Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz terepes #103 üzenetére

    Szia!

    Hát igen, ez jó kérdés.
    A saját kis antennája csak arra jó, ha az adó közelében laksz akkor (max. 20km-re házon belül, 30-40 km-re már csak az udvaron) álló helyzetben, nem mozgatva esetleg nézhető. Erősítős külső antennával már sokkal jobb a helyzet, csak annál -általában- helyhez vagy kötve. Én nemrég láttam Auchan-ba egy saját márkás kis antennaerősítőt (ha jól emlékszem 2.500-2.900 Ft körüli áron), aminek egy kis 220/5 V-os adaptere van, ill. megy USB-ről is (5 V ugye), olyan kábele is volt! Ezzel már nem lenné(n)k helyhez kötve, lehetne vele mozogni..akár egy hordozható usb töltővel (akkus) vagy kocsiban usb-s szivargyújtóról...
    De egyrészt nem vettem meg, így nem tudok nyilatkozni az érzékenységéről, hogy mennyire jó az erősítése. (Nagy dB számokat láttam rajta, de a dobozára mindenki azt ír amit akar...), másrészt nem vagyok biztos abban hogy egy mozgó autóban hosszabb ideig stabil képet adna. Szerintem sokszor szétcsúszna a kép
    De egy álló, parkoló autóban talán jó lehet.
    Közben rájöttem hogy a legtöbb erősítős szoba antennának is van 12V-os csatlakozója, pl. a kempingezők miatt...az is jó lehetne neked, csak azokkal az a baj, hogy viszonylag nagyok, nehéz velük mozogni, nehéz lenne egy autóban rögzíteni. De amit az Auchan-ban láttam, az tényleg egész kicsi, kb. akkora mint egy zsebrádió! Próba szerencse...

    [ Szerkesztve ]

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz terepes #105 üzenetére

    Na... tegnap megvettem a fent említett kis antennaerősítőt! :)
    Azért, mert az eddigi közel 3000 Ft-os ár helyett most már csak 1500 Ft-ba került! Gondoltam ez már tényleg nem pénz érte...max. kidobom ha nem jó, de 3 napon belül vissza is veszik...
    De jó, ill. nem rossz. Nem rosszabb -bár nem is jobb- mint az általam eddig használt szobaantenna, a már említett nagy, robosztus kivitelű, ami 220-ról (esetleg 12V-ról) működik.
    Ez jóval kisebb, kompaktabb...akkora kb. mint egy képeslap! (Ha nem húzzuk ki az egyetlen kis botantennáját.) És egész jól is néz ki. A tetején van egy kis potméter, amivel az erősítést állíthatjuk, és ami kéken, halványan világít ha megvan a tápfeszültség. Van rajta mini USB csatlakozó, így közvetlen laptopról (vagy egyéb más kéznél levő töltőről) is működtethető, de adnak hozzá egy 220-as adaptert, aminek mondjuk nem USB-s a vége és nem is közvetlen az erősítőhöz kapcsolódik (mint az USB-s kapcsolat), hanem egy "toldó" egységbe, amit az antenna bemenet és a külső antennaerősítő közé kell iktatni... Ennél -úgy vettem észre- hogy kicsit rosszabbak a vételi viszonyok (talán a több csatlakozás miatt), viszont előnye az hogy ha az erősítő egység messzebb kerül, pl. a szekrény tetejére vagy ablakba, akkor csak 1 vezetékkel, az antenna koax kábel elvezetésével kell foglalkozni, nem kell külön tápot is adni (az usb-n keresztül) az antennaerősítőnek.
    Hogy egy mozgó autóban jól működik-e arról továbbra sem vagyok meggyőződve, de hogy ha valahova el kell menni otthonról, akkor ez nagyon jó választás, könnyen hordozható, mobil...és a tápellátása sem lehet gond.
    A kézikönyv, használati utasítás csak néhány oldal, nem is kell több. Elviekben 2 év garanciát ír.
    Még van belőle 20-25 db. a dunakeszi Auc**n-ban... akinek esetleg kellene :K
    Remélem segítettem.

Új hozzászólás Aktív témák