Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ujvendeg #50 üzenetére

    Tehát leírtad ugyanazt, amit én, csak úgy állítod be, mintha neked lenne igazad és nekem nem :D Értem.
    Amúgy meg a Huaweitől légyszi ne tanuljanak, meg úgy általában semelyik kínai márkától igazából, mert ők úgy oldják meg általában az energiamanagementet, hogy csomó dolog nem fut a háttérben. Huaweinél például nem mehetett GPS egy óránál tovább a háttérben (néha addig sem). Vagy bezárt olyan appokat, amik amúgy ki voltak véve az optimalizálás alól, meg hasonlók.
    Egyszerűen arról van szó valószínűleg, hogy a Samsung által használt modem nem jó hatékonyságú, és sokat eszik. És pont ezért nem mérvadó amúgy sem annyira a GSMarena teszt, mert ott egy szobába leteszik a telefont, és előre programozott rutinokat futtatnak rajta, nincs celaváltás, nincs képernyő fényerő változás, stb. Így kijön nekik például, hogy az S22 és az i13 kb ugyanazt az üzemidőt tudja, aztán minden tesztben meg olyanokat hallani, hogy az Apple mennyivel jobb gyakorlatban.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ujvendeg #22 üzenetére

    Nem a 3100-as akku volt a gáz, hanem hogy nem volt jó az energiamanagement. Ugyanakkora akkuval és ugyanolyan használattal az Xperia 5-öm másfélszer annyi ideig megy.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz rockyka #12 üzenetére

    Ez azért nem teljesen így van. Volt olyan sebezhetőség, hogy bekapcsolt BT-nál gyakorlatilag hozzáfértek a telefonodhoz, és semmit nem kellett hozzá csinálni, csak hatótávon belül lenni. Vagy olyan is volt, hogy egy meglevő appot megvett valami új "fejlesztő", és a következő frissítésnél telepakolta kártékony kóddal: te még a megbízható cuccot telepítetted, aztán szépen frissült egy olyanra, ami már problémás volt. Hasonlóan volt olyan is sok, ahol reklámba ágyazott malware volt a gond, ahol szintén nem kell user interakció sok esetben, és bármit meg tudnak csinálni a készüléken. Vagy weblapba ágyazott kód is lehet ilyen (azt hiszem pont a nytimes oldalával volt ilyen, hogy feltörték és felkerült valami kártékony kód). De ott volt az az sms/mms hiba is, ahol nem kellett semmit csinálj, elég volt a telefonnak megkapnia az üzenetet.
    Pont ez az egyik veszélye a sebezhetőségeknek, hogy nem kell hozzájuk user interaction általában (vagy elég sok esetben). Az nem sebezhetőség, hogy te kétes forrásból telepítesz valamit, amiben rootkit van, vagyis ilyen esetben a sebezhetőség az emberi viselkedés, nem a készülék.

Új hozzászólás Aktív témák