- Hivatalosan is bemutatta a Google a Pixel 6a-t
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Friss koncepciót hoz a Nothing Phone (3)
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Íme az új Android Auto!
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- iPhone topik
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Yettel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Persze, még ki is emeltem, hogy nekem nem volt bajom az SW centerrel, simán felrakott mindent, de igen, fóbiám van. Egyébként tényleg van, mert az Ubuntu milyensége magának "A Linux" megítélésének is árt...
Nézd meg az arch és a rá épülő disztrók csomagkezelőjét, a pacmant. Sebesség és státusz alapján lehet tükör szervereket rangsorolni, továbbá még csomag kategóriánként is lehet külön tükör szervereket rangsorolni. És itt a válasz a kérdésedre:
"When downloading packages pacman uses the mirrors in the order they are in /etc/pacman.d/mirrorlist."
Szóval igen, ha nem megy egy mirror, ott a többi a listában. És igen, ha akarod, beírod az összes létező mirrort. Persze nem kell ilyen költői túlzásokba esni (biztos sok értelme lenne pl. az összes Debian tükröt rangsorolni szerte a viálgban), nálam a Chakra alapból 8 mirrort írt be a mirrorlistbe, ha valami változás jön a mirrorok között, akkor azt meg egy csomag frissítés formájában megkapom.
Valamint ott van a rankmirrors progi, ami gyorsaság alapján sorba tudja rendezni a tükröket. Csak ki kell adni a parancsot és kész.
Arch és környéke meg tudja csinálni ezeket a dolgokat. Egy akkora disztró mint az Ubuntu miért nem? -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#32839680 #241 üzenetére
Szép színes, meg kategorizált, csak soha nem próbáltam.
Amúgy mikor használtam az Ubuntu szoftverközpontját pár alkalommal még a Unity korszak előtt, akkor abban sem voltak gondok.
A kedvenc disztrómnál egy ideig nem volt grafikus csomagkezelő (mert nekiálltak sajátot csinálni, plusz le fogják cserélni a terminálos csomagkezelőt is sajátra), így hozzászoktam, hogy a disztró weboldalán kerestem a csomag keresőben ami kellett, majd terminálban felraktam, az internet böngésző úgy is nyitva mindig...
Plusz egy ideig volt egy bundle manager is, az "kulcsra kész" programokat telepített jelszó nélkül a user számára, de kicsit mindig bugos volt meg csak a fontos cuccok kerültek oda be, aztán végül ki lettek szervezve a rendes csomagkezelőbe onnan a dolgok.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#32839680 #239 üzenetére
Nem tudhatod, hogy éppen a szerver és a géped közti infrastruktúrában volt gond, vagy maga az aktuális tükör szerver nem ment éppen, így nehéz levonni következtetéseket. Azt lehet felróni a disztrónak, ha nem ment át magától másik tükör szerverre, hogy onnan szedje le a hiányzó cuccokat.
Hogy miért kell nyomkodós csomagkezelő, azt meg lehet kérdezni, de most ez a divat. Az elég nagy marketing miatt a csapból is Ubuntu folyik ha Linuxról van szó, így sok olyan emberhez eljut, aki eddig csak Windowst használt, vagy azon belül is csak "letöltötte az internetet". Most nekik probléma lenne olyasmi, mint az Ubuntuban korábban használt grafikus csomagkezelő használata, ahová kézzel be kellett írni mit szeretnél telepíteni és a listából te bogarászhattad ki, hogy mi fog kelleni.
Azt sem mondhatod meg nekik, hogy használják az apt-get install megoldást a terminálban, vagy éppen kotorásszanak a csomagok között dselecttel. Szóval mikor már eléggé elterjedtek lettek, akkor az új nyomkodós Unity felület mellett csináltak egy nyomkodós szoftver központot is. Most hogy ezek mennyire sikerültek jól vagy rosszul, az egy másik kérdés. Kötött a kiadási ütemterv, meg még egy rakás dolog sújtja őket...Szóval azt akartam kihozni, hogy ne az Ubuntu alapján vonj le következtetéseket a disztrókra úgy általában.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#32839680 #215 üzenetére
Ebben árnyalja a képeet sajnos, hogy a nagy hypolás ellenére az Ubuntu olyan, amilyen. Igazából ha valaki rendes Linuxot szeretne használni, az ne álljon meg ilyen disztróknál. Ha meg a teljes ingyenesség / nyíltság a cél, akkor azt pl. egy Debianon lehhet elérni.
Amúgy vannak prof. progik is Linuxra böven. PL. elég réteg terület az FPGA programozás, mégis a komplett Xilinx fejlesztö környezet a maga 10+ gigájával és a kellö letöltö driverek is kaptak natív Linuxos kiadást.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
CaNNa3IS #188 üzenetére
Tehát maga a kártya szólt, de az extra dolgok nem jöttek össze? Azt tudnám mondani, hogy valami olyan disztrón próbáld meg legközelebb, ami nem Ubuntu alapú. Sajnos nem a megbízhatóság jelképe az Ubuntu.
A Steamen amúgy nem nézted a Linuxos kínálatot? Van egy csomó ingyenes is közöttük.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
joysefke #165 üzenetére
"Linuxos játék valóban annak van, aki szeret hackelni
" - ezt így nem lehet általánosítani. Hekkelni jellemzően a Wine esetén kell, de egyszerűbb esetben ott is elég lehet csak a kellő egyéb program / win összetevő felrakása.
A csomagkezelőkben lévő natív Linuxos játékok esetén semmi ilyen nincs, felrakod és játszol. Ez még az olyan komoly alkotásra is igaz, mint pl. a FlightGear.
"Az más kérdés, hogy az emberek mikor jönnek ré, hogy a Linux pontosan olyan jó általános feladatokra mint a Windows....
Amikor ténylegesen olyan jó lesz.." Mindennapi feladatokra ténylegesen egyszerűbb, jobb. Innen a Windowsosítás erős visszalépés lenne a rossz irányba. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ez teljesen rossz hozzáállás. Szakmai oldalon szakmai problémák megoldásáról szóló cikk, de szerinted nincs helye. A problémák felét maga a Windows (MS hozzáállása) okozza, de a megoldásukról szóló cikk meg nem ide való szerinted. Akkor minek lenne itt helye? Annak a cikknek egyetlen bűne van csak, hogy a grub-os rész nem jó benne és nem javították ki.
Amúgy meg miért ne lehetne leírni pl. konkrét előnyöket? Pl. a Linux disztrók többségének jobb az "intéző" része mint a Windowsoké, mert tudnak két ablakos működést, meg mappák bogarászása közben egyikből visszalépve megjegyzik a pontos pozíciót. Hopp egy légy...
proci985: azzal voltak gondok, hogy az akkori 1360*768-at tudo TV-m-en a normális felbontásokban a kép pár centivel nagyobb volt, mint a képernyő, vagy kisebb, de jó nem volt. Egy ideig a felbontás beállítása sem igen ment, mindig fullHD-ban indult a rendszer, meg ha ment is a scaling opció, nem mentette el a beállításokat. Szerencsére egy ideje már nincsenek ilyen gondok.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nem igazán tetszik az nVidia cég mentalitása (gondolok itt az átvert benchmarkokra, stb.), így egy jó ideje csak Radeonjaim voltak. Az az igazság, hogy mióta kb. 2010-ben végre teljes értékű, CCC-vel is ellátott drivert adnak ki Linuxra, működnek a dolgok. Igaz volt sok szopás a scaling opció működésével, de a problémák java része már a múlté, most nem is tudok olyan gondot mondani, ami akadályozná a normál használatot.
Régi "legacy" Radeonokra persze a Xorg verzió követés leállítása miatt már nem lesz zárt driver ami eléggé gáz, de cserébe (gondolom én) hozzáraktak nagyon sok dolgot a nyílt driverhez, amik jönnek majd a 3.11-es kernellel, szóval el lehet lenni a régi cuccokkal is, valamint nem csak a zárt driverrel.
*szerk:
A cikkhez: még a Humble Bundle-ről érdemes lett volna írni. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
No, ez a cikk tetszett, jól össze van szedve. Mondjuk a Steam telepítésénél kicsit néztem, rendes drisztrón már régen ott van a csomagkezelőben, nem kell kézzel letölteni semmit.
Egyébként ha már játék, érdemes megemlíteni a 3D teljesítmény kérdését. AMD zárt driverrel az OpenGL alig lasabb, mint Windows7 alatt, ha az Unigine enginet nézzük, amiről szó is volt a cikkben. Ez azért nem rossz, rosszabbra számítottam.
A teszt részletei: [link]anulu: mondjuk cégek olyan hozzáállással mint az Ubisofté, nem is igazán hiányoznak Linuxra.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- FSP RAIDER S 750W 80 PLUS Silver táp
- Apple iPhone 7 Plus 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB DDR5 RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest