Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Technoman

    őstag

    válasz ham_ #56850 üzenetére

    Nos, sok érv döntött a Sony mellett.
    A teljesség igénye nélkül:
    1. Sajna a Pana az LCD vonalat mostanában kezdi elhagyni. Az utóbbi időben semmi értelmes fejlesztése nem volt, gyakorlatilag az idei HX vonal, a tavalyi GX sorozat "egy az egybeni" másolata, érdemleges változtatás nélkül. A 800-as sorozat, ami szóba jöhetett volna: 50Hz és Edge LED-es lett volna (a 900-as sorozat a számomra nézhetetlen IPS, a 940-es sorozat meg már megfizethetetlen lett volna, a maga 100Hz-es Edge LED-jével)
    Mivel a leváltott és imádott Pana TX-48AS640-esem 100Hz-es és FALD-os volt, nem akartam szintben visszalépni.
    2. Ár/érték arányban (csak 65"-osban gondolkoztam) is a Sony is jobb jobb vétel volt (390e) a Pana-val szemben (nagyon akciósan volt 300e)
    3. És akkor még nem beszéltünk az olyan idei hírről, hogy a Pana végleg befejezi/befejezte az LCD Panel gyártását. (LCD-ben gondolkoztam, az OLED nem érdekelt) Néztem GX800-at (HX800-as sehol nem volt Budapesten megnézhető állapotban) nem volt rossz és ezt még a Pana fejlesztette (a 7xx sorozatban már nem vagyok biztos, szerintem az már Vesteles), de annyira nem fogott meg. Egyetlen egy NAGY érv volt a Pana mellett, a Dolby Vision 100%-os támogatottsága (ugye ez a Sony-nál nem teljes), de ezt a vonalat már elengedtem.
    4. Nem mehetünk el a vásárolható gyári gar mellett sem (a többi , biztosítós garokat most hagyjuk, főleg a havi 1,5-2,5%-os avultatásuk (!) miatt, alkesz nem vagyok, így nem fogok dühömben beleöklözni se a panelbe)

    Szép és jó volt a Pana TV-kkel töltött cca 20-25 évem (több CRT, Plazma és LCD után), de sajnos a cég már nem az, amit '90-ben megismertem. El kellett engednem a márkát.
    Hát ennyi.
    Nem bántam eg (eddig), azt a feketét kaptam, mint a Pana-nál, de sokkal jobb mozgással.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák