- Yettel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- Videón a kézben tartott Xiaomi 15 Ultra, már a hónapban megjelenhet
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Honor Magic V2 - origami
Új hozzászólás Aktív témák
-
t72killer
titán
Meglássuk, merre megy a VR biznisz - egyetértek, manapság ez az egyetlen hajtóerő a fejlődésre. 4k videó megvan - max kodeket váltanak - amiből értelmesen több nem lesz, mert már a 4k-hoz is nagyobb szenzor kéne.
" ami szemmozgás, fókuszpont követéssel dupla 4K látótér lefedéssel és fejkövető 3D hangleképezéssel operál 120Hz képfrissítés mellett, vezeték nélkül." - szándék kérdése, és 3-4generáción belül meg tudják csinálni telóból is:
dupla 4k: 1db ~10k-s panel jó lencsékkel nagyjából kiadja. Pixelsűrűség nem probléma.
120Hz: szintén nem gond oled-fronton
szemmozgás: megoldható az előlapi kamerával (+esetleg egy pici tükör segítségévell)
fókuszpont: kell ezt a szemmozgástól különválasztani? Tudatos akció kell hozzá, hogy az ember a vakfolt környékét defókuszálni akarja. "Default" amit a szem megcéloz "éles".
fejkövető 3D hang - tudtommal ez is megy a mostani, ~1.0-ás VR headseteknek (rift, vive), max kell hozzá pár külső (bt-on kapcsolódó?) szenzor
vezeték nélkül - 60GHz wifi Ezen kívül az extra szenzorokat (kar+lábmozgás) semmi nem akadályozza meg abban, h BT-on csatlakoztassák.
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
t72killer
titán
válasz zombinyul #70 üzenetére
Nem csak a pixelhuszárok miatt kell, hanem a szemüvegmozizó vr-osok miatt is (magam is idén jelentkezem ebbe a sorba, mozi+ CAD VR címszóval). Szvsz ez nem annyira gond, tudtommal egy 8k-s oled se eszik többet, mint egy fullhd. Viszont eljött az ideje a konfigurálható felbontásnak a mobilokon is. Aki nem nagyító alatt nézi, annak tökéletes a 2->1 arányú 4k->fHD felbontás (ami civilizált firmwarerrel se csúnyább se erőforrásigényesebb nem lehet, mint a natív fhd).
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
t72killer
titán
Így van, éljen soká a samu-alma háború, addig lesz nekünk, felhasználóknak jó. Máskülönben úgy járnánk mint desktop procik terén, ahol csillagászati összegeket kell a pénztárnál hagyni kb 3-4évvel ezelőtti teljesítményekért.
A sok új kínai sajnos nem verseny, ezek csak másolnak (+így kilopják a pénzt az innovátorok zsebéből).
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
t72killer
titán
"Én egy olyan tesztet néznék meg, ahol mindkét vason azonos os futna." - Nem lenne sok értelme, senki se vesződik azzal, hogy az apple által gyártott SoC-okhoz minőségi drivereket írjon és az apple se ír drivert a konkurrencia procijaihoz, igp-ikhez. Alapszinten persze elfuthat az idegen rendszer, de távol se lesz olyan hatékony, mint a natív OS-én. Ez nem desktop intel i5-7 procikkal és amd/nvidia grafikával...
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
t72killer
titán
Egyelőre se a samu, se az alma nem virít túl nagyot az idén őszi eresztésekkel. A note7 kvázi az sgs7 picit pofozott belsejét kapja, az új szifon talán kicsit jobban ráver az elődjére, meglássuk.
Magok száma: azért 4-nek van manapság létjogosultsága: #1: mindenféle rendszerkomponens, #2: védelmi szoftver és egyéb, háttérben futó appok, #3-4: egy multitaskos app, pl böngésző.
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
Új hozzászólás Aktív témák
- NBA és kosárlabda topic
- Diablo IV
- Yettel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Horgász topik
- BestBuy topik
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- Videón a kézben tartott Xiaomi 15 Ultra, már a hónapban megjelenhet
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest