Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz edward2 #31 üzenetére

    Ne nekem mond, én csak válaszoltam, egy másik kolléga jelezte hogy ilyen igénye van.

    Nálam most egy darab 1070 van, 65-ért vettem használtan, jelenleg gondolkodom hogy vegyek még1-et multi gpu érdekében szintén max ennyiért (nem érdekelnek a hisztizők, ennél többet nem ér használt piacon ez a típus), tehát a kérdés egyik fele esetemben hogy 130-ért kapnék-e olyan kártyát ami olyan erős mint a 1070 multi gpu konfigban. A másik fele hogy sikerülne-e 65-ért eladnom a jelenlegi kártyát.
    És itt jön képbe az, hogy bizony ha nincs meg a budget az általad helyesnek vélt irányra, tehát nem tudja egyből megvenni a 3090-et akkor szerintem teljesen jó megoldás először venni egy olcsóbbat, amihez ha jól működik a multi gpu akkor fel tudjuk húzni a teljesítményt az eredetileg kívánt szintre.

    Jelenleg azért gondolkodom hogy tényleg 1070-el próbálgassam a multi gput, vagy inkább ampere-re álljak át (figyelembe véve a költségvetési különbséget). :D

    (#28) MeszesKPT

    Egyik oldalról az, ha nem kell arányosan nagy mértékű erőforrást költenie rá, mert pl beépülő modulként csak elő kell hívni a mindenki computerén ott lévő hardver-softver-driver oldalról. Erre fele próbálnak haladni.

    Másrészről ez olyan vita hogy minek fejleszt valaki 1080p feletti grafikai minőségre, hiszen a Steam statisztikák szerint a 1440p meg a 4k "csak réteg igény".
    Szerintem az is lényeges szempont hogy egyes fejlesztők nagyon adnak a kinézetre, és ott eleve teljes más élmény lesz 1080p mint 4k esetén.
    Így maga a fejlesztő cég reklámozni tudja magát hogy nézzétek milyen profin megcsináltuk ezt a projektet.
    Persze megoldják hogy elfogadhatóan fusson a program gyengébb gépeken is, de azért lefejlesztik 4k-ra, aztán a fogyasztó meg csak pislog hogy a 2 millába kerülő gépe csak 30 fps-el tudja megjeleníteni...na ilyenkor lehet hozzányúlni a multigpu lehetőségekhez, mert egy második vga behelyezése a teljes 2 millás költségvetéshez viszonyítva már nem sok, és ott van a lehetőség hogy 240 hz-es monitort ki tudjon hajtani.

    Továbbá bizonyos játékoknál a tömeg, a megjelenített fizikai elemek mennyisége, fizikája nagy mértékben hozzátesz az élményhez, és ha több erőforrás van, több elemet, több npct lehet mozgatni.

    "Can it run CRYSIS (REMASTERED!!)?"....and in 4k?
    RTX 3080 ----4k-----25...35 fps ;] ;]

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák