- Egy óra, két rendszer
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Hivatalos a Pixel 10 startdátuma
- One mobilszolgáltatások
- Mobil flották
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Milyen okostelefont vegyek?
- A Z Fold7, vagy a Magic V5 a vékonyabb valójában?
Aktív témák
-
mexel
veterán
meglátogattam a ph fórumot, és azt látom hogy újra barnás. Köszönjük!
-
mexel
veterán
válasz
Racecam #1537 üzenetére
Persze, csak azért mondom, hogy az ilyenekkel inkább ne foglalkozzatok, lehet hogy 12 éves éretlen, vagy igazi bunkó aki ilyet ír, rájuk kell hagyni. A regisztráció pár perc és könnyü egy nick mögé bújva így beszélni. Magatokat dühítitek csak fel az ilyen embereken, és az ember ilyenkor paranoiássá válik, és minden negatív kritika már csak bosszantóan és nem építően hat. Persze, ebgem is idegesítene, de már rájöttem hogy nem szabad ezzel foglalkozni. Ennyit tudnak, rájuk úgysem hatnak az észérvek
Na további jó munkát mindenkinek, nem folyok ebbe jobban bele, én csak nézgelődő vagyok
-
mexel
veterán
A médiában majdhogynem aranyszabálynak kell elfogadni hogy a médiaszereplők (és közszereplők) nem vehetik fel a kesztyűt ha "lentről" a közönségből, átlagembertől kapnak valamilyen támadást, kritikát mert akkor mással sem kellene foglalkozniuk. Egyszerűen nem kell reagáljanak rá, ne válaszoljanak, menjen ela fülük mellet, mert tudják hogy olyan nincs hogy valami/valaki mindenkinek jó legyen. Volt rá pár példa hogy egynémely "celeb
" válaszolgatott a fórumokba amikor megtalálta mit írnak róla, vagy visszaszólogatott, azonnal még jobban támadta mindenki.
Most itt is a tulajoknak, házigazdáknak kicsit így kellene felfogniuk ezt. Ők most itt közszereplők, mert egy ilyen oldal, és főleg fórum sok ember előtt nyitott, ráadásul a használata nincs korhoz nemhez és intelligenciához kötve. várható volt hogy lesz sok hozzászólás mind pozitív és mind (főleg) negatív irányból. Ha valaki viszont közönséges bunkó módon szól hozzá, azt nem kell felvenni, el lehet olvasni, és kész, az a hozzászólót minősíti. Ha ilyen emberekkel akar valaki vitázni akkor csak úgy lehet ha lemegy a szintjükre, de ott úgy is ők győznek a rutinjukkal. Nem érdemes foglalkozni velük.
Van viszont egy másik oldal, aki nem bántóan, de leírja a véleményét, még azt is ha nem tetszik neki akár a szín, akár az elrendezés. (én pl az első táborba tartozom, de van logout így nem hőbörgök)
Ezeket az embereket már érdemesebb komolyan venni, hiszen ők a felhasználók, és felhasználók nélkül egy oldal nem lehet nagy. Valószínűleg rossz az alkotóknak hogy sokaknak nem felel meg maradéktalanul a munkájuk, de ezt nem sértődéssel kell megoldani, hanem figyelni hogy mi lehet amin érdemes csiszolni. (nem mondom, hogy itt nem figyeltek, mert már látható néhány változás, kösz)
A lényeg, hogy nem kell bántani senkit azért, mert nem örül az újnak. A fejlesztés jó dolog, de ha valami jó akkor kár piszkálniNem lehet hogy a fórumot sem csak a tartalom hanem a szín miatt is használták sokan? Annyi más fórum van, de ezt jobb volt nézni, valóban nem bántotta a szemet. A barátságos pasztellszínek megnyugtatóan hatnak ha valaki egész nap monitor előtt ül. Az elrendezés az viszont valóban szokható, abba kár belekötni, ha tetszik ha nem, ez az igazi fejlesztés, ha muszáj.
Na mindegy, csak ennyi -
mexel
veterán
válasz
Winner_hun #1514 üzenetére
Előre is köszi!
Ha esetleg valaki át tudja alakítani operához, az majd remélem megteszi sokak örömére
Addig marad a logout -
mexel
veterán
válasz
Winner_hun #1512 üzenetére
A firefox-hoz való css-t közzé teszed? Vagy esetleg elküldöd?
-
mexel
veterán
válasz
Winner_hun #1500 üzenetére
Hú de klassz. Ebből lesz operához fogyasztható css laikusnak is? A HWSW-hez is kell használni, a PH-hoz is kellene
Tudok virtuális sört küldeni
-
mexel
veterán
Ez már a végleges színe a fórumnak?
-
mexel
veterán
És fordítva is. Amikor először meglátják, sokan azt mondják, hogy hú de klassz, nekem tetszik, de ha használják egy kicsit, rájönnek hogy nem is olyan túl jó. Én most a logout helyett megpróbáltam az újat olvasni, és 1 oldal után már vibrál a szemem a világos színektől. Azt hiszem az 504-es hsz-ben van még jól leírva amit én is gondoltam.
Még azt nem tudom, mi inspirál ilyen fejlesztéseket. Sok panasz érkezett a felhasználóktól a régi miatt? Amíg nem volt új, volt aki nem tudta normálisan használni a régit? Sztem nem nagyon. -
mexel
veterán
Fentebb válaszoltam közben úgy tűnik. Valószínűleg nem olvastad végig amit írtam, mert ott meg is védtem a fejlesztőt is. Nem a munkája a rossz, hanem szerencsétlen kihívás egy működő dolgot modernizálni, főleg olyan helyen ahol nagyon sok embert érint (de nem írom le mégegyszer). A fejlesztés jó, ha indokolt. Azt is láttam hogy itt legalább nyitottak az érintettek a változásra, ennek örülünk. (volt olyan oldal ahol nem így volt) Ahogy látom a színvilágon kívül más nagy gondja senkinek sincs, a többi újítás inkább csak változás. Aki megszokta a régit annak fura, de majd megszokjuk ha működik. Peace
-
mexel
veterán
Az időképnél arra gondoltam, hogy felkerültek a címsorba a menük. Ott nem a kinézettel van a baj. Én személy szerint (és ez nem a design-hez kapcsolódik hanem a felhasználási szokásokhoz) jobban szerettem amikor baloldalt függőlegesen vannak a menük, amikre ha odavittem az egeret knyílt egy almenü , vagy kattintásra máris ott is van a kért tartalom. Most viszont fnet vannak vízszintesen a menük, és kattintás után van még egy almenü, amire újból kattintani kell. és odébb is kell vinni az egeret az oldal széléig.
Ez egy fejlesztés ami számomra megkérdőjelezhető, mint ahogy a win7 1-2 újítása is. Szebb, de nem biztos hogy logikusabb és praktikusabb. Ezzel azt akartam mondani, hogy a designért és divatért feláldoznak jól működő dolgokat. nem vitát akarok erről nyitni, ez egy személyes vélemény, én így gondolom. Ettől még nem biztos hogy úgy helyes ahogy én gondolom, hiszen nem vagyok annyira elszállva hoogy azt higgyem hogy az én ízlésem mérvadó lenne. Én olyan felhasználó vagyok, akit a csicsamicsa nem hat meg, nem futnak a háttérbe felesleges folyamatok, én használom a gépet, és ha valamit akarok, akkor gyorsan akaromEbben néha hátráltatnak a túlbonyolított menük
Egyébként lehet hogy a felülre helyezett menüket megszokom, ha kellően jól vannak elhelyezve. Az időképre visszatérve: a design ott valóban sokkal szebb lett, ott egyedül a menü a bajom, az egy nagyon profi kis oldal szvsz.
-
mexel
veterán
Remélem a logout marad, én már át is szoktam oda, a linkjeimet is lecseréltem hogy oda vezessenek. A PH főoldala jó, ott elismerem hogy kell haladni a korral, hogy egy nívós oldal mindig a trendet kövesse, hiszen az a kirakat, a portál, ahová ha valaki betér akkor lássa hogy friss oldalra került. A fórum viszont az a rész, amit nem csak 1-2 pillanatig néz az ember, és főként nem a külalakját nézi, hanem a tartalmat.
Arra még nem gondolt egy tulajdonos/fejlesztő sem hogy egy oldal(fórum) az elmúlt években lehet hogy azért lett sikeres és látogatott mert a fórumozók egy jól kitalált szemkímélő oldalon tudtak olvasgatni? Sok éve valahogy úgy tűnik, hogy mindig a sötétebb tónusú oldalak voltak a nyerők, ismeretségi körömben is ezt láttam. A világos oldalakról mindig menekültem.
Jó példa erre a nemrégen külalakot váltott hwsw fórum. Ottsem tetszett a régi fórumozók legnagyobb részének. Szerencsére volt aki gyártott jó kis css-t hozzá, azóta is úgy használom, ha éppen használom, mert eléggé elszoktam onnan ez miatt. (főleg a hozzáállás miatt amikor többen kértek régi skint is)
Itt most még menekülőútvonal a fórumnak a logout, bár nem ugyanaz mint a ph volt. Nekem nem tetszik az új, főként a színek. Az, hogy újítanak a linkek elhelyezésén, a formán, az érthető is lenne (mondjuk a régi nekem hibátlanul funkcionált), de a kék betűk (és mintha más betűk is lennének) azok kicsit felfoghatatlanok számomra. A piros kiemelés -link stb pedig azért volt jó, mert a pirosat mindenhol, minden helyzetben általában figyelemfelkeltésre használják, pl egy gyorsan végiggörgetett oldalon ki lehetett szűrni hogy hol van egy link. A betűknek egyértelműen fekete kellene legyen a színűk, az ilyen színek inkább ilyen cicababa oldalakra valók, (pl NANA és Nők lapja). Egy (volt) szakmai fórumnak szerintem sokkal komolyabb külsőt adott a régi külalak. Érdekes a HarleyDavidson is fennmaradt, sőt virágzik, mert meg merték tenni, hogy meghagyták a klasszikus modelljeiket, nem tértek át a kizárólagos sport designre, és csicsás motorokra, csak mert egy időben ezt diktálta a piac.
Ez a véleményem, és sajnálom a régi PH-t. A fejlesztőt is sajnálom, mert végeredményben sokat dolgozott (jól) de kár hogy egy meglévő dolgot kellett átírnia. Ha egy új oldal készült volna, akkor egyedit alkotott volna, és mindenkinek tetszene, itt most rossz lehet olvasnia hogy sokaknak nem tetszik a munkája. Ez viszont csak és kizárólag azért van, mert egy megszokottat váltott le, nem az Ő munkája a rossz, hanem maga az ötlettel volt baj, hogy ezen drasztikusan változtatni akartak. Itt az emberek nagy része hasonlót sem tudott volna készíteni (mondjuk nem is ez a foglalkozásuk), de érdemes lett volna egy szavazást kérni arról, hogy a színvilágot kifordítsuk-e.
Én alig várom, hogy hwsw-hez hasonlóan valaki csináljon egy css-t ami a régi ph-t visszahozza, azt hiszem sokan örülnének neki.
Az már más kérdés, hogy most divat felülre helyezni a menüt amiből válogatni lehet, ez ismét divat, de a divatot sajnos nem olyanok irányítják akik logikusak, elég megnézni a médiában is a designereket és stylistokat. (nagyrészt emberformájúak lennének, de nehéz eldönteni mik is )
Pl az Időkép is megváltozott, és nehezebb lett kezelni, de sok oldalt tudnék még írni ahol így változtattak. Csak azt nem veszik észre, hogy éppen így tűnik el az oldalak egyedi volta.
Röviden így gondolom, bocs ha hosszú voltam de ez kikívánkozott belőlem. Remélem logoutot nem piszkálja senki, akkor megbékülök némiképp. -
mexel
veterán
Úgy lenne jó ha logout maradna úgy ahogy most van, a régi PH skinel, és akkor mindenki mehetahol jobban tetszik neki. Én mindenesetre már onnan írok.
mondjuk a középre igazítás nem rossz.
-
mexel
veterán
válasz
WonderCSabo #186 üzenetére
hopp, tényleg. Már megyek is. Az meddig lesz olyan?
-
mexel
veterán
Nekem a szín nem tetszik, túl világos. A formával nincs bajom, de a régi is jó volt, (és praktikus) én nem rontottam volna el... Mindegy, a fejlesztőknek is élni kell valamiből.
Aktív témák
Hirdetés
- Gitáros topic
- Egy óra, két rendszer
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Milyen autót vegyek?
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Xbox Series X|S
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Elképesztően drága az új Ryzen Threadripper PRO generáció
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- hcl: Vízóra :D (okosóra számlap)
- További aktív témák...
- Realme 7i 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Tablet felvásárlás!! Samsung Galaxy Tab A8, Samsung Galaxy Tab A9, Samsung Galaxy Tab S6 Lite
- Xiaomi 11 Lite 5G NE 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- AKCIÓ! Apple MacBook PRO 15" 2018 i9 32GB 500GB 560X 4GB notebook garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest