Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Az interjút köszönjük szépen! :C

    De....

    Konkrétan ismét alapvetően egy telefonról volt szó, a G6-ról. Egy fél kérdés volt a Flex-ről és ennyi. Pont. Vége.

    Minta az LG nem is árulna mást, csak flagship telefont... :U

    Lehetett volna kérdezni a belépő szintű telefonokról és azok botrányos korábbi használhatóságáról, hogy ez javul-e.
    Lehetett volna kérdezni a támogatásról, mert dettó leginkább csak a flagshipeknél van jelen.
    Lehetett volna kérdezni az LG X Power 2-ről, hiszen nemrég az is hír volt...

    Bocsánat a negatív hullámokért, de picit többet vártam... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Bocha #11 üzenetére

    Bocsánatot kérek, kissé valóban elragadtattam magam.... :B

    Csak kíváncsi lettem volna arról, hogy a többi készülékről mit mond Ken.

    Oké, megértem, hogy feltehetően már így is kivételezett helyzetben voltatok, hogy egyáltalán nem 2 perc alatt akarta lezavarni az interjút...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Leones #17 üzenetére

    Amennyiben az angol nyelv problémás, amíg Bocha frissíti a cikket, tessék, gyorsfordításnak:

    'Csaba, mi azon dolgozunk, hogy a G sorozatot könnyen elérhetővé tegyük, nem erőszakolunk a vásárlókra olyan extrákat, amelyeket nem használnának. Az adott piacra való specifikációkat piackutatással állapítjuk meg, hogy a szolgáltatók és vásárlók miért hajlandóak fizetni. Nem azt mondjuk, hogy az összes Európai vásárló szerint felesleges a drót nélküli töltés, néhányuk szeretné ezt. De a többség nem hajlandó fizetni érte, vagy nem hajlandó a töltési sebességben áldozatot hozni emiatt.'

    Megjegyzés: Ez egy üres és értékelhetetlen, de jól prezentált marketing-maszlag.
    Kevésbé diplomatikusan: hazugság.

    Egyfelől kihozhatnának például az EU-ba is két féle G6-ost (Qi-töltéssel és prémium DAC-al, illetve ezek nélkül), másfelől ha ez így van, akkor az EU-s változatnak olcsóbbnak kellene lennie (van rá egy ezresem, hogy nem így lesz), harmadrészt megnézném azt a piackutatást, amely szerint a G5 moduláris megoldására vágytak a vásárlók és a szolgáltatók tavaly...

    Ken Hong mint marketinges továbbra is jól végzi a dolgát, de a válaszai ezt leszámítva a cég kissé cinikus hozzáállására mutatnak rá....

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #16820480 #20 üzenetére

    Lásd #18.

    Oké, de akkor legyen olcsóbb az EU változat. Jelenleg a Koreai ár ismert, az ~800 US$, de az ugye a "teljes értékű" változat. Ha az EU változat mondjuk 550-600 EUR lesz, akkor valóban korrekt lesz, ha kihozzák 749 euróért, akkor nettó rablás...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #16820480 #24 üzenetére

    Attól még össze lehet hasonlítani az azonos spec. mellett kiadott más telefonok árával. Az LG G6 pedig Koreában a legfelső csúcs-telefonok árkategóriájában jött ki (a Samu Galaxy S8 és az iPhone 8 várhatóan e felett fog jönni, de per pillanat nem nagyon van más felette).

    Eleve nekem gyanús, hogy az LG nem említett árat a bejelentéskor...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hajbel #121 üzenetére

    Már bocs pajti, ez lesz részemről az utolsó komment a témában, mert időpazarlásnak találom a hsz.-eidre való reagálást.

    Az általad belinkelt oldalt irgalmatlanul rosszul értelmezed, pont az ellenkezőjét mondja, mint amit Te lent állítottál. Hogy a megfelelő angol tudás hiánya, a szakmai felkészületlenség, vagy egyszerűen csak figyelmetlenség miatt, nem tudom, igazából nem is lényeges.

    Hogy a lényegi pontra rámutassak, a linkelt cikkből egy táblázat:

    Amit itt látunk, hogy milyen mélységű kisülés (100% DoD = teljes lemerítés, 10% DoD = értelemszerűen 10%-os lemerítés, ie.: 90%-ra való merítés) utáni töltési ciklusoknál, mellette az, hogy hány kisülési / töltési ciklus kell ahhoz, hogy az akkumulátor teljesítménye az eredeti teljesítményének 70%-ára csökkenjen. Hozzá kell tenni, hogy ez Lítium-Polimer aksiknál tesztelték.
    Az adatok hozzávetőlegesek, és azt mutatják, amit eddig is mindig emlegettek a Lítium-aksiknál, mely szerint ezek az aksik a teljes lemerítést kevésbé szeretik, inkább a relatív kisebb mértékű kisülés / töltés az, amit jobban viselnek. Ha megnézzük a 100 és az 10% DoD értékeket, azt látjuk, hogy a 100%-os kisülés/töltés ciklusból elég mindössze 300-600 a 70%-os degradációhoz. 10%-osból ehhez 10-15 ezer ciklus szükséges. Ez teljesítmény terén ugyebár 1000-1500 teljes kisülésnek felel meg.

    Tehát ez alapján pont, hogy a sűrű kisülés/töltés ciklus az, ami jobb, magyarul az, ha a telefonodat amikor csak tudod, töltőre dugod. Ezt állítottam én is, és a saját tapasztalatom is ez amúgy.

    A vicc az, hogy bárhol is nézegeted, ugyanezt az állítást látni a Popular Mechanics-tól a Tech Republic-ig...

    End of Story...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák