Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz devast #32 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van, csak mi a fene az a felhasználás ami kihasználja?
    Már lassan 10éve van PC-n több szál mégis a programok töredéke használja ki, inkább csak a célszoftverek (munka és teszt SW-k), amik jól párhuzamosíthatóak. Azok aminek leginkább kéne és most (itt főleg a böngészőről beszélek), képtelenek több valós szálat kezelni. Attól hogy a Chrome teleszarja processzekkel, a folyamatkezelőt nem lesz többszálú. Persze ez főleg azért van, mert olyan feladatokat hajt végre, amik nehezen párhuzamosíthatóak. (Persze van jó oldala is a flash nem az egész gépet vágja haza(csak egy magot) és még van erőforrás bezárni...)
    Erre írtam, hogy a párhuzamosítás, tehát a folyamat szétdobása több magra, nem olyan egyszerű feladat és nem feltétlen kivitelezhető úgy egy adott programnál.
    Én a PC-s folyamatból indulok ki, ahol 10év után is problematikus az SMP leprogramozása, így pár játékot kivéve lehet értelme se lesz, inkább csak hagyják, hogy a kernel szétdobálja a folyamatokat külön magokra, csak az nem mobil esetén nem a leghatékonyabb, és itt visszatérünk a folyamat sűrítéshez. :)

    Nyilván hogyha majd valamikor a ARM asztali PC szinte emelkedik, akkor lehet értelme a sok magnak, de most 4-nél többnek nem látom értelmét, itt már inkább felfelé skálázzanak architektúra váltással/finomítással. (Itt van Qualcomm és az Apple nagy előnyben, hogy ebben nincsenek ARM-hez kötve.)

  • vicze

    félisten

    válasz Laci.M #30 üzenetére

    Nem azt írtam, hogy feleselgess. :)
    Felőlem, lehet benne 16 mag semmi gond, fejlődjenek csak. De a valóság azt mutatja, hogy 4 untig elég egy mobil platformon (sőt desktopon se nagyon mennek e fölé), és a 4. mag is nagyon-nagyon ritkán van használva. Ha megnézed az ARM videóit a HMP-ről ott is látszik, hogy a A15-ös magok ritkán vannak használva, ha mindig rendelkezésre áll a A7 és nem kell clustert váltani. És mivel egy kisfogyasztású rendszer elsődleges feladata, hogy a lehető legkevesebb mag legyen aktív, így minél többet fog 1magra pakolni, hogy hatékony maradjon, ezért 8 egyszerre való használata kimerül kb. 1-2ms-ben napi szinten.

    Mint írtam, az hogy horizontálisan (órajel növelés), vagy vertikálisan (magok növelése) skálázol, van kihatása a programokra, mert az elsőhöz nem kell semmilyen speciális kódkezelés a 2.-hoz viszont igen, ami azért nem feltétlen olyan egyszerű mint azt sokan gondolják. pl. a böngészők a mai napig egyszálúak... (mindegyik, az összes asztali és mobil is).

  • vicze

    félisten

    válasz Bone123 #28 üzenetére

    Most mondtál 3 olyan programot, aminek kb. 0 CPU igénye van (Youtube, azt "GPU"-t használ, nem tudom mi a videó feldolgozó "random" neve).
    Muti-tasking 1 magon is működik tökéletesen nem kell hozzá rengeteg mag, csak elég erős kell legyen hozzá, az más kérdés, hogy vertikálisan vagy horizontálisan skálázol. (8 normál használathoz sose fog kelleni semmikor.)

  • vicze

    félisten

    válasz DemonDani #25 üzenetére

    MTK se fogja idén készülékbe rakni, új Octa előbb lesz. Mondjuk az meg más kérdés, hogy egyik gyártónak se kell. :P (Mármint a 8xA7-es izé.)

  • vicze

    félisten

    válasz Bone123 #22 üzenetére

    Azt is elmagyarázod hogy mit hajt ki pontosan? :U
    Mert a +4db A7 mag az egész pontosan 10%-ot fog dobni az eredményen, azaz mókolás nélküli 35000 körüli eredmények.
    Antutu meg mocskosul nem csak CPU/GPU-t mér hanem I/O-t és RAM-ot, a Custom ROM-mok főleg az utóbbi kettőn dobnak egy nagyot, azt hogy ezen kívül milyen mérési anomáliákat okoznak, meg inkább hagyjuk...

    A HMP lényeg pedig pont az lenne, hogy minél többet aludjanak a A15-ök, illetve csak az a mag menjen ami kell, szóval mocskosul nem a teljesítményre mennek, rá hanem az energia hatékonyságra, de mivel clusteren belül még mindig azonos kell legyen az órajel, így továbbra se annyira hatékony mint a aSMP.

    multi-tasking-hoz RAM kell semmi más.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés