- Fotók, videók mobillal
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- iPhone topik
- Magisk
- MIUI / HyperOS topik
- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat jelent
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
fatpingvin #8 üzenetére
Az a gond, hogy maga a kérdés lényegtelen, mert nem azonos skálán mozognak.
Az Immortalis tranzisztorokat spórol azzal, hogy nagyon gyengére veszi a regiszterfájlokat, az LDS-t, a konkurens szálak számát, stb. Amíg úgy írod a programot, hogy beleférsz a hardvernek abba a felső limitjébe, amíg van új szál a memóriaelérés átlapolásához, addig nincs nagy baj, de amint nem, onnantól kezdve az ARM dizájnja százszor-ezerszer is lassabb lehet, mert a Navinak ott az adat a regiszterben, míg az Immortalisnak a memóriáig kell mennie érte. És ez önmagában 100-200 büntetőciklus per operáció, miközben még az állapotváltásokat is menedzselni kell, és nincs preempció, ahogy a Navi-nál.
Ezért nem hasonlítja ezt össze senki, mert nagy áldozatot hoznak az ultramobil dizájnok a hatékony működésért. A hatékonyság kvázi addig van meg, amíg nem futsz ki az erőforrásokból, és az ultramobil GPU-k sokkal kevésbé potensek itt.
Ezért hülyeség az Apple IGP-jét a dedikált GPU-khoz mérni, mert a szintetikus tesztprogramok úgy vannak megírva, hogy a határokon belül maradjanak. Egy tényleges alkalmazásban az Apple IGP-je is szenved, mert az Imagination komplexitást áldoz azért, hogy energiahatékony legyen.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
fatpingvin #6 üzenetére
Azért nem skálázhatod, mert nem lehet. Egyszerűen maga az architektúra nem támogat hozzá elég sok konkurens szálat. Ha támogatna, akkor a lapkaterület és teljesítményfelvétel vonatkozásában sokkal rosszabb lenne a dizájn.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
fatpingvin #1 üzenetére
Ennek a legerősebb építhető konfigurációja kisebb teljesítményű, mint például a Navi 24, ami az AMD-nek a belépő GPU-ja. Erősebbet meg nem tudsz építeni, mert nem skálázódik 16 multiprocesszornál tovább a dizájn. Hova szeretnéd még alkalmazni ultramobilon kívül?
Új hozzászólás Aktív témák
- Fotók, videók mobillal
- LED világítás a lakásban
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Fujifilm X
- iPhone topik
- Milyen videókártyát?
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Rendkívül ütőképesnek tűnik az újragondolt Apple tv
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- További aktív témák...
- Honor 400 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy Xcover 5 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor Magic5 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 6/Apple Watch Series 7/Apple Watch Series 8
- Csere-Beszámítás! RTX Gamer Számítógép PC Játékra! I5 12400F / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest