- Milyen okostelefont vegyek?
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Redmi Note 12 Pro - nem tolták túl
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Ideiglenesen leállította az Xperia 1 VII értékesítését Japánban a Sony
- Mobil flották
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- One mobilszolgáltatások
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rickazoid
addikt
válasz
kolosanyi #39 üzenetére
Én gyorsan írok kézzel, gimnáziumban 3 évig volt történelemtanárom, aki csak azt fogadta el, amit az ember lejegyzetelt, és nem ismételt meg semmit, nem írt a táblára semmit, kivéve pár idegen kifejezést és neveket. Mindenki megtanult gyorsan írni. A dekódolás viszont időbe telt már.
De, a gépírás sokkal gyorsabb. Ha valaki megtanulja, oda se kell néznie, könnyen és gyorsan ír meg bármit. Főleg, hogy nem fárad el az ember keze sem tőle, nem gyűri össze a papírt és a gyors kézírás miatti hibákat és olvashatatlanságot nem lehet kiszűrni. Főleg az egybeíróknál (értsd: úgy ír, ahogy az iskolában tanították és nem írja külön a betűket, amivel az olvashatóságot a sebesség csökkenése nélkül lehet javítani). Az ábrákra meg készülni kell. Akarás kérdése.
Egyébként hogy hozzak egy példát, hogy gyorsabb a gépírás: hogy írnak a gyorsírók kézzel és hogy géppel? Mindkettőt az emberi beszéd tempójában. Csak míg géppel a szöveget írják le, kézzel egy direkt erre a célra tervezett és a betűknél sokkal egyszerűbb ábrarendszert használnak, amit rajtuk kívül senki nem tud elolvasni. [link] -
Rickazoid
addikt
válasz
#06658560 #23 üzenetére
Tévedés. Ha te nem tudsz gépelni, nem a billentyűzetek a hibásak, te vagy nagyon ügyetlen. Ja, nem virtuálisan, még mindig idiótának tartok minden tabletet, egy billentyűzet nélkülözhetetlen. De még virtuálisan is sokkal gyorsabb, tehát továbbra is ügyetlen vagy, gépelni fényévekkel gyorsabban lehet, mint kézzel írni. Bárki képes rá, csak akarni kell. Kézírásnál minden betűt le kell írni külön-külön, gépírásnál viszont csak gombokat kell nyomogatni. Arról nem is beszélve, hogy olvasható marad. Rajzolást meg megfelelő programmal gond nélkül megcsinál az ember, pillanatok alatt bármilyet, ha akar, bár nem is kell mindig rajzolni, a legtöbb ábrát be lehet szúrni, majd méretezni és módosítani a paramétereit, mindezt egérrel. A hallgatók 99%-ának nem kell mérnöki pontosságú ábrákat készíteni, főleg nem jegyzetelés közben, a maradék 1%-nak meg vagy papírra kell azt csinálni, vagy mérnöki szoftverekkel.
Ez megint csak egy parasztvakítás. Először jött az, hogy nincs szükség ilyen marhaságokra, mint stylus, mert az ujjal történő vezérlés a jövő (igen, ezt az Apple indította el) utána meg feltalálnák a stylus-t és eladnák mint forradalmi újítást.
Új hozzászólás Aktív témák
- Napi 1000 ft - tól BANKMENTES részletfizetés Noblechairs HERO RL valódi bőr Gamer Szék
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF Z390-PRO GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Csere-Beszámítás! Corsair Dominator Platinum 2x32GB (64GB) Kit 5200MHZ DDR5
- Intel ES Core i5-3470 4-Core 3.2GHz LGA1155
- Dell OptiPlex MT/SFF 3040, 3050, 7050, 3060, 3070, 5070, 7060 /WIN 11 - SZÁMLA- GARANCIA
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest