Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sennalacy

    aktív tag

    Nem értem mit csodálkozik ezen bárki is. A konzolokkal behatárolták a szükséges teljesítményt, és amíg nem igényli semmi addig hülyék lesznek az emberek csak a szintetikus benchmarkokért fejleszteni. Tökéletesen látszik, hogy addig volt fejlődés, amíg nem jelentek meg a konzolok, illetve amíg azokat utol nem érte a PC. Nincs itt semmi misztikus hanyatlás. Verni kell a konzolosok fejét, hogy a PC-n már minden szebb, hogy ezzel kikényszerítsék az új konzolok megjelenését, ami lendíthet megint a piacon, illetve elfogadható szintre kellene csökkenteni a videokártyák árait újra, mert nevetséges szinten mozognak már. Amit meg emberi áron lehet kapni az gyakorlatilag irodai alkalmazások futtatására elég, amit viszont egy sima proci mellé csomagolt tranzisztorkupaccal is meg lehet oldani.
    Mindezekből mi következik?

    1. Meg kéne szüntetni a elmebetegség határát súroló túlzott diverzifikációt. Nem elég hogy ma már minden frame-re külön VGA-t lehet kapni, de egy gyártólak azonos chipre, is kijön 3-4 kártyája, amit a boltok weboldalait böngészve is nehéz megkülönböztetni, mert olyan jelentéktelen az eltérés, hogy a boltok sztenderd ismertetői nem is térnek ki rá. Ez egészen pontosan a bőség zavara, ami elriaszt egy csomó belépő szintű vevőt, és inkább magasabb áron vesz egy kész megoldást.(apple, vagy áruházi PC) Ezt fel kéne ismerni, és valami standardizált rendszert kidolgozni. Pl. 3 kategóriába sorolni a kártyákat. A, B, C, hogy ne legyenek gondok az egyes márkák színeivel. Egyik kategória ami a játékok többségét képtelen futtatni 30fps alatt full HD-ben(mindegy milyen procit tesznek alá), a másik ami 30 és 60 között képes futtatni, és a harmadik ami 60 felett. Persze ezeket a kategóriákat fél évente újra kell kreálni és kötelezően feltüntetni az eladáskor a termék mellett. Kellene erre természetesen egy szervezet, ahogy minden szabvány létrehozásánál. (Ez persze csak egy rögtönzött példa, nyilván ezt jobban ki lehet dolgozni, akár energiahatékonysági besorolással kiegészíteni stb. )

    2. Csökkenteni kell a gyártási költségeket. Ez a tendencia nem tartható, mert így hamarosan luxuscikk lesz egy VGA, és az nyilván nem tömegtermék, csökkenő értékesítési volumennel jár, és ha nem tesznek rá luxus profitot akkor nem is éri majd meg nyilván. Márpedig ennek szerintem tömegterméknek kellene maradni, hiszen luxus szinten túl éles a verseny, mert ténylegesen vezetni egy Ferrarit mindig is jobb lesz mint virtuálisan "bohóckodni".

    3. Talán ezt kellett volna venni az elejére. Tartalom! Kell, hogy legyen ami kihasználja az új hardvereket, és természetesen olyan hardvert van értelme fejleszteni, ami lényegi látható pozitív változást is eredményez. Oktatni kell a programozókat ha ez szükséges, támogatni, egyszerűbbé tenni a fejlesztéseket. A minőségi szórakoztatásra helyezni a hangsúlyt. Új formákat találni a pénzszerzésre, pl. reklámok szoftverbe iktatásával, természetesen kreatív oda illő módon, amivel mérsékelni lehet a szoftverek eladási árat, hogy még többen vegyék.

    Ha ezeket nem csinálják meg, nyilván ki fog pusztulni a szegmens, vagy vegetálni fog jobb esetben réteg termékként.

Új hozzászólás Aktív témák