Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lami66

    őstag

    válasz csubbaka #10 üzenetére

    Kinek melyik szimpatikus. 3-4 évvel ezelőtt amikor robotporszívót kerestem, alaposan körbejártam a témát. Még kipróbálásra is kölcsönkértem egy iRobotot. De összehasonlítva az akkoriban berobbanó navigálós kínai robotokkal, a nevén kívül semmi más érv nem maradt mellette. Végül egy bolyongva takarító alap iRobot árán vettem egy navigáló robotot (gen1-es Xiaomi), ami azóta többször frissült wifin, a szoftvere a kezdeti fapadosan egyszerűtől már egészen kellemessé fejlődött. Minden alkatrészt/tartozékot könnyen megtalálni a neten. A szükséges hozzávalók éves költsége 2 ezer Ft. Egy dologtól tartottam, hogy talán nem takarít olyan szép alaposan mint egy iRobot aminek ugye két főkeféje van. De az első kipróbáláskor minden kétséget eloszlatott. Az egy főkefével is tökéletes munkát végez. Minden takarításkor minden elérhető felületet feltakarít, egy tenyérnyi sem marad ki. A házban 50 nm-t tud bejárni (nappali, 3 szoba) Amióta megvan egyszer "akadt" el, egy komódról leesett usb kábelt tekert fel. Igazából nem akadt el mert vihette volna a kábelt akármerre, de megállt, és küldött egy hibaüzenetet a telefonomra, hogy a főkefét valami megakasztotta.
    A kezdetben ott motoszkáló félelmek, amit a sok károgó fórumvészmadár ültetett az emberbe (akku meddig bírja, milyen megbízható szerkezet stb) is teljesen alaptalanok voltak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák