Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Nartell #19 üzenetére

    A Nokia és az Intel lett volna az első a MeeGo-val, ha a Nokia nem szúrja el. De még lehet első, ha az Intel talál új partnert, bár az esély erre nagyon minimális, ha van egyáltalán.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Krisz82 #15 üzenetére

    A ChromeOS is elképesztően messze áll a számítógépektől, eleve nem rakhatja majd fel akárki, hanem csak olyan gyártók kaphatják meg olyan netbookokra, akikkel a Google szerződik erre. A ChromiumOS-t pedig hagyjuk, sehol nincs kész semmi belőle, csak SUSE Linux-ra fordított Chromium van eddig, ami bemutatni hivatott a dolgot, de eleve nem mai számítógépekre tervezik ezeket, hanem cloud computing-ra, ahol a hardver lényegét veszti, de a mai és a következő 20 év számítógépei még nem így fognak kinézni, de utána sem (például nem sok ember venne forintban öt-hat számjegyes árú processzorokat és videokártyákat, időről-időre mindig újabbakat, ha minden filléres eszköz ugyan azt tudná, a technológiából következően éveken keresztül), ha egy op.rendszer nem támogat bármely boltban kapható hardvert és fut el rajta a legtöbbek által használt program, akkor nem fog elterjedni. Ezzel a Google sem megy szembe, a ChromeOS egy egészen más koncepció alapján működik.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Krisz82 #11 üzenetére

    Szerintem nem ez jelenti a problémát, hanem a hardvertámogatás. Bár a Google biztosan vetekszik a Microsoft-tal pénzügyileg, ha nem gazdagabb (fogalmam sincs), de ettől még tény marad, hogy ma rengeteg program Windows only (a játékok túlnyomó többsége például, de ott van rengeteg munkahelyek által megkövetelt program, ami sok esetben szigorúan nem lehet nyílt forráskódú), és elég sok hardver van ma is, amit Linux alapú rendszeren jobb, ha kerülsz, lásd példának az AMD/ATI kártyák 99%-át. És bár a Google biztos el tudná érni, hogy az AMD is adjon ki normális drivereket, biztos el tudná érni, hogy nagyobb játékfejlesztők is írjanak PC-s programokat Androidra, biztos képes lenne megíratni üzleti alkalmazásokat is, biztos rá tudná optimalizálni a rendszert a egy négy magos x86_64-es processzorra is, azonban egyáltalán nem biztos, hogy felvehetné a versenyt a Windows-zal, ami gyakorlatilag PC és notebook piacon egyeduralkodó szerepet tölt be. Valószínűleg a Google nem akar annyi pénzt beleáldozni a projektbe, amivel lehetséges lenne ez. Okostelefon fronton jókor nyitott, a WM az átlagfelhasználónak sohasem kellett, az iPhone a legtöbb országban luxuscikknek minősült, az Android remek alternatívává vált, mára pedig nem alternatíva, hanem egyik meghatározó platform. De PC-s piacon ezt nehéz lenne kivitelezni, könnyen meglehet, hogy túl sokba kerülne és még úgy is kétes lenne az eredmény. Őszintén, miért venne egy mezei júzer egy új op.rendszerrel PC-t vagy notebookot, amikor megkaphatja (gyakorlatilag felár nélkül) Windows-zal is, aminek a kikerülhetetlen és nélkülözhetetlen mivoltát mostanra már minden fiatalabb generációs ember fejébe beleverték általános iskolától kezdődően?

    Én arra lennék kíváncsi, hogy ez akkor vajon teljes értékű Windows lesz tableten is, vagy esetleg valami butított, multitaskingot nélkülöző izé? És hogy oldanák meg a kompatibilitást az asztali programokkal? Írnak egy VM-et rá? Lejjebb szivároghat vajon, felváltva a WP7-et? Hisz egyébként a WP7-nek és utódainak kellene a tabletek irányába elmozdulni, nem? Egy tablet még mindig egy nagyra nőtt telefon, telefon funkció nélkül.
    Illetve az ARM vonatkozásában is kíváncsi leszek a dologra, végső soron az ARM (a cég) hosszú távú tervei közt szerepel, hogy kitörnek a mobileszközök világából és x86 alternatívává válik az architektúra, egy ARM képes Windows vajon elég lehet, hogy tényleg megtörténjen néhány éven belül, amint lesz erre alkalmas ARM processzor?

Új hozzászólás Aktív témák