- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy A34 - plus size modell
- iPhone topik
- Fotók, videók mobillal
- Motorola Edge 50 Pro - több Moto-erő kéne bele
- Magisk
- Realme GT Master Edition - mestermunka
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Egyszerre legnagyobb és legkisebb is a Garmin Venu X1
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rickazoid
addikt
Hm.. Ipont is rendszeresen olvasom, de a VAIO S15 elkerülte a figyelmem. Lehet adtál egy jó ötletet, ha ragaszkodunk az IPS panelhez, bár ahogy írták, könnyű találni hardveresen lényegesen jobb gépet 30-50.000 Ft-tal olcsóbban, kérdés, hogy a kijelző meg egy-két egyéb extra jellemző megér-e ennyit.
Mindenesetre köszi a tippet, meglátjuk pár hónap múlva mi lesz a helyzet. -
Borote
addikt
x230i nem mindig szokott lenni (hamar elkapkodták a 280k-s IPS-es i3-as gépeket), de a sima x230 400k-tól van IPS kijelzővel, akkor Sony VAIO-k, aztán 8560w... Most első blikkre csak ennyi, de elő szokott még fordulni ez-az. (Én jelenleg egy x200-at forgatok a fejemben, aminek a kijelzőjét AFFS-re cserélném, szóval 100k-ból is meg lehet oldani
vagy T60
)
Vagy használtan x220tÉs ezek csak az olcsóbbak
de az új MBP-t is be lehet az aprón szerezni 600k-ért IPS kijelzővel
-
Rickazoid
addikt
Melyik gépnek van IPS panele 300-tól? Komolyan kérdezem, október-november környékére jön össze a váltás és ahogy korábban is, megint 300k környékén veszek új notebookot magamnak. De én eddig a 700.000+ Ft-os kategóriában tudok Dell és HP gépekről... meg elvileg egy-két fórum szerint van Sony is ilyen kategóriában, bár olyat még nem láttam.
A marketingbullshit köze ehhez, hogy okostelefont lassan nem lehet mással eladni, mint jó hangzatos és szépen csomagolt kulcsszavakkal, mint IPS, AMOLED, több magos processzor, GB-nyi RAM, stb... hiába nem tudja a vásárlók többsége, hogy miről is van szó, de ez alapján veszi.. a maradék meg erre vágyik és ezért veszi az olcsóbb példányokat, míg egy notebook esetében azért mégiscsak a PC jellegű felhasználás az elsődleges és ha van IPS, ha nincs, meg fogod venni, ha kell a gép. Tényleg fordítva működnek a dolgok, hisz telefonban nem lenne szükség IPS panelre, csak normális fényerőre, míg notebooknál baromi zavaró, hogy nem tudsz úgy helyezkedni, hogy a kijelző valamelyik pontja ne látszódna túl kontrasztosnak, kevésbé kontrasztosnak, elszíneződöttnek, stb., mindezt a TN panel miatt. Bár lehet nálam a 17" is befolyásol, főleg hogy már 3 éves, új 15"-nál nem annyira feltűnő, de azért ott van.
-
Rickazoid
addikt
Egyrészt amit cabal írt, hisz hülyék lennének a gyártók addig váltani, amíg TN panellel is megveszik a gépüket, másrészt mert a mai okostelefonokat erősen eltolták a szórakoztatóelektronika irányába. Nem igazán nevezhetők lassan mini PC-nek, inkább csak játékgéppel ötvözött kommunikációs eszköznek, a notebook viszont még mindig egy hordozható PC, amit nem kapott még el ez a marketingbullshit, amiben az okostelefonok úsznak nyakig. Harmadrészt a kijelzőgyártók is gondban lennének, ha elterjednének IPS paneles, fullHD kijelzős notebookok, mert potenciális vásárlóktól esnének el az "olcsó" IPS paneles fullHD kijelzők piacán.
Végül pedig eleinte olyan irreálisan magas lenne az első példányok ára a többihez képest, hogy ha csak nem jönne egy olyan divathullám és marketingbullshit hadjárat, mint az okostelefonok esetében, akkor az IPS panelek a notebookokba a félmilliós vagy még drágább kategóriákban kerülnének csak be, onnan kúsznának lefelé, de amire elérnék a megfizethető szintet, lehet már színes, 2 ms-os válaszidejű e-Ink kijelzők lennének a telefonokban.
Szerintem.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Precision 3480 27% 14" FHD IPS i7-1370P 32GB 512GB NVMe magyar vbill IR kam gar
- Precision 3580 27% 15.6" FHD IPS i7-1360P RTX A500 32GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- Latitude 5530 27% 15.6" FHD IPS i7-1265U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- Precision 5550 15.6" 4K+ IPS érintő i7-10750H Quadro T1000 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Latitude 5550 15.6" FHD IPS Ultra 5 135U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjolv IR kam gar
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- MacBook, Apple M1 / M2 kompatibilis dokkolók, DisplayLink 4K, USB-C, Type-C
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X395 - AMD Ryzen PRO 5 I 8GB I 512GB SSD I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Csere-Beszámítás! Ryzen 9 9950X Processzor!
- BESZÁMÍTÁS! Dell Precision 5820 XL Tower PC - Xeon W-2123 112GB RAM 512GB SSD 1TB RX 580 8GB Win 11
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest