- Google Pixel topik
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Indián keresztül kerülné meg Trumpot az Apple
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- Xiaomi Mi 9 Lite - kilencre érdemes lapot húzni
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Honor 200 Pro - mobilportré
Új hozzászólás Aktív témák
-
joysefke
veterán
válasz
#90088192 #48 üzenetére
Egészségügyi hasonlattal:ha az új háziorvos (ceo) kihozza, hogy súlyfeleslege van a páciensnek és karcsúsodni kéne, akkor meghatároznak egy cél bmi t amit záros időn belül el kell érni.
A sikerhez vezető legrövidebb és legegyszerűbb út egyértelműen a páciens karjainak a levágása, hiszen így egy csapásra lehet súlyt veszteni és teljesíteni a kitűzött célokat. A komplikációk majd a következő életmód tanácsadó problémája lesznek -
#90088192
törölt tag
Amit leírt nem hülyeség, csak elfelejtette odaírni, hogy PÉNZÜGYI oldaláról beszelünk a dolognak
Az megint más, hogy egy fejlesztés, vagy éppen egy felvásárlás, hogyan fogja befolyásolni az elkövetkezendő 5 évben a cég eletet. Arra csak kiadjak az ükászt és megkérdezik kb mennyi lesz a költség negyedévre kivetítve, a többi nem érdekli őket, mert a részvényeseket sem érdekli.
Ami majd érdekli őket mennyivel no a profit amikor vége a fejlesztésnek.Pont ez volt az Intel eseteben is, azért lőtték tokon magukat sok szempontból....Es latod mégsem dőlt be SZVSZ
Aztán lehet hogy tévedek
-
opr
nagyúr
Ekkora baromsagokat azert ne irjunk mar le legyszives. Egy atlag autot ~5 even at fejlesztenek, mire piacra kerul. Ez azt jelenti, hogy minimum ennyi idovel a megjelenes elott mar sok dontes meg van hozva, a tobbi meg nyilvan ut kozben alakul, ahogy alakul. Szerintem sarki kisboltnal bonyolultabb olyan uzlet, aki nem lat messzebb egy evnel konkretan nem letezik (vagy ha igen, mar nem sokaig fog).
-
Tetsuo
őstag
válasz
#04824576 #44 üzenetére
Nem is 1-2 évre terveznek előre a cégek, hanem nagyságrenddel hosszabb időre.
A villanytól először tartottak, az olajtársaságok ellenségként kezelték a technológiát, majd a 90-es évektől felvásárolták a fejlesztéseket, illetve a részvénytulajodnosok diverzifikálták a portfoliókat, mára egy tömb lett az egész nyugati energiaszektor, kezükben minden megújulóval.
Londonban és környékén tesztelik a hidrogénes üzemet, majd mehet a világban nagyobb "robbanással" (reméljük csak átvitt értelemben), mint az elektromos autózás.
Óriási igény van rá a nagyobb szállítójárművekben (pl. kamionok, buszok). -
Tetsuo
őstag
válasz
Criminalhdz #20 üzenetére
Jelenleg az olajpala felhasználása a kérdés. Ha elég drága az üzemanyag, akkor anyagilag megéri, viszont ez a környezetre leginkább káros kitermelési módszer.
Az Egyesült Államok a legnagyobb olajpalás kitermelő, de az alacsony olajár betesz az iparuknak rendesen. -
Tetsuo
őstag
Egyrészt ennél SOKKAL nagyobb problémái vannak jelen társadalmunknak, másrészt ne féltsd a kapitalista cégeket, amennyire fogy el az olaj, olyan mértékben állnak át más technológiákra: mindig lesz valami, amit megvehetsz. (Napestig lehet sorolni az újabb technókat.)
Harmadrészt ez nem egy pillanat alatt megy végbe, hanem folyamatosan - már tart. -
Reggie0
félisten
válasz
#04824576 #34 üzenetére
Elobb utobb igen, csak kerdes, hogy mennyi ido alatt. Lasd akkumulatorok fejlodeset mennyien szidjak, hogy lassu stb. stb. es valoban mennyire kerekkotoi ez a raepulo technologiaknak, ami vegul mindenre kihat. Na pont ezert problemak ezek a felvezetoiparban. A tobbi tarsteruleten a problemak tovabb bonyolodnak(pl. a szamitasigenyes kutatas-fejlesztes), amit ha nem tud alulrol tamogatni az informatika, akkor nem gyorsul elegge pl. a gyogyszeripar, mint ahogy arra eddig szamitani lehet. Erre jo pelda az intel mostani szivasa a 10nm-el. Sok evnyi visszaesest sikerult osszehozniuk maguknak. Szoval a felvezetoipar elorelathato problemai tenyleg komoly problemak.
-
#04824576
törölt tag
Egyébként meg ez is ugyanolyan, mint amit a kőolajhoz írtunk. Ha már kezelhetetlen lesz a dolog, úgyis előkerül más megoldás, ami am már évek óta ott lapul a fiókban, csak amíg így is működik, nem fognak pénzt költeni az átállásra. Majd jön az, hogy magának a tranzisztor működésének hatásfokán javítanak.
-
Reggie0
félisten
válasz
#04824576 #32 üzenetére
Pont ez a baj, hiaba van nagy bordad, pontszeru hoforrasnal nem ad hozza sokat. Nyilvan a kis csipcsup lakossagi prociknal ez nem problema, de egy sokmagos szerverprocinal mar igen, ott agyon kell throttlingolni hogy a kereten belul maradjon. GPU ugyanez, pedig ott a csikszel meg nem is ment le annyira. De lasd radeon vii.
-
#04824576
törölt tag
Olyan hatalmas gond nem lehet, ha az intel sok helyen még mindig a pasztákkal bohóckodik forrasztás helyett. Meg sok procira gyárilag nem túl nagy borda és venti kerül.
Szerk.: Am elég jók már az alsó kategóriás procik teljesítményei is általános felhasználásra. Én azon csodálkozom, hogy nem nagyon jönnek 15w alatti fogyasztású termékek. Igény lenne rá.
-
Reggie0
félisten
válasz
#04824576 #15 üzenetére
Igazabol a hutes egyre nagyobb gond. Nem is a teljesitmeny miatt, hanem a teljesitmenysuruseg miatt. 1W/mm^2 elegge a felso hatar kornyeke leghutessel es egyre jobban kozeliti ezt. A dark silicon is emiatt van, egyszeruen nem lehet a teljes aramkort egyszerre hasznalni, mert tul sokat fog disszipalni.
-
Reggie0
félisten
válasz
Criminalhdz #20 üzenetére
Ahol olyan nyomas es homerseklet van, ott mar termeszetes uton krakkolodik a koolaj, szoval nem nagyon talalsz koolajat.
(#18) niof: Pusztan gazdasagi okokbol. Hiaba talalsz ki valamit, annak egy meglevo es agyonoptimalizalt infrastrukturaval kell versenyeznie. Lasd: elektromos auto es annak a toltohalozat problemaja. Ugyanez van hidrogennel is, arrol nem is beszelve, hogy meg nagyobbak a biztonsagi problemak. A suritett hidrogent se lehet csak ugy boltban megvenni, mindenfele engedely kell hozza, mert elegge robbanekony, mig akkumulatort barhol barmilyet vehetsz.
-
#04824576
törölt tag
Egyrészt Musk-ék már egy ideje kísérleteznek az elektromos repülőkkel, másrészt pár autó konszern összefogva évek óta fejleszti a mesterséges üzemanyagot, ami nem földből kitermelt kőolajból van, hanem erre tenyésztett baktériumok állítják elő. Érdekes próbálkozás, keress rá.
-
#04824576
törölt tag
-
-
devast
addikt
válasz
Criminalhdz #20 üzenetére
A kolléga rosszul fogalmazott...
Az olcsón kitermelhető kőolaj fogy el először, hisz azt termelik ki először. Így ahogy fogy az olaj, egyre drágább lesz (ha csak a kitermelési technológia nem tud olyan mértékben javulni / olcsóbbá válni). Nem fog elfogyni kb soha, csak ahogy nő az ára, az alternatív energiák egyre versenyképesebbek lesznek. -
TomMusic
őstag
A nanométeres tartomány alatt már lassan tényleg az atomi szint jön. Szóval átlagosan az atomok átmérője a pártíz pikométer környékén van, a "nagyobbak" 100 pikométer környékén. Szóval 10db "nagyobb" atom egymás mellett már 1 nanométer.. És tartunk jelenleg 3 nanométernél.
A következő áttörés szerintem valami hatalmas technológiai ugrás lesz, mert ha jól tudom, eléggé nem lineárisan drágul a csíkszélesség csökkentésével járó technológiai fejlesztés/átállás kivitelezése. Szóval nem fogja megérni már lejjebb menni. De aztán ki tudja.. -
#90088192
törölt tag
A hőtermeléssel kapcsolatban, pl értem, hogy a magoknak a lehető legközelebb kell egymáshoz lenni, így a busz futhat középen, de mi lenne a Cache lenne közepén, mivel az nem melegszik annyira, és a magokat köré rakni?
Akkor kevesebb lenne a hőtranszfer magok között és egyenletesebb hőeloszlás SZVSZ és a Cache késleltetése is jobb lenne. Aztán lehet forditva gondolkoznak, és a fizikai erőket akarjak csökkenteni ami hőmérsékletet különbségek miatt keletkeznek a zónásodás kiváltó okai akarjak megkerülni így? Vagy ne működjön Pertiel elemként?
Valaki tudja a választ? -
rii
nagyúr
sajnos affelől nincs kétségem nekem sem, hogy az alatalad is említett érdekeltségek miatt igéretes technológiaktól esik el az emberiség, csak mert van olaj, abból van pénz, abból van hatalom. nem is tudom a benzin hany szazaléka hasznosul, és mennyi megy ki a levegőbe? 30-70 az ara'ny?
csak most néztem meg a crude awakeing dok filmet, és radöbben az ember hogy most jelenleg az olaj-korszakot élkük, oil-age.
és mi lesz ha vége lesz?
100 év múlva azt fogjak majd mesélni az emberek a gyerekeknek h volt egy ilyen korszak?
vagy még mi fogjuk mesélni?
át fogunk élni egy ilyet?lesznek majd mindenfele üres benzinkutak?
-
niof
veterán
Meg elég régóta léteznek, csak jegelve lettek a hidrogénhajtásúak is. Szóval alternatíva most is van, legalábbis személyautókban. Aztán hogy a teherszállítókkal, repülőgépekkel, hajókkal mi lesz, az passz... Bár ha relatíve kicsi tengeralattjárókba is tudnak atommeghajtást szerelni, akkor gondolom a sokkal nagyobb hajókba sem jelent gondot igazából. A repülők alternatív üzemanyaga az igazán érdekes, erről még sosem hallottam semmit, hogy oda készülnek e valamivel erre a még valószínűleg távoli eseményre...
-
jedis
senior tag
Amúgy meg hidd el, hogy meg van már az a technológia, ami leváltaná az otto-motort-t, csak szépen pihen a fiók alján. Amíg olaj van, addig nem lesz itt semmi féle nagy technológiai áttörés. A világ leggazdagabb embereinek mind olajban van a pénzük, vagy legalább is a pénzük nagy része, szóval őnekik marhára nem opció, hogy egyik pillanatról a másikra jöjjön valami áttörés, amivel ki lehet dobni a belsőégésű motorokat.
Elektromos autók.
-
rii
nagyúr
válasz
#04824576 #11 üzenetére
és mi fog történni akkor, ha ezt meglépik? hogy mar nem éri meg?
egész tarsadalmunk a kőolajra épülnapellemmel nem fog menni a légiközlekedés, sem a kamionok, sem a teherhajók.
mikor fogjak azt mondani, hogy nem mennek le mar olyan mélyre, .... szóval, mikor mondjak h itt a vége és bezarnak a benzinkutak, és kidobhatjak az emberek a kocsikjukat?
-
Gicz
addikt
2022-re már lesz némi esély az inteltől 10nm desktop cpu-ra nem?
-
Reggie0
félisten
-
#04824576
törölt tag
válasz
Armagedown #9 üzenetére
Az elérhető legkisebb csíkszélességtől még nagyon messze vannak. Elméletben egy atom különböző állapotait is fel lehet használni, hogy tranzisztorszerű működést érjünk el. A probléma inkább a gazdaságos gyártással, és fejlesztéssel van. Tudnak még bőven lejjebb menni, csak nem biztos, hogy meg is éri anyagilag.
A föld kőolajkészlete sem fogy el, mint ahogy azt sokan tévesen mondogatják, csak már olyan mélyre kell menni érte, hogy nem éri meg. Pedig van még bőven. -
#04824576
törölt tag
Elvileg a méretcsökkentéssel javul a hatásfok, így csökken a hőtermelés. Plusz az össz méretet nem szokták csökkenteni, hanem inkább ugyanarra a helyre tesznek több tranzisztort. Szóval amíg nem térnek át a 3D tokozásra, addig nem lesz ezzel gond.
A hűtési problémák majd akkor jelennek meg, ha a csíkszélesség csökkentés már nem hoz elég pluszt, hogy érdemi fejlesztésnek tudják eladni, és elkezdik egymásra pakolni a chip-eket. De biztos erre is készülnek már a tervek, hogy fogják megoldani. -
Armagedown
őstag
Majd ha elérik a gyakorlatban elérhető legkisebb csíkszélességet, utána optimalizással jobban ki tudják majd azt használni, az Intelnek sok tapasztalata van ebben
-
Dr V
őstag
ÉS a hűtése mennyire lesz megoldható? Egyre kisebb felületen tudja átadni a hőt, így érdekes lesz a helyzet.
-
Kinder
senior tag
Ugyanmár, technika órán a negyedmilliárd tranzisztor csak kettes alá.
-
Reggie0
félisten
Csak ennyit. A technologiak kozott vannak mukodesi parameterben kulonbsegek, de az mas kerdes. Itt az a baj, hogy FinFET-nel nincs tovabb es nem azert nincs tovabb, mert nem valtozik FinFET-nel a freki, hanem azt, hogy nem lehet kisebb meretben gyartani. (Nem veletlen, hogy a skalazasi problemat nem a FinFET->GAAFET atallasra mondta, hanem csak a FinFET technologiara)
-
#04824576
törölt tag
-
dokanin
aktív tag
Mi az, hogy a skálázhatóság?
Egyébként nekem még 100 darab tranzisztor is felfoghatatlan egy négyzet-milliméteren.
Új hozzászólás Aktív témák
ph Ez a tajvani bérgyártó célja, de sajnos a tömeggyártás csúszni fog az új koronavírus-járvány miatt.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Google Pixel topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Video konvertálás
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Ausztria - élmények, tapasztalatok
- Politika
- Milyen videókártyát?
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- AKCIÓ! Intel Core i7 7700K 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 9 5900X 32/64GB RAM RTX 4070 Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ShieldUp Fóliavágógép tartozékaival
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest