Hirdetés

2019. február 18., hétfő

Gyorskeresés

(#1) mjani1172

mjani1172
(őstag)

Nekem ez az első tőlük ami tetszik. A kamera jó, az hogy kicsit drágább mint kellene,valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#2) americanidiot

americanidiot
(PH! addikt)

Elolvastam a címet és el is ment a kedvem a további olvasástól.

[ Szerkesztve ]

(#3) Crafter32

Crafter32
(őstag)

Nekem tetszik, csak túl nagy, mint minden mai telefon.

(#4) haiduo82

haiduo82
(tag)

Nekem tetszik, de nem ennyiért. :N Ez azért egy kicsit túl van árazva, legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

(#5) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ez pont egy jó 80-100k-s telefon
Lehetne

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#6) Kampó

Kampó
(senior tag)
LOGOUT blog

----------- „vótmá. Meg uncsiiii” (sic!) érzése.----------

ez kb az összes mobilra igaz, ne csak a Nokiára aggassuk ezt a degradáló fogalom sort.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#7) starbug82

starbug82
(újonc)

Nagyon jó kis teszt, szeretem a stílusod. :) És tulajdonképpen ez a készülék sem rossz, az árát leszámítva teljesen rendben van. Hangban ugyan harmatos, de egész jóképű. Multimédiára gondolok :DDD

Valamiért még mindig nem szimpi nekem a hátlapi tapis nyomolvasó, és már úgy megszoktam az értesítési LED-et is. Ez utóbbit egy beszédhangszóróval és mindenféle (akár dupla kamera) szenzorral továbbra is el lehetne helyezni a kijelző fölött egy csinos 4-5mm-es sávban, és nem kéne sem noccs, sem ilyen-olyan trükközés. Az ujjlenyomat-leolvasást pedig ügyeskedjék csak be a kijelző alá, kivárom, amíg lecsúszik a felső kategóriából. Csak addigra fix, hogy végleg el fog tűnni az áhított high-tech cuccos felső sáv is.

[ Szerkesztve ]

(#8) Kampó válasza enginev3.0 (#5) üzenetére

Kampó
(senior tag)
LOGOUT blog

most leszek én a Xiaomi troll....
Mi mIX 2 pont ebben az ársávban van..
és jobb mint az adott nokia

Mondom ezt úgy hogy nem húzok egyik márkához sem

AMD volt AMD van AMD lesz

(#9) Obyboy válasza enginev3.0 (#5) üzenetére

Obyboy
(őstag)

Igaz. 150k körüli induló árral elég sűrű mezőnybe sikerült bedobni.

___"Mérnökkel vitatkozni olyan, mint disznóval birkózni a sárban.___________ _______________Idővel rájössz, hogy ő ezt élvezi."________________________

(#10) Bossyy

Bossyy
(tag)

Alaposan túlárazottnak tűnik, a sima 8-cas más sokkal olcsóbb és nem tűnik szignifikánsabb rosszabbnak/gyengébbnek.
Olyanról még sohasem hallottam, hogy FHD-n egyen optikai képstabilizálás , 4K nál pedig nem, ez valami új feature, vagy én maradtam le valamiről?
Egy férfitől rémesen b....isnak hangzana egy telefonnal kapcsolatban a "szexi"/"nem szexi" kifejezés (hölgy szerző tollából azért nem olyan gáz), de én mondjuk nem tudom ezt értelmezni. Az igaz lehet, hogy nincs igazi selling point-ja az egész Nokiának a neven kívül és ez most sem változott.
A kamera képei tényleg nagyon szépek, de ez ezen a szinten el is várható.

(#11) Nyeste86

Nyeste86
(újonc)

Azt tudja valaki, hogy miért nincs felső közép kategóriás Nokia (mint ez is) az itthoni szolgáltatóknál? Hónapok óta az ócska 7.1-t nyomatják. :W :W

(#12) Drughi

Drughi
(őstag)

A gond még mindig ott van, hogy a finn nokia márkanévhez szabják az árakat, nem pedig a HMD-hez.
Persze utóbbi is finn gyökerű, de azért mégsem ugyanaz a szint.

(#13) amanoba

amanoba
(őstag)

Mondom valami olyan fura, olyan suta kinézete van...hát ez. :U

"A 18,7:9 arányú, 6,18 hüvelykes, egyébként Full HD+ felbontású IPS panel viszont teljes egészében sosem látszik, mivel a szenzorsziget maszkolása nem tüntethető el. Érdekes megoldás, hogy ugyan van szenzorsziget, az lényegében nem látszik és esélyünk sincs olyan beállítást találni, amivel láthatóvá tehetnénk, mert nincs. Így olyan hatást kelt, mintha a felső káván kétoldalt lenne megjelenítve az állapotsáv, ami amúgy jól néz ki, csak a panel alsó és felső sarkainak íve nem szimmetrikus. " :W

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#14) fzboxx

fzboxx
(kvázi-tag)

Feleségemnek vettem egyet egy hete, de nem ennyiért...
A SD710 eddig jól teljesít, az akku tényleg két nap, Android 9, januári sec. upd., képernyő tényleg jó (S9 - hez viszonyítva is, persze az AMOLED az AMOLED), gyors, és szép?, robosztus, Nokia.
Piszok gyors a feltöltés is.
Kamerát meg nem próbáltam, de az sem lehet rossz...
Semmi SW hiba, semmi kommunikációs hiba...

Szóval jó ez...

[ Szerkesztve ]

(#15) kbyte1024 válasza mjani1172 (#1) üzenetére

kbyte1024
(PH! addikt)

Detto, az első Nokia ami tetszik, jó de kb 40rugoval olcsóbban.

(#16) aelod válasza mjani1172 (#1) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

A kamera ennyi pénzért nem jó.
Itt tényleg csak az árral vannak gondok. Többi okés.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#17) atike

atike
(PH! nagyúr)

Nem rossz, csak 5 számjegyű ár kellene mellé... Így drága.

(#18) batai15

batai15
(PH! félisten)

Mennyi?

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 4 eladó!

(#19) tomboy0013

tomboy0013
(PH! kedvence)

:C 149.000? Sok sikert az eladáshoz.

(#20) Bibby

Bibby
(PH! addikt)

Ha az 550 eurós oneplus a szerző szerint 149 ezer magyar pénz, akkor elég drasztikus forint erősödés volt.

Ελευθερια η θανατος

(#21) mjani1172 válasza aelod (#16) üzenetére

mjani1172
(őstag)

A kamera mindenhez képest jó. A látottak szerint ! az élboly csúcsa.

(#22) aelod válasza mjani1172 (#21) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

Engem nem győzött meg...

(#23) ates

ates
(tag)

PF1 álrban nem lenne ez rossz, sőt erősen ajánlott is lehetne. Az az 5 - ös ár érték arány pedig elég elszomorító .

(#24) Hieronymus

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

"...egyébként ez a Nokia legnagyobb problémája jelenleg. Nem szexi."

Pontosan. És a Nokia már nem nagyon lesz az.
Akiben él még a nosztalgia, az már bevásárolt. Akiben a nosztalgia helyett fenntartás él, mint például bennem, az némi párhuzamot lát a régi és "új" Nokia történetében. Drágán, viszonylag egyszerű hardverrel és többé - kevésbé értelmetlen funkciókkal felspékelve érkeznek a készülékek. Néhány optimálisra sikeredik de ez nem elég. Nagyot kell alkotni és tartósan, hogy újra szexi legyen egy Nokia telefon.

Ha értelmetlen hozzászólásommal találkozol, az nem a véletlen műve. A Fantasztikus tag, címre hajtok! Muszáj hozzászólnom.

(#25) Postas99

Postas99
(fanatikus tag)

Az a 4K-s video a BUSZ LED-es feliratával szánalom...
80K-ért értelmes vétel lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26) this is life válasza Kampó (#8) üzenetére

this is life
(PH! kedvence)

Nekem mi mix 2 van tavaly nyaron telenornal veve 110 000 ft , s azt mondom megerte az arat .
A noka 8.1 90 000-ert mar elfogadhato aru , megfontolando vetel lehetne (leven hogy noname marka Hmd global oy ), az android one szamomra inkabb atok lenne mint aldas .

[ Szerkesztve ]

"lassan a telefon felveszi a dinnye fogalmát..."

(#27) fzboxx válasza Bibby (#20) üzenetére

fzboxx
(kvázi-tag)

+1

(#28) MrOomen

MrOomen
(újonc)

Valaki számára meg a Xiaomi egy noname márka, ócska anyaghasználattal, sz*R kamerával.
Ez meg minőségi anyagokból, normális kamerával :)

(#29) ben11

ben11
(őstag)

B20-as X6-ról nincs hír, vagy nem is lesz?

(#30) this is life válasza MrOomen (#28) üzenetére

this is life
(PH! kedvence)

Khmm abban az arsavban ahol a nokia 8.1 mozog , az olcso anyaghasznalat nem palya pl mi mix 2s,mi mix 3, mi 8.

"lassan a telefon felveszi a dinnye fogalmát..."

(#31) tomboy0013 válasza MrOomen (#28) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Aki nincs otthon mobil témában az valószínűleg ezt mondja. :B

(#32) americanidiot válasza this is life (#30) üzenetére

americanidiot
(PH! addikt)

Ráadásul ezekben a kamera is jobb mint a Nokiákban...

[ Szerkesztve ]

(#33) punky10 válasza MrOomen (#28) üzenetére

punky10
(PH! addikt)

Persze,vannak ilyenek is...
Általában a mobil-világra közömbös nyugdíjasok gondolják így,akiknek mindegy,hogy mi van a zsebükben,csak nyomógombos Nokia legyen.Meg a digitál-sznobok,akiknek mindegy milyen rossz egy telefon,a lényeg,hogy drága legyen... ;]

Ez a telefon nem rossz,csak várni kell vele,amíg lemegy az ára.Minden telefon drágán jön ki,de valahogy a Nokia még erősebben áraz az első pár hónapban.Ez már szokásukká vált.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3s Prime/Note 4/Huawei P20/Samsung Galaxy tab A6 10.1 LTE

(#34) Shooder válasza MrOomen (#28) üzenetére

Shooder
(újonc)

Ahogy mondod.
Az utca emberét megkérdezné valaki hogy mi a Xiaomi,talán 50% tudná (nyilván becslés)
Ugyanez a Nokiára 95% (ez is csak becslés)
A HMD Nokia nyilvan nem AZ a Nokia.
De nokiások a létrehozók,és a gyártó Foxconn jegyzi az almát is többek között....ami ugye (tajvani) kinai.
A Xiaomi a "népi" Kina (komcsi) terméke a spion Huaweivel együtt.
Nem a Xiaomi ellen beszélek,hiszen best buy tekintetében nagyon ott vannak a szeren.
Csak helyén kell tekinteni a dolgokat.
Nem vagyok sem Xiaomi troll,sem Nokia fan,hiszen egy (komcsi) Vernee M5-öm van. :),amiről senki nem tudja
ki fia-borja...

[ Szerkesztve ]

(#35) Hallosz

Hallosz
(fanatikus tag)

Hm.... olyan ingerszegénynek tűnik. Nem csúnya, nem rossz, de nem ezért nyúlnék elsőre.
Néhány hónap múlva helyére kerül az ára is.

Minőségi lakáscsere 1/2 millióből. Érdekel?

(#36) Tapsi75 válasza Hallosz (#35) üzenetére

Tapsi75
(senior tag)

jó néhány hónap múlva
a 7+ ára is csak most normalizálódott (90K) sokáig a nyitóáron lehetett kapni a hivatalos forgalmazóknál (130-135k)

[ Szerkesztve ]

Honor 8x 😈 2sim + sd + nfc 😈

(#37) mjani1172

mjani1172
(őstag)

Beleolvastam az előd topicjába, és úgy gondolom nem lesz nokia telefonom. Régebben sem szerettem a márkát, most, hogy csak a név maradt meg, gondoltam rá mint lehetséges alternatívára
De nem csak a név maradt meg,ugyanúgy megvannak a hibák mint régen, hw és sw oldalon egyaránt.

(#38) tomboy0013 válasza punky10 (#33) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

'Minden telefon drágán jön ki"

Kivéve a Xiaomi-k.

(#39) aelod válasza Shooder (#34) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

Az én redmi 4x-emet az utca embere rendre Iphone-nak nézi ;]

(#40) samu74

samu74
(őstag)

Jó lett a teszt köszönjük. A telefon is jó, az egyetlen amibe bele lehet kötni az ár.De legalább a kamera jól sikerült. :)

-----------

(#41) Marvinyo

Marvinyo
(tag)

Érdekes, én a Nokiára ősidők óta úgy emlékszem, hogy a "drágán-kevesebbet" elv abszolút győztesei. Ericssonok már akkor is olcsóbbak voltak, és többet tudtak (mondjuk ott meg a joystick elmebaj volt a mánia).
Szóval semmi meglepetés itt kérem szépen :-)

[ Szerkesztve ]

(#42) Di Natale

Di Natale
(kvázi-tag)

100k-t nagyon megérne ez a telefon. :)

Nokia Lumia 720 ----> Lenovo P2

(#43) gabber01 válasza Crafter32 (#3) üzenetére

gabber01
(PH! addikt)

Nagyjából 3-3 mm-rel magasabb és szélesebb mint egy Galaxy S7 Edge, úgyhogy nem mondanám hatalmasnak...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44) Silentfrog válasza Nyeste86 (#11) üzenetére

Silentfrog
(PH! kedvence)

Nokia 7 plus volt eddig, kb egy hónapja nem lehet beszerezni már, csak az említett 7.1-et. ;)

(#45) prolad válasza Shooder (#34) üzenetére

prolad
(őstag)

A gond az a mostani nokiával, hogy már közel 2 éve a piacon vannak és még nem tettek le igazán semmit az asztalra, ami kiemelné őket a mezőnyből, vagy akár csak az általad említett Xiaomi/Huawei szintjére emelné őket. Az egyetlen erényük a szuper anyaghasználat+jó összeszerelés, meg talán az átlagnál jobb szoftveres támogatás (de a szoftver minőségéről már nem vagyok meggyőződve). Amúgy tök átlagos telefonokat gyárt, vagy nagyon bénákat (1-3-as szériák pl.), de átlag feletti árral. Lehet jönni az ex nokiásokkal meg a Foxconnal, de ha nem nokia felirat lenne rászitázva kb 0 figyelmet kapna, mert elveszne a többi kínai B brand között. Amikor kijött az első szériájuk (3,5,6 még talán 2017ben), akkor lehett azt mondani, hogy csak most léptek be a piacra, lesz ez még jobb is, azóta sem történt igazán semmi. Lett egy jó 7 plus, amit ezzel el is kaszáltak, egy bukott 8as széria és a 9-es, aminek már tavaly ilyenkor meg kellett volna jelennie.

(#46) punky10 válasza prolad (#45) üzenetére

punky10
(PH! addikt)

Így van.Ráadásul abban az árkategóriában,ahova a Nokia pozicionálja a telefonjait,a vezető kínai gyártók is megfelelő összeszerelési és anyagminőséggel indulnak...

(#47) Shooder válasza prolad (#45) üzenetére

Shooder
(újonc)

Igazad is van,meg nem is! :)
Valoban nem emelkednek ki a mezőnyből,ez tény.
Viszont nagyon sok patinás nevet előznek meg eladásokban pld.Sony ,Lenovo bár már az is kinai.
Ennyit jelent egy patinás név,marketinggel ezt nem leher hozni.
Valami ilyasmi a Nokia a mobilok között mint a Jag az autóknál.
Azt is a neve adja el,összehasonlitó tesztekben még a koreaiak is szivatják őket,nem még a svábok-szászok...
De ez mar off,bocs! :)

(#48) punky10 válasza Shooder (#47) üzenetére

punky10
(PH! addikt)

Attol függ,hogy nézed.Ha csak az okostelefonok eladását nézzük,akkor még a Top10-ben sincsennek,de ha hozzávesszük a hagyományos kialakítású,nyomogombos telefonokat(jó ötlet a retro...)akkor a 6. a lustán.
Ezek szerint az okostelefonjaik nem szerepelnek olyan jól,mint a candybar készülékek...Azok között ,akik okostelefont vesznek,már nem cseng olyan jól a név...

(#49) Shooder válasza punky10 (#48) üzenetére

Shooder
(újonc)

Pedig (szerintem) a feature vonal jóval gyengébb mint az okostelefonos.
Pont a emlegetett Xiaomi jött ki egy parádés butafonnal a Qinnel.
Nekem a tartalék telóm egy Nokia 106 de rém szar,úgy ahogy van :)

(#50) punky10 válasza Shooder (#49) üzenetére

punky10
(PH! addikt)

Elhiszem,de én nem a Te vélemenyedre adva írtam,hanem erre ... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.