Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laci laci

    addikt

    válasz HUNited #11667 üzenetére

    "-MiFlash vagy mi a nyavaja amivel felteszem az aktuális dev miui verziót hogy legyen titkosításom"
    Ez engem is érdekelne, mert eu-devre nem megy fel egy-két kernel(bootlop)

    Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

  • K82

    őstag

    válasz HUNited #11667 üzenetére

    Global dev: [link] (9.5.17)
    MiFlash: [link]
    TWRP: 3.3.0-1 unofficial [link] (azért ezt használom mert tudja kezelni a titkosítást)
    Ez pl. egy teljesen jó leírás, hogyan használd a programot. Röviden: telefon újraindít fastboot módban (power + hangerő le), rádugod a telefont a gépre, elindítod a programot, megnyomod a refresh gombot (ha ott a telefon gyári száma nyert ügyed van), betallózod a letöltött global dev-et, majd a porgramablak jobb alsó sarkában kiválasztod a "clean all" opciót (minden adatot töröl!), majd mehet a flash.
    Az összefoglalóban is megtalálod hogyan kell az adb-t telepíteni (célszerű a twrp-t ebbe a mappába letölteni/bemásolni), ha azzal megvagy jöhet a következő lépés:
    - egyszer bebootolsz a frissen telepített MIUI-ba (mindenféle beállítás, account hozzáadása nélkül) és engedélyezed az USB debugging-ot.
    - adb-s parancssorban:
    c:/ahova az adb-t telepítetted/adb devices itt szintén látnod kell a telefon gyári számát
    /adb reboot bootloader
    /fastboot flash recovery twrp.img
    Ha ezekkel megvagy, power gomb hosszan nyomásával kikapcsolod a telefont, de a hangerő fel + power gombbal rögtön el is indítod a telefont recovery módban, ahol már a TWRP-nek kell bejönnie.
    Itt megkeresed a wipe menüt, kiválasztod a data/cache/system opciókat és mehet a wipe. Fontos, h ne indítsd újra a telefont!
    Rámásolod a telefonra a PE-t, majd install és reboot - elvileg ennyi.
    Itt elég nagy ugrásokban, de látod minek kell történnie - a változás annyi h én a xiaomitool v2-t (is) használom, azzal nem tudod véletlenül zárni a bl-t.

    Pixel / OnePlus Pad

Új hozzászólás Aktív témák