Hirdetés

Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz F-ECT$ #35 üzenetére

    Egyre szebb...:(

    Látens gyűlölet? Be sem vallod? Tipikus...

    Maga a kérdés provokatív, és az általam ismert zsidógyűlölők szokásos dumája. Tudod, nem utáom a zsidókat (aki ezel kezd egy mondatot, már gyanús), de miért van az, hogy mindegyikük pénzügyekkel foglalkozik?

    Nem érted? Már maga a kérdés is antiszemita, mert egyből elutasító, lenéző magatartást veszel fel!

    Egyébként a kérdésre a válasz (ha nem tudnád): azért, mert a középkorban az emberbarát Európa minden államában megtiltottak mindent a zsidóknak. Nem lehetett földjük és nem vehettek részt céhekben. Ergo, sem földműveléssel, sem olyan munkával nem foglalkozhattak, ami előállít valamit.

    Egyedül az orvostudomány és a pénzügyek álltak előttük nyitva. Nabassza, milyen meglepő, hogy szinte mindegyikük vagy az akkorian legnagyobb tudást igánylő orvosi hivatást, vagy pénzügyi/kereskedelmi pályát választott!

    Utána persze a legatyásodott, esetleg lustább néptömegeknek megint kész volt az újabb véres konc, amiért lemészárolhatták őket.

    Sipi

Aktív témák