Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Rickazoid #335 üzenetére

    (#334) King Unique: B*meg a hülyeségeddel indítom a napot, hihetetlen. Ja és nézz rá arra a képre itt az oldal jobb felső sarkán, pont annak hanyagolására szólít fel, amit csinálsz. Részemről én abba is hagyom, kötözködj a saját téveszméiddel!

  • Rickazoid

    addikt

    válasz King Unique #334 üzenetére

    Hiányosság a te fejedben van, IQ szintjén. Szerinted a Windows célközönsége hol képes megtalálni egy program futtatható fájlját az Explorerben vagy billentyűparancsokat használni? Az is ritka, ha tud ezek létezéséről és az Explorer hallatán nem az Internet Explorerre asszociál. Ennyi erővel írhatnád azt is, hogy lehet saját scriptet írni bármilyen funkció elérésére. És tényleg lehet, ilyen alapszintű managementhez nagyon nem nehéz, tíz másodperc Google kereséssel még részletes példákat is talál az ember, csak itt nem IT témák iránt érdeklődő felhasználókról van szó, hanem a maradék 99,99%-ról, aki azt se tudja mi a különbség a szimbolikus link, a parancsikon és a célfájljaik között és azt hiszi parancsokat utoljára a DOS használt.
    Tudod mit, amit befejezem pár hét múlva a kb. fél TiB-nyi videó újrakonvertálását (G1610-zel nem lesz gyorsabb), elkülönítek egy partíciót az egyik HDD-men, felteszek rá egy eredeti 7-est és megnézzük, hogy igazam van.
    Ha pedig már hülyeségnél tartunk, nem azért nem tudsz telepíteni USB 3.0 alól Windows-t, mert nincs driver, hanem mert legálisan nem lehetséges magánembernek CD vagy DVD lemezen kívül másról a telepítés sőt, még GPT-t sem enged használni a telepítő. A rendszer-visszaállítás egy előtelepített vagy céges gépen egészen más téma, még mielőtt ebbe is belekötnél.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz King Unique #310 üzenetére

    Az nem objektív érv, hogy neked nem tetszik, hogy másoknak nem tetszik. Ellenben az tény, hogy ott van, kikerülhetetlenül, hiába lehet (a sokadik frissítés után) állítani, hogy ne oda bootoljon, akkor se lehet megkerülni számtalan helyzetben a használatát (például asztali ikon nélküli program indítása, már és még főmenü [Start] sincs, a képernyőzár is érintésre optimalizált, leállítani vagy újraindítani se lehet hagyományos módszerrel asztalról) és az is tény, hogy semmi szükség érintőképernyős felület alkalmazására érintőképernyő jelenléte nélkül, ha van billentyűzetre és egérre optimalizált asztal és az ottani programok futhatnak azon is.
    Az sem objektív érv, hogy tagadod, hogy valóban működik az USB 3.0 port frissen telepített Windows 7 alatt. Sosem beszéltem extra szoftveres támogatottságról, csak hogy látja a portokat és elérni teljes sebességgel rajta keresztül az eszközöket. A portot nem az op.rendszer működteti, annak csak fel kell ismernie, minden más a hardvereken múlik, itt konkrétan az alaplapon.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz King Unique #307 üzenetére

    Megint objektív érvek nélkül kötekedsz? Máshoz nem is értesz? És nincs USB 3.0 rejtély.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz VIC20 #305 üzenetére

    Könyvből nem sok, nyomtatva legalábbis nem sok, inkább általános érvényűek vannak és nem konkrétan Windows-ról érkezőknek. Ilyenre ott a 2012-es Linux Bible, a szintén 2012-es The Linux Command Line: A Complete Introduction vagy mondjuk a Unix and Linux System Administration Handbook (4th Edition). De van openSUSE 13.1 könyv is, csak pont angol verziót nem láttam belőle.
    Magyar fordítást amúgy keresni se érdemes ezekhez. Magyarul elég elhanyagolt a téma, ilyenek vannak, mint GNU/Linux rendszerek üzemeltetése I és II, Válts Linuxra! Búcsú a kékhaláltól, Amit a Linuxról tudni érdemes, Linux bevetés közben és Linux bevetés közben - Második küldetés, de ősiek már IT időszámításban, a legfiatalabb, az utolsó is 2006-os, lehet sehol nem is kaphatók már.

    Megjegyzem a Linux szóra való keresés könyvesboltok webáruházaiban, illetve Amazonon és eBay-en csodákra képes. :)

  • Rickazoid

    addikt

    válasz gghrtz #299 üzenetére

    Kevesen ellenzik érintőkijelzőn, viszont nagyon sokan ellenzik, ahogy a Microsoft ráerőltette a Win8 vásárlókra nem érintőkijelzős monitorok esetében is. Lehet érvelni ahogy tetszik, hogy ott az asztal, de nem változtat a lényegen, hogy attól még ott van ez is, kikerülhetetlenül, és lám muszáj is lett a Microsoft-nak lassan elkezdeni újragondolni ennek a korszakalkotó megoldásának az értelmét.
    Akkor ki a "h_lye"? Aki nem akar látni sem ennyire leegyszerűsített és szoftveresen lebutított érintőkijelzőre készített felületet és nem is használ érintőkijelzőt az biztosan nem (főleg miután mint látni fogjuk a Win9-nél, megoldható a "Modern" UI-s programok futtatása asztalon is), marad a kérdés eldöntéséhez tehát csak másik két fél: aki kitalálta, hogy legyen mindenhol ott, illetve a hihetetlenül kicsi felhasználói bázis, aki ezt védi és nem érti miért nem tetszik másoknak, hiába sorolták fel újra, és újra, és újra, és újra, és újra, és újra, és újra, és újra,
    while ellenzőkSzáma>0:
    print(" és újra,", end="")

  • Rickazoid

    addikt

    válasz laszlohu #290 üzenetére

    Nekem is volt 7 éve olyan tunerem, ma viszont már nem veszek olyat, amiről nem tudom támogatott-e. Viszont bőven van választék így is, nagyon kevés hardvernek nincs ma már teljes támogatása. Otthoni felhasználásra az AMD videokártyák a legproblémásabbak, de már javult a helyzet a pár évvel ezelőttihez képest és talán a Steam eléri a teljes pálfordulást az AMD részéről, legalábbis reménykedünk benne. Azt leszámítva pár éve már inkább az a helyzet a nagyobb disztribúcióknál, hogy a legtöbb otthoni felhasználású hardver teljesértékűen működik out-of-the-box (nem, a pendrive-ok, HDD-k és egyebek mellé adott extra Windows-os szoftverek, mint adatmentők vagy titkosítók, futtathatatlansága nem számít) és a Wiki dokumentációk mérete és mennyisége is megállíthatatlanul nő. Ehhez a Microsoft most próbál felzárkózni a 8.1-esével illetve nyilván folytatja a 9-essel, leszámítva a Wikit és szoftverközpontja meg -tárolói se valószínű, hogy lesznek a "Modern" UI-n kívül.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz King Unique #262 üzenetére

    A népnek azért nem tetszik a Linux, mert 1998 óta azt tanítják nekik, hogy Számítógép=Windows. A 98 előtt nem volt ilyen gond és nem is volt egyeduralkodó, csak páran elszúrták, a GNU projekt és Linus a közösséget választotta, a többieket meg megvette kilóra a Microsoft vagy az Apple. Előbbi erővel, utóbbi divatteremtéssel lett nagytőkés. A decentralizált non-profit közösség viszont kapitalista nézőpontból nem épp egyenlő két kapitalista nagytőkéssel, hiába tették le ugyanazt az asztalra szoftverfejlesztés terén, nem ritkán évekkel a konkurencia előtt. De nézd mit csinál a Canonical, ugyanazt az utat próbálja járni, 5 év és forkolják a Linuxot is elvágva a főágtól, ha így haladnak tovább.
    És a végén még pont emiatt egy lapon fogják említeni az Ubuntut a Windows-zal és az OS X-szel, cserébe épp hasonlóan zárt lesz. Pénz, pénz, pénz és kapitalizmus. Nem láttam leírva ezt, pedig ez az oka, hogy az asztali Linux nem terjedt el és nem is fog. Ahogy hallom még az SBC-k sem lehetnek úttörők, a Microsoft már ott is nyomul a pénzével.

    Alternatív szoftverek:
    Tudod, a Microsoft és az Apple szerződött partnereinek szoftverei nem jók példának. Azért nincsenek Adobe, Autodesk, Corel, stb., termékek Linux disztribúciókra, mert Microsoft partnerek, megengedve nekik az Apple-lel való együttműködést, nehogy Gates, Allen, Ballmer és Nadella ükunokái tudják csak befejezni a bírság fizetését, amit minden kontinens minden országában kiszabnának rájuk egy hatalmas monopólium kiépítése és a piaci verseny teljes megszüntetése végett.
    Ugyanez igaz bizonyos nyomtatók, scannerek, hangkártyák... lényegében bármilyen hardverek gyártóira. Nem írnak drivert Linux alá és nem dokumentálják a hardvert, akkor mit vársz? De a Linux fejlesztők a hülyék, persze, hisz nem tudják kitalálni a kódot, amivel működnének ezen eszközök. Tipikus hozzáállás. :(((
    Ami meg a ronda felületeket illeti, csak szólok, hogy nem 1994, hanem 2014 van. Még egy retro Puppy Linux is szebb a Windows 8.1-nél egyébként. A GNOME, a KDE és az XFCE megjelenését és képességeit már nem is kell részletezni, simán porig alázza a Windows mindkét GUI-ját.

    Win7 vs. USB 3.0:
    Érdekes... Eredeti, frissen telepített Windows 7 az USB 3.0-n csatlakoztatott HDD-t azonnal látja és kezelni is tudja. Biztos valamit nagyon rosszul csinálok, ha működik.

    I rest my case!

  • Rickazoid

    addikt

    válasz King Unique #241 üzenetére

    Nem ekézni jöttem a Windows-t, csak nem kéne tagadni se azt, hogy vannak vele gondok, se azt, hogy alapvető tervezésében is vannak erősen megkérdőjelezhető dolgok, se azt, hogy például a Linux hatékonyabb, régóta alkalmazott alkalmazáskezelése és a repo-k használata, amit a Microsoft csak mostanában, de egyelőre csak a "Modern" UI alá implementált részlegesen, lényegesen jobb mind a fejlesztők, mind a felhasználók számára. Amúgy nem értem mit értesz egzotikus név alatt, semmivel se másabbak, mint a Windows-os programok nevei. Viszont, és ami elkerülte a figyelmed, hogy a szoftverközpontokat is említettem. Hogy ugyanott kereshetsz, telepíthetsz, olvashatsz utána, frissíthetsz és törölhetsz, hatalmas előny az eddigi Windows módszerrel szemben, ami lényegében ha nem ismered konkrétan a fejlesztő weboldalát, akkor a Google keresés, fejlesztői weboldal meglátogatása, onnan telepítés és ha szerencséd van, értesít frissítésekről, viszont azt a program magának végzi, nem ritkán igényel újraindítást (mert mért ne!?)... nincs összehangolva a rendszerrel, nem tudod egyszerre, egy parancs kiadásával (akár terminálban, akár a GUI-n) letudni az egészet.
    Ez az open source alternatíva kifejezés meg hülyeség az esetek 99,999%-ában. Nem alternatívákról beszélünk, hanem másik programokról! Semmivel sem másabbak azok, mint két ugyanazt a célt szolgáló, csak más által fejlesztett, talán ugyanazon feladat elvégzésére más megközelítést alkalmazó program Windows alatt.

    (#253) King Unique: Akkor nálam miért működik majdnem minden külön driver nélkül? Valamit olyan rosszul csinálok telepítéskor, hogy jobb lesz a rendszer?

  • Rickazoid

    addikt

    válasz King Unique #241 üzenetére

    "Mint írtam laptop....annál márpedig fent vannak a gyártói oldalon xy driverek, v mellékelnek egy DVD-t, amiket azért jó, ha felrak az ember, pl. képernyő fényerő ellítás, chipset, hang, akksi energiatakarékossági, touchpad, LAN és Wi-Fi stb. driver, Win7 esetén külön USB 3.0 driver.... és nem hinném, h annyira keverem"
    Sose tapasztaltam, hogy ezekhez külön driver kéne Win7 alatt. Talán még a kezdetekben a Synaptics driver jól jött, vagy az USB 3.0 valós elterjedése előtt kellhetett neki driver, de ma már biztosan nem.
    Más kérdés a driver mellé való szoftver, amivel különböző beállításokat, profilokat és egyebeket tudsz managelni, de az Win8.1 alatt is ajánlott.

    "Amit te mondasz 2 felület alkalmazásairól, az a sima Win8-ban volt főleg így"
    Hadd idézzem magam: "A 8-as konkrétan megkavarta a..."
    Tudok a bal felső sarokban megjelenő listáról, de az csak akkor jön elő, ha több program van telepítve ugyanazzal a fájltípus-támogatással, viszont ha csak a "Modern" UI alatt van hozzá program, egyből odavisz a 8.1 Update 1 is. Valahol logikus, csak az nem, hogy az gyakorlatilag egy mobilos felület.

    Frissítések elhalasztása... na ez egy érdekes témakör. Valahol jó, sok problémát meg lehet vele előzni, hátha valamit elrontottak, csak egyrészt Windows felhasználók ritkán hallanak róla, hisz többnyire nem motiváltak utánaolvasni a változásoknak, másrészt lehet ott egy kritikus frissítés, amivel egy percet se kéne várni. De ugyanígy, aki nem motivált ebben a témában tájékozódni, az úgyse fog tudni róla.
    De ez a része annyira nem érdekes, még XP alatt se volt probléma nem teljesen automatikusra állítani mindent
    (erről jut eszembe, láttam már nem mondom meg melyik gyárban AOI-t kezelő számítógépen a Windows-t automatikusan újraindulni, miután letöltött és telepített egy frissítést. Még jó, hogy pont ott voltam, különben torlódás lesz és talán benn is ég pár kártya a kemencében... de kétlem, hogy a rendszergazdától bárki megkérdezte volna, hogy normális-e)
    Az érdekes rész még mindig, hogy futásidőn kívül történik a frissítés jelentős része, meggátolva a számítógép használatát ezen idő alatt. Persze, a fél óra túlzás, de egy 10 perc már nem az.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz King Unique #238 üzenetére

    "+ ezért Linuxnál is kell mókolni külső progik levadászásával, mert a gyári beépítettek ott se mindenkinek tetszenek."
    :DD

    Úgy érted az "apt-get install foobar", "pacman -S foobar", "zypper install foobar", stb., vagy a foobar beírása a szoftverkezelő keresőjébe, ami fel is kínálja telepítésre, most hirtelen levadászásnak minősül? Amúgy nincsenek gyári beépítettek, mint Windows esetén, mind törölhető teljesen, de általánosságban elmondható, hogy mindegyik lényegesen használhatóbb adott feladatra, mind a Windows magába égetett megfelelője.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz King Unique #236 üzenetére

    Mit használsz te, hogy Win7 alatt külön telepítened kell 8-10-nyi újraindítást igénylő drivert? Vonalkód-olvasót, 3D nyomtatót, esetleg egy SMT gépsort kezeltetsz vele? :) Egy kezemen, egy ujjammal meg tudom számolni hány drivert kell telepítenie egy átlagfelhasználónak Win7 alatt. 1-et, a videokártyáét, ami egyben igen hasznos szoftver is. Szerintem összekeverted a 7-et az XP-vel.
    De Win8/8.1 alatt is az a helyzet, hogy lehet támogatja mondjuk a PCIe hangkártyádat, amit a Win7 nem ismer fel a driver-szoftver kombó nélkül, de azzal még nem kapod meg a hozzá való szoftvert és nem is biztos, hogy úgy fog működni, ahogy kell.
    Ami a felhasználói programokat illeti, egyetlen Windows sem tartalmaz megbízható, hatékony, jól támogatott, széles felhasználási körrel rendelkező programokat. A 8-as konkrétan megkavarta a sz*rt nem kicsit, mert mindkét felület programjait egyként kezelte és asztalról megnyitott fájlt akart "Modern" UI alatt megjeleníteni... illetve meg is tette, amíg nem telepítettél normális programot.
    Amúgy nem is teheti meg a Microsoft, hogy mindenhez saját, felhasználóbarát és funkció-gazdag programot ír és beteszi a rendszerbe, mert piaci helyzettel való visszaélés és versenykorlátozás miatt még számukra is fájdalmas pénzbírságokat lehet kiszabni.

    Amúgy ez nem akkora probléma, mint amekkorának beállítod. Pontosabban nem valós probléma.
    Ahogy a frissítéseket kezeli mindkét rendszer és amilyen módon telepíti őket, az már az, és elég hihetetlen is. Más rendszerek gond nélkül megoldják ezeket futásidőben, közben dolgozhatsz és elég utána újraindítani, akár órákkal később is, míg Windows... el se kezd nagyon dolgozni, amíg újra nem indítasz, utána meg indikátor nélkül, néha 10-30 percig bámulhatod a monitort, majd végre újraindul, de megint kezdi, aztán valami nem stimmel, kiír annyit, hogy valami nem stimmelt - nagyon informatív - visszaállít, megint újraindul, jobb esetben visszakapod a rendszert, rosszabb esetben nekimegy még egyszer a frissítésnek és kezdődik minden elölről. Általában ilyenkor már összejön neki, de 5 percet se akarok várni rá és még az se járható út, hogy leállítom újraindítás helyett, mert következő indításnál megint "konfigurál" amíg meg nem őszülök.

  • Rickazoid

    addikt

    Ezt aztán nagyon nehéz lett volna elsőre megcsinálni... :U
    De legalább kisült valami értelmes belőle a következő főverzió számára, régi Microsoft szokás szerint. Asztalon ennek van értelme, nem a tabletes/telefonos nézetnek. Az az ötlet is szürreális, nemhogy a megvalósítás.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés