Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sam Thullner

    csendes tag

    Éljen minden magyar webOS hívő. A HP meg Leóval az élen mehet a... --- reméljük a HP board újragondolja a webOS stratégiáját miután kirúgták Leót. Hátha kapunk még TouchPadet és Pré3-at, Veert. (vagy valami újabbat).

    Én tavaly novemberben vettem ebayen angliából egy Pixi Plust, a korábbi Treo 650 helyett, amit jó 5 évig nyúztam mire elromlott. A Pixiben is azt szeretem amit anno a Treoban: amire nekem kell, arra működik és kész (ill picit többet is tud). Anno a Palm Pré/webOS első bemutatóján azt mondták Palmék hogy ők nem más okostelefonokkal akarnak versenyezni, hanem a papírral és ceruzával... Szerintem ez a webOS-el sikerült nekik. A multitaskja, a notifications (amit az apple az ios5-be részben lenyúlt), a kalendárium, kontakt lista, a szuper billentyűzet, a kompakt méret és sok más feature sikeresen össze lett rakva egy jól működő kis hardver+szoftver csomagba.

    Legnagyobb hátránya, hogy 256MB a memóriája, s ezért néha igen lassúnak érezni.
    További hátránya (főleg a Treo 650 után) a rövid akkuidő, illetve szintén Treo 650 után nagyon hiányzott a Word/Excel dokumentumok szerkeszthetősége...

    Kedvenceim a multitask, a notifications, email, üzenetek, synergy, a billentyűzet. GPS, BT, WiFi jól működik, a képernyője is jó az árához/méretéhez képest,a Mobile Hotspotot (utólag telepített) gyakran használom. App Catalog ingyenes programokra simán működött, fizetősökre nem, de ez úgy tudom hogy country függő limitáció. Ha nagoyn kellett valami, Preware megoldotta.

    Überkernellel 800MHz stabilan megy, s ha épp nincs teli a memória, akkor jó gyorsnak érezni. Jó, nem egy iphone4 a sebességérzet, no de nem is annyiba kerül... :)
    (Postával együtt HUF 70k volt, TouchStone csomaggal együtt.)

    Jó kis all-around, entry-level okostelefon.
    Nagy kár hogy a Palm/HP teljesen elbénázta ezt az egészet.
    Nehéz lesz a webOS/Pixi után jó telefont/intuitiv, light-weight OS-t találni.

  • Sam Thullner

    csendes tag

    válasz twine #28 üzenetére

    twine,
    igazad van, hogy a 70k valóban sok (ebből egyébként 55k volt a telefon és 15k a touchstone+touchstone cover. megvehettem volna a telefont egyedül is, de a touchstone-t is kértem és nagyon bevált, tényleg kényelmes)

    Egyrészt amíg az ember nem használja saját maga, saját tempója/elvárásai szerint, addig nem derül ki igazából hogy a memória mire elég és mire nem, ill. az akksi mennyire bírja, akár mit is mondjanak a különféle tesztek.
    Másrészt akkor még azt ígérte (a már nem emlékszem melyik cég), hogy a doksi szerkesztő csomag hamarosan megjelenik... :(

    Bár _nem ismerem behatóan_ a piacot, de ha az 55k-s árral számolok a 70k helyett, ennyiért nem tudom hogy kaptam-e volna ennél jobb, gyorsabb kártyafüggetlen, strapabíró, billentyűzetes, hasonló elrendezésű telefont. (Mielőtt valaki megkérdezi: igen, gondoltam Blackberryre, ki is próbáltam a 9700-t, de őrülten zavart a touchscreen hiánya.)

    Utólag tehát, hogy a Palm/HP "magunkra hagyott" minket, ill. megismerve a Pixi korlátait, valóban sok a 70k. Egyetértek egy korábbi hozzászólóval, aki azt írta hogy 50k-ért nagyobb memóriával és kamerával (bár ez nekem nem volt szempont) bestseller lehetett volna.
    Választhattam volna egyébként új Pre+ vagy Pre2-t is, de annyi pénzt meg nem akartam kiadni.

    Legfőbb indok volt egyébként a PalmOS-es múltam; Handspring Visor, Palm Tungsten T3, Palm Treo 650... Ezeket mind rongyosra használtam, nekem nagyon-nagyon beváltak. Ezek után nagyon kiváncsi voltam a webOS-re, nagyon ígéretes volt, a Pré verziók túl drágák voltak, maradtam tehát a Pixi-nél.

    Hát így jártam, remélem azért hogy 1-2 évig még működik a Pixi. Addigra meg vagy feléled újra a webOS vagy talpon marad a BB és kijön egy-két QNX-alapú telefonnal amire érdemes lesz egy webOS rajongónak váltania. Vagy a BB is eltűnik (vagy nem lesz jó a QNX-es vonala) és akkor majd foghatom a fejem hogy mit válasszak.

Új hozzászólás Aktív témák