Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz RaveForce #61 üzenetére

    Jaj Istenem, ne már. Persze, lejátssza a zenét a WP is, nem ezzel van a gond, sokkal inkább ezzel (ha jól emlékszem, neked Omnia 7-ed van, de bocsáss meg ha tévedek). Alapvetően elég tisztának mondható, egy átlagos telefonhoz képest, de hasonlítsd össze a Nexus S-el. És akkor ez még nem is a Voodooval lett mérve, ergo jóval rosszabb értékeket kell mutasson. Ez itt most nem egy WP vs droid vita, egyszerűen arra próbálok rávilágítani, hogy közel sincs olyan minőségű lejátszó a piacon, mint ami van a droidosok közül. (Akkor azt már meg se érdemes említeni, hogy a Zune egy satu buta szoftver, azon kívül nem tud semmit, hogy lejátssza a zenét, igaz az ICS előtti droidos alap cucc se jobb, a ICS-é is csak annyival, hogy beépül az értesítési sávba, meg a lock screenre. Olyanok, mint az általam linkelt Neutron Player, nincsenek arra a platformra. Sajnos, mert amúgy tetszene a WP, de ez kizáró ok. Amíg ilyen tekintetben nem fejlődik fel, nálam esélytelen, kivéve ha veszek egy jó PMP-t és hagyom a telefonos zenelejátszást.)

    (#62) Kasya
    Egyetértek. Földhöz is vágnám egy elborultabb pillanatomban a telefonom, ha ilyeneket csinálna, az tuti. Tök mindegy, hogy ki a gyártó, meg melyik platform az, a ilyen sz@rokkal tépné az idegeim, nem úszná meg sokáig. :D

  • kolosanyi

    veterán

    válasz RaveForce #64 üzenetére

    Önmagában a Koss nem jelent semmit, ahogy a Xears se, amit használok. Minden gyártónak vannak jó és szutyok termékei (félre ne érts, ezzel nem azt akarom mondani, hogy az általad használt biztosan rossz, vagy jó, csak megjegyeztem, hogy a márka nem biztos, hogy számít, Kossból amúgy is csak a PortaProt hallgattam eddig, az viszont meggyőző volt). Az XE200-am egy jó füles, elégedett vagyok vele (egyébként 32Ω-os, igen.) Egyébként nem a hangerővel van bajom, inkább legyen halkabb, de szóljon szebben, a hangerő úgyis csak akkor fontos, ha nem szigetel jól a füles. Viszont a Nexus minden tekintetben jobb forrás, ezt te is láthatod.

    Ok, erre használsz egy lejátszót, de nem mindegy, hogy mit és hogyan játszik le az a program. A Neturon tud 32 bitet, egy rakás formátumot, többek között FLAC-ot is, amiben a zenéim nagy része van. Ráadásul nagyon jó hangja van a lejátszónak, sokkal szebben szól, mint a többi droidos lejátszó. (A stock lejátszó egy vicc, nem is használtam sose, csak a legelső hetekben, amíg nem voltam képben a lejátszók között droidon.) És akkor vannak benne olyan csemegék, mint a crossfeed, vagy az öt sávos, teljesen manuálisan paraméterezhető EQ (nem vicc, olyan tartományban vágsz vele, vagy emelsz ki, amilyenben akarsz). Na ilyen lejátszót hiányolok erről a platformról.

    szerk.: Ja, egyébként a szoftveres hangerő állítgatásokkal az a baj, hogy torzul a hang, illetve sérül a dinamika. A Voodoo sound pl ezért jó, mert az analóg gaint tudod állítani vele. Illetve tud ilyet a Neutron Player is, de az csak visszavenni tud a gyári értékből, míg a Voodooval rá is tudsz erősíteni, így komolyabb fejest is ki lehet vele hajtani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák