0-ni szokták a Synologysra speciálisat kellene írni ...

    De akár kombinálhatod a 2-t és akkor a Synologysal csinálsz egy nem SMB useral mentést ezért azt a Vírus az adott gépről nem éri el míg a minden napi user hülyeségre meg ott a windowsos (ha jól működik hálózati meghajtóra).
    Nem mindegy mekkora fájlokkal dolgoznak stb . Minden képen teszteld a Synologys nagy fájloknál van, hogy nem jól működik. Példa erre egyik helyen minden nap 3 alkalommal készít a gép egy MozBackup mentést a Thunderbirdről és ezt kellet volna a CSB -nek átmenteni a Synologyra fájl előzményekkel (könyvelő iroda 3. kódoló vírus után hely nem számít :) ...). Igen ám de a CSB a 8 GB -os fájl elkészítése közben is csinált róla mentést 2-3-4-5 GB -nál és ezeket mind fájl előzménynek így hiába volt a fájl előzmény mert csinált 4 használhatatlan verziót ....

    Ezért mindig le kell éles használat előtt tesztelni nehogy kellemetlen meglepetés legyen :)

    De pld van egy cég ahol 30-40 ember használja úgy, hogy ez be van állítva 3 könyvtárba amibe dolgozhatnak (nem saját hanem mind 1 useral ment a NAS-ra)és tökéletesen működik baj esetén a rendszergazda állít vissza és mert csak world - exel meg hasonló doksikkal dolgoznak évek óta jól elvannak.

    De a lényeg, minimum nap végén vagy hetente stb. de legyen egy másik eszközre mentés készítve arról ami fontos ....

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Larry303 #41787 üzenetére

    Ha nem kell a windows jobb egérgombos menüjébe az előző verziókhoz akkor van több út is ha kell akkor csak az van, hogy beállítod a Windowsokban a Synology egy mappáját a vezérlőpult -> fájl előzményeknél.
    Remélhetőleg azért lehet hálózati mappára beállítani mert jól működik de nekem nincs tapasztalatom vele de ezt mint írtam a jól megírt vírusok kezelni szokták :).
    Az tuti, hogy Server 2012,2008 az jól megcsinálja hálózaton a Shadow Copyt NAS-ra.

    Ha nem, és tudnak egy/több de a lényeg, hogy megadott könyvtárba dolgozni a felhasználók és elég gyors a hálózat akkor SMB -n felcsatolod nekik a munka könyvtárakat amire beállítod a verzió követést.
    Ezt te vagy akinek meg van mutatva és van joga pld webes felületről tudja menedzselni baj esetén minta:

    Letölthető, vissza állíthatóak az előző verziók.Töröltek vissza állíthatóak.

    Vagy.

    Ha saját gépen dolgoznak több mappába akkor be kell állítani azokra a könyvtárakra a Synology Backupját. Ez a kliensen keresztül maguknak is tudják menedzselni.

    Ezeknél ha egy kódoló végig megy akkor egy verziót vissza lehet lépni és megvan minden (persze nem egy gombnyomás )

    De ezek ugye lehetőségek, te tudod a neked legjobbat kitalálni, azt feltétlen le kell próbálni és ha hibátlan mehet élesbe ahol még úgyis kiderülnek hiányosságok amit leleményes felhasználók tudnak összehozni de remélhetőleg kezelhetőek :)

    Talán jobb ha te leírod majd, hogy hogy találtad ki és beírja ha valaki tud jobbat / vagy valami miatt tud buktatóját stb. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Larry303 #41805 üzenetére

    A Drive rendszergazdai konzolja (Ha Drive -ot használsz) / Cloud Station Backup -ban.
    Drive:

    Cloud Station Backup:

    Ezeket tudod is kombinálni a btrfs megosztásokon. Én még csak Bétában nézegettem az SR -t ott már nem mint Beta szerepel míg az éles rendszerben még Béta státusza van. Szóval, ha kijön a 6.2 akkor abba már nem Béta lesz. Bár én nem tudom mikor leszek annyira bátor, hogy éles környezetbe cseréljem az ex4 -et így lehet sokára fogom az SR-t élesben használni.

    Vissza kanyarodva, az SMB -n át mint az előző képen láttad locaklhost -nak veszi a usert aki módosított.
    De ha a kliens van a gépre beállítva és az tölti fel a verziókat az a kapcsolódáshoz megadott user nevében lesz ott ekkor a kliensbe is ott a verzió kezelő és az lehet onnan is kezelni amikhez van jogosultság. Viszont azt lokális gépre érdemes (*sőt lehet, hogy csak arra lehet rendesen) beállítani.
    * Amikor utoljára foglalkoztam így vele, be lehetett ugyan megosztást is állítani de ha egyszer is futott úgy a kliens (CloudStationBackup) , hogy a megosztás nem volt meg simán figyelmeztetés nélkül kivette a rá beállított szabályt és többet nem alkalmazta hiába lett visszacsatolva a meghajtó stb. így viszont abszolút alkalmatlan ilyen jellegű biztonsági mentésre.

    De ha az smb -be be van kapcsolva a logolás akkor ott úgyis megvan ki mikor mit csinált egy fájllal ezért a verzió kezelő logjába, ha nem a megfelelő név van hanem localhost talán nem annyira vészes.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák