Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Black Gobbo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Immár 2 éve használom a programot, eddig tökéletesen működött 1 dolog kivételével, ez pedig a pvr szolgáltatás. Azonban most előjött 2 probléma is. Az első, ami biztosan beállítás probláma, hogy a forrás hozzá adásánál, nem tudom kiválasztani a hálózati meghajtókat. Most eljutottam odáig, hogy magát a meghajtót látja (ip cím megadásával értem el, kitallózás helyett). Azonban a rajta lévő könyvtár struktúrát már nem látja. Samba alapon semmit nem lát. Ugyan ez fordítva működik, a szerveren frissen telepített xbmc látja, be tudom tallózni a HTPC-n levő filmeket, könyvtárokat.

    A másik probléma pedig, hogy pár napja elkezd folyamatosan akadni a lejátszás. Ez máskor is előfordult, ha rossz hang forrás volt kiválasztva. Azonban most erről szó nincs. Analóg sávon küldöm ki az erősítőnek a HD és sima ac3 vagy DTS hangsávokat, egy ASUS Xonar Hdav kártyán keresztül. Eddig működött minden hónapokon keresztül. Az erősítő DTS-ig képes kezelni a jelet. Ezért van szükség az analóg kimenetekre. A kártya elvégzi a HD hangsávok kódolását. A csavar a dologban, hogy többször újratelepítettem, uninstall, majd teljes könyvtár törlés, majd regisztry törlés után az XBMC-t. Minden alkalommal első indításnál hibátlanul indul a film. Azonban, ha a film elindulása után módosítok a hangforráson, vagy hangszóró darabszámon elkezd szaggatni. Ha ezt lejátszás előtt teszem meg hibátlanul végígmegy ( ha pause-t nyomok utána szaggat) Második indításra mindenképpen szaggat a lejátszás. Ezekre kivétel, ha optikára vagy más digitális jelre állítom a hangokat. De ilyenkor amint analógra vissza teszem újra elkezd szaggatni. Gondoltam hangkártya problémára, azonban ha teszthangokat hallgatom tökéletes a hang, illetve, ha avit játszom le média player segítségével az is tökéletesen fut. (mkv-t ill bd fájlokat természetesen nem próbáltam vele, azokat a WMP nem viszi, lehet, hogy felrakok valamilyen egyébb lejátszót, hogy kipróbáljam, illetve valószínűleg újra teszem a hangkártya drivert is. ...)

    XBMC Beállítások:
    Video: Deinterlace: on / erőltetett DXVA legjobb / DXVA2 / post process off/

    VIdeó beállítások a beállítások menüben: Megjelenítés tipusa: Teljes képernyő#1: Felbontás FULL HD, Maximált ablak használata teljes képernyős mód helyett: pipálva (igen ez egy másik problémám, hogy nem tudom Igazi teljes képernyő módban nézni a filmeket mert azonnal kettébontja és nem fűzi egymásba akár mit állítok itt vagy az Nvidia driverben. Ha valaki akár erre tud megoldást nehogy magába tartsa)

    Hang: Audió output: Analóg
    Audió beállítások a beállítások menüben: Hangkimenet Analóg: Hangfelépítés 5.1. Az összes többi opcióból pipa ki ( ha digit kijáraton megy ki a hang akkor is ki van véve minden pipa tehát akkor is a hangkártya kódol és úgy megy folyamatosan a film.)

    Rendszer elemek:

    File szerver Intel® Desktop Board D945GSEJT alaplap 2 winyó 2G ram, Win7

    HTPC-Média server: Asus z77, i3 alacsony fogyasztású proci, Asus Hdav hangkártya és H6-os kieg kártya, Nvidia passzív GT 520 ((a link pdf fájlt tartalmaz))és egy Hauppauge win-tv HVR5500 ( ezt nem tudtam még érdemben használni, mert bár a szerverprogramok megtalálták a csatornákat nagy nehezen, az XBMC PVR addonjai nem látták :( a modell sajnos azért kellett mert DIGI kábel van és DVB-c tunerkártyában nincs nagy választék. Ez is használtan került hozzám.) Imon távvezérló rendszer.
    Programok. Itt túl sok dolog nincs, tekintve, hogy a rendszer majdhogynem full passzív így volt fent teszteléshez néhány cpu tesztprogram, illetve monitorozó programok, Total commander, etc.. etc.. codec és más lejátszó program nem volt, ami szemetelte a gépet, az a pvr programok amiből próbáltam többet sikertelenül. Rendszer win8 illetve gyári driverek.

    sajnálatos esemény a hiba előtt. Egy régebbi félpasszív táp üzemelt a rendszerben ami hangos nyekkenéssel megadta magát levágva a ház teljes áram ellátását. Ezután egy ideiglenes másik gépben üzemelő táp került a rendszerbe. Itt még tudtunk filmet nézni. Majd újabb csere következett a mostani passzív 400Wattos versenyző foglalta el véglegesen a helyét . A hiba innét datálható, azonban nem biztos, hogy ez eredményezte. Természetesen ez is lehet. Megpróbálom az összes elem kivételét és újra illesztését is. Ezt még szintén nem próbáltam.

Új hozzászólás Aktív témák