Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • almafa42

    aktív tag

    válasz Eugene Roe #184 üzenetére

    Azért ezt a két dolgot nem mosnám össze. A jegybank kezében pl ott van a pénz mennyiségi kontrollja. Az elmúlt évek QE-je pl alapjaiban borította az eddigi forgatókönyveket, kíváncsi vagyok mennyire lesz hosszú távon sikeres az MMT. Én ellene fogadok, szerintem nagy társadalmi ára van ennek a szemléletnek.
    BTC-nél előre definiált a kibocsátási görbe, mindenki ezzel tervezhet, nem fog JPow vagy Matolcsy egy huszárvágással felborítani mindent.
    A vagyon koncentrálódása ettől még problémás a kriptoban? Igazad van. Ilyen méretű deflációs fizetőeszköz még nem volt a történelemben, nem is tökéletes, de nem is kell annak lennie, hogy a jelenlegi rendszer egyes hibáira alternatívát adjon.

    Majd nézz utána a CBDC-knek, eléggé úgy tűnik, hogy ebbe az irányba megyünk. (a következményeibe nem mennék bele, mert az egy külön poszt kb). A függetlenség nem a spekuláció miatt számít, hanem a biztonság miatt. Szeretném egy párhuzamos, nem az államtól függő pénzrendszerben hedge-elni a potenciális pénzpiaci elhasalást. Nagyon nyugodtak vagyunk az OBA 100k EUR-s garanciája miatt, csak épp azt felejtjük el megnézni, hogy mégis milyen összegre van fedezet ebben az alapban. Ha az OTP-vel történne ugyanaz, mint most a Sberbankkal, azt nem bírná el pl a rendszer.

Új hozzászólás Aktív témák