Hirdetés
Köszönjük a sok biztatást, támogatást! Utolsó pillanat a féláras hirdetésfeladásra, előfizetésre!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hunter2
addikt
hidd el a telefon sokkal többet kibír mint egy vékony de 10"-os kijelzős tablet. A másik hogy a telefonokból eladnak egy kismillió darabot így lesz/van hozzá bontott alkatrész. Az ilyen kategóriás tabletekből mennyit fognak eladni mikor a nép a 17000-es tesco akciósat veszi meg a prestigiot ami ugyanaz a szemét?
Konkrétan Prestigiohoz kerestem kijelzőt, bontva sehol nem volt az egész interneten, beazonosítani nem lehetett. a prestigio márkaszervíz meg mondott a kijelzőre 28000-et a boltban 32000-ért kapható tabletre. -
brumi1024
veterán
Alapvetően nem a hardverrel van baj a tabletek esetén, hanem az oprendszerrel. Sok feladatra, amik a mindennapokban elég gyakoriak egyszerűen alkalmatlanok. Tartalomfogyasztásra jó, másodlagos gépnek szintén, de a legtöbb munkára nem, és ez alatt még csak az átlagos felhasználókat értem, akik emaileznek, számláznak és a mindennapi teendőiket intézik az interneten. A Windows-os tabletek nem rosszak (itt persze nem az RT-re gondolok), de vagy 1000 sebből véreznek. Érintőképernyős használatra a Win8 asztali része hagy kívánnivalót maga után, pedig nem egy gépen próbáltam. Az áruk pedig elég magas. Én hordozható felhasználásra továbbra is a Haswell ULV-s 13" körüli ultrabookokat látom a legideálisabbnak.
-
brumi1024
veterán
MacBook Air van, de az nem retina kijelzős, illetve retina MacBook Pro van, ami az. Retina Air nincs még, és elég kérdéses, hogy lesz-e, mert a retina Airt jelenleg rMBP 13"-nak nevezik.
(#72) aleister: "A plebs-től elnézem, szakmai oldalon kijavítom."
Minek? Mára teljesen okafogyottá vált a két kifejezés megkülönböztetése, az angol szaksajtó is használja mindkettőt, akkor minek "kijavítani"? Örüljünk neki, hogy ennyivel könnyebb a cikkírónak, kevesebb a szóismétlés, vagy még egy szinonima a hordozható számítógépre. Semmi értelme rugózni ezen. Pár éve még ismeretlen volt az ultrabook meg a retina fogalom. Most akkor kezdjek el azon problémázni, hogy 5 éve nem volt ultrabook (pedig voltak ULV procik) a retina kijelző pedig csak egy nagy felbontású és kisebb fizikai méretű kijelző? Vagy ott a Full HD: nem létezik hivatalosan ilyen fogalom, mégis szinonimája lett a 1080p-nek, a legtöbb gyártó is így használja, értelmetlen ezen fennakadni. Változik a világ, fejlődünk, nem kell vaskalaposan ragaszkodni ahhoz, hogy régen a kezdeti szárnypróbálgatások, során hogy alakultak ki az elnevezések.
Hogy ON is legyek: Számomra a tablet szerepét is a 13"-os MBA tölti be. Volt tabletem, illetve van itthon iPad, de sokkal inkább az ultrabook. Üzemidőre jobb, használhatóságra szintén, a plusztömeget és méretet meg elviselem.
(#74) Tigerclaw: +1.
Új hozzászólás Aktív témák
- Ohh Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 32/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- Uhh Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 16/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- Dell Latitude 7320: i5-1145G7/16GB /512GB SSD/13"3 FHD, Touch, Matt/Win11 Pro
- HP Chromebook 14a-na0099ng :Intel Celeron N4000/4GB/32GB eMMC/14"FHD/Chrome OS
- 0 perces RYZEN laptop, eredeti Win10! FullHD IPS / 1 TB M.2 NVMe SSD! LEGOLCSÓBB SZÁMLÁS ÁR!
- 16 GB RTX 4080 HP OMEN - garanciával
- Asus ROG X13 Flow 2in1 Touch WUXGA 120Hz Ryzen9 5900HS 16GB 1TB SSD Nvidia RTX 3050Ti Win11 Garancia
- 18 éve! Billentyűzet magyarítás magyarosítás. Festés vagy lézerezés és egyebek! 3 lehetőség is van.
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3004
- HP EliteBook x360 830 G7 i5-10210U 16GB 256GB 13" FHD Áthajtós érintős 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest