Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    Egyrészt DIY esetében mindig is így volt Intelnél. Új generáció új foglalat, ebben semmi új nincs. :D
    Azzal természetesen egyetértek, hogy ha valaki nagyobbat fejleszt, akkor új deszka. Az értelmesebb kékbögrések kezdik érteni, hogy 5-6 éve mit miért mondtak az AMD-sek az akkori viszonyok között. Igen, volt hátránya az AMD-s prociknak. Na és akkor mi van?
    A hír azért lehet érdekes, mert az Intel azt kommunikálta az 1700-ra, hogy na ez akkor most mindenre is elég évekig. Ha valaki erre számolt akkor most azért felkapja a fejét. Akkor is, ha a cikk nagyon helyesen korrektül írja le, miszerint adva van, hogy nem lesz kompatibilitási gond. De azért nem árt résen lenni.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Darmol #45 üzenetére

    Na bocs, nem fejeztem be csak tennivaló volt.
    Amit még azért nem árt figyelembe venni a jelenlegi hiánygazdálkodás mellett:
    Simán előfordulhat, hogy a közeljövőben az alaplapok ára is kilő, mert utoléri őket az alkatrészhiány. Ekkor azért baromira nem mindegy, hogy olyan lapod van amelybe belemegy adott esetben új proci. Avagy megfordítva: nem mindegy, hogy ha tartalék deszkát tartasz egy gépparkra, akkor hányfélét kell a szekrényben tartani.
    #54: Ez elég nyilvánvalóan elsősorban a deszka supporttal kapcsolatos nem a foglalattal vagy a chipsettel. Ha pl. nem tesznek a deszkára kimenetet, akkor aztán az is tökmindegy, hogy AMD vagy Intel. Egészen biztos lehetsz benne, hogy mit tehetsz az iGPU-val. :U
    Jut eszembe. Ha aktuális lesz passzolás jóárasítva átvenném. :))

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák