Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Armagedown

    őstag

    válasz #54072192 #105 üzenetére

    Nem, azért vagytok fanatikusak, mert ha valakinek valami problémája van a rendszerrel, letagadjátok, hogy ilyen nem is létezik, a részetekről az a megoldás, ha átáll az illető Linuxra, ezt már többször írtátok, ez még poénnak is rossz.
    A kémkedés ténye csak a dolog egyik fele, a telemetria szolgáltatás erőforrást vesz el, kevésbé lesz reszponzív a rendszer, a bootolás is lassabb, az ssd és a memóriabővítés ezen problémák egy részét elfedi.
    Én is szoktam olvasni a Windows 10 topikot és időnként segíteni is szoktam, indokolatlanul nem szoktam kritizálni senkit.

    [ Szerkesztve ]

    “If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz #54072192 #105 üzenetére

    Nem csak az személyes adat a szememben, hogy a neved Macskássy Gordon, 180 magas vagy, és pénteken lázas lettél, de ahelyett, hogy orvoshoz mentél volna, betoltál egy fecskendőnyi lidokaint, amit haverod, Tóth Ödön lopott neked a munkahelyéről, ahol beteghordó, hanem az is, hogy épp hol vagy, milyen IP-t használ a géped, milyen oldalakra keresel, mennyi billentyűleütésed van, a nap mely szakában használod leginkább a géped, mely helyszíneken, időpontokban van legtöbb billentyűleütésed, adott geo vagy lokális politikai események után többet írsz-e, más helyekre közlekedsz-e, mint szoktál, összességében az egyre összetettebb tracking, és sorolhatnám oldalakon keresztül.

    A big data, illetve a hozzá kapcsolódó rengeteg apró, irrelevánsnak, osztogathatónak tűnő információ biztosít lehetőséget a külföldi tech gigacégeknek nagyon, nagyon csúnya dolgokra, és ezek a nagyon, nagyon csúnya dolgok egy ideje már meg-megmutatják magukat rendkívül szofisztikált botok képében például, amikkel közvéleményt lehet befolyásolni, adott, akár az utolsó pillanatilag egyedinek tűnő netes viselkedésmintákat generálni, és még annyi mindent, hogy felsorolni is kevés lenne a topik.

    Egyszerűbb usereknek: sok kicsi sokra megy. Én kicsit sem adnék, inkább fizetnék.
    Légyszi MS, adok pénzt, te pedig hozzá ne nyúlj a gépemhez, arról semmit ne szedj le, ne nézz meg, ne használj az operá.. szolgáltatásod "tökéletesítésére". :)

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz #54072192 #105 üzenetére

    "Be lehet perelni a Microsoftot, ha tényleg igaz amit te és még 1-2 ember állít a kémkedésről és adatlopásról."

    Nem értem a feltételes módot, 2012 óta az egész világ tudja, hogy ez a valóság.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák