Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    Szóval van a sonynak egy abszolút jól működő, praktikus és egyedi megoldása az ujjlenyomatolvasó elhelyezésére, amit nagyon úgy tűnik, hogy még apple is másolni fog, erre átteszik hátra??? :W Ezek komolyan arra mennek, hogy minél rosszabb telefont csináljanak?! Sose írtam még olyat, hogy "rip sony", de most komolyan... nem bírom tovább, földet rá! :(((
    Na nem mintha terveztem volna sonyt venni, de ex Z3 tulajként érzékenyen érint a dolog, mert a kamerát leszámítva imádtam azt a telefont. Szóval ha esetleg valami csoda folytán előállnának egy értelmes telefonnal, tuti beneveznék rá. Remélem kamu ez a hátlapi olvasó... na meg ronda is az egész, úgy ahogy van.

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz papi77 #8 üzenetére

    Azt nem tudom. Azt tudom, hogy sony telefonban már vagy évek óta van, apple telefonban meg még soha nem volt. Nem is értem, hogy lehetne ilyet levédetni... Mintha az első autógyártó levédette volna a kerek kerekű autókat, és ma a fordokon kívül minden más autó négyszögletű kerekeken gurulna... :U

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz vicze #14 üzenetére

    Írta ez szöveg google fordítóval? :DDD

    (#16) sheratan
    Én nem! Én meztelenül szeretem a telefonjaimat. :3

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz total90 #20 üzenetére

    Eltaláltad! És soha az életben nem is fogok egy másodpercig se. Már elvi síkon elvérzik a dolog. Főleg ott, hogy nem tudom vele feloldani az asztalon, de az sem segítség, hogy az autós tartóban sem. Ehhez jön még hozzá, hogy nekem kézben tartva is abszolút megfelel az előlapi kijelző alatt lévő, kényelmesen fel tudom vele oldani minden helyzetben. Ha mindez nem lene elég, akkor még vegyük figyelembe, hogy a jövő a kijelzőben lévő szenzoré. Ami aztán abszolút vitathatatlanul definíció szerint a legeslegjobb hely neki: kényelmes elérni minden helyzetben és nem igényel máshova helyezett komonenst. A telefonon a fő periféria a kijelző, ezen végezzük a bevitel 99.99%át, így abszolút egyértelmű, hogy az ujjlenyomat olvasónak is itt kell lennie, mert anélkül ígyse úgyse tudnád használni a telefont, hogy megérintenéd a kijelzőt.
    Azt pedig egyszerűen nem vagyok hajlandó elhinni, hogy akárkinek a samsung hátlapi megoldása a legmegfelelőbb, főleg az S8+ esetében. És nem szimplán a hátapi szenzorral van bajom(bár az is szörnyű szerintem). Hanem azzal, hogy az S8+ esetén hatalmas Michael-Jordan-megirigyelné-lapát-kezekkel kell valakinek rendelkeznie, hogy miközben normálisan tartja a telefont, elérjen oda az ujja. Nem mintha én azzal foglalkoznék, hogy te hogyan tartod a telefonod, de egy normális mérteű kézzel fizikailag lehetetlen úgy fogni a telefont, hogy a mutató ujjat elérje a samsung féle szenzort és mindeközben a hüvelykujjad elérje a kijelző alját. Tudom, mert próbáltam. Én személy szerint megkockáztatom, hogy az, hogy a samsung hátlapi ujjlenyomat olvasója a legszörnyűbb, egyetemes fizikai törvény. És nem kizárt, hogy ez szükséges ahhoz, hogy a tudósok végre össze tudják kapcsolni a kvantum- és relativitáselméletet, ezzel megalkotva a MINDENSÉG+legrosszabb ujjlenyomatolvasó elméletet. :K

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Juhaszatti #33 üzenetére

    Először azt mondod, hogy az rossz dolog, hogy fogást kell váltani a feloldás után. Aztán pedig azt, hogy miért baj az, ha fogást kell váltani a feloldás után? Minden tisztelettel megkérlek, hogy ezt gondoljuk át mégegyszer. :DDD
    Aztán pedig reagálva arra, hogy előlapinál fogást kell váltani feloldás után: ööö, nem kell. Mert az a home gomb is egyben. Ha használom a telefont, akkor úgy fogom, hogy elérem a home gombot. Tehát ebből adódóan az ujjlenyomat olvasót is. Tehát nem kell fogást váltani.
    Zsebből pedig sehogy sem tudod úgy elővenni a telefont, hogy egyből úgy fogod, ahogy majd használnád. Tehát mindkét megoldásnál fogást kell váltani. VAGY: elő tudod úgy venni, ahogy használod, ami annyit jelent, hogy nem kell fogást váltanod az előlapinál se, mivel amúgy is úgy használod, hogy a home gombot eléred. Így vagy úgy, az előlapi mindenképpen megfelelő.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Fecogame #43 üzenetére

    Bemásolok egy részletet a kommentemből és kijelölöm neked azokat a részeket, amik felett elsiklottál:

    "...nem vagyok hajlandó elhinni, hogy akárkinek a samsung hátlapi megoldása a legmegfelelőbb, főleg az S8+ esetében. És nem szimplán a hátapi szenzorral van bajom(bár az is szörnyű szerintem). Hanem azzal, hogy az S8+ esetén hatalmas Michael-Jordan-megirigyelné-lapát-kezekkel kell valakinek rendelkeznie, hogy... "

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Juhaszatti #35 üzenetére

    Azt mondtad, hogy a hátlapi azért jó mert nem kell fogást váltani, ellenben az előlapinál kell. Szóval feltételeztem, hogy ha az jó tulajdonság, hogy nem kell, akkor ennek az ellenkezője rossz tulajdonság. :)

    Azt én is írtam egyébként(írtam vagy csak akartam?), hogy ha csak kézben használnám akkor a NEM SAMSUNG féle megoldással együtt tudnék elni.

    Mindenki a smart lockal jön: nem mindenkinek van a kocsijában bluetooth.

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz total90 #46 üzenetére

    "Nekem teljesen normalis, sot inkabb kis tenyerem van, meg is az S8+ mint ha nekem lett volna teremtve."

    Oké... kinek mi a kényelmes, ha neked kényelmes az, hogy fogást kell váltanod hozzá akkor rendben van. Mert mint mondtam nem tudod egyszerre megnyomni a szenzort a mutatóujjaddal és a kijelző alját a hüvelykujjaddal. Nem véletlen tették az S8akat leszámítva minden egyes hátlapi megoldásu telefonnál a kamera alá középre... De én aztán nem szólok bele... Hadd vonjam vissza amit mondtam: elhiszem, hogy neked kényelmes, DE nekem ugyanez nem lenne kényelmes, és nem látom be, hogy bárkinek miért lenne jobb, mint egy rendes hátlapi. És ha már itt tartunk szerintem többen hiszik azt, hogy a föld lapos, mint, hogy az S8ak szenzora jó helyen van. Soha egy olyan review-t nem láttam, amiben tetszett valakinek ez a kialakítás.

    "Amit arrol irsz, hogy az asztalon nem tudod feloldani... arra ott van az arc vagy irisz felismeres, szintugy autoban is hasznalhato."

    Ha már hajolgatnom kéne a telefon fölé, annyi erővel már fel is vehetném onnan... szóval nem megoldás.

    A kijelzőbe integrált olvasót meg már kivitelezték, készült is működő prototípus. Most meg nem tudom mondani, hogy melyik gyártótól, de volt is róla itt hír. Azthiszem qualcomm technológia volt benne, amit szabadalmaztattak is. Tehát egészen biztos lehetsz benne, hogy rövid időn belül(max 1 év) meg fognak jelenni ilyennel felszerelt termékek. Leginkább azért mert igény van rá.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz doooo #48 üzenetére

    Jaj, mi lesz velem, a sarokban fogok sírni hetekig. :O

    Amúgy meg nem tudom elolvastad-e a hsz-eket, de egy kommentet írtam arról, hogy nem tetszik, hogy a sony hátra viszi az olvasót. Ezzel egyébként még nagyon sokan így vannak, többen ugyanitt hangot is adtak neki. Szóval szerintem nekem is jogom van hozzá.

    Aztán jöttek olyan válaszok, hogy nekik tetszik ha hátul van. Akár hiszed akár nem, ebből ki tud alakulni egy beszélgetés/vita, amit egyedül nehéz kivitelezni. Így nem értem miért pont velem van a problémád. Amikor pedig valaki olyasmi kommentel jön, hogy "csakazé nemszereted me nem használtad még!!"*, akkor pedig úgy érzem, hogy jogom van érvekkel alátámasztani, hogy miért gondolom úgy, ahogy gondolom. Persze ilyenkor legtöbbször olyan ellenérveket hallok, hogy "de ez akkoris jobb" és társai. És most pont erre az esetre gondolok. De hidd el, én is kezdtem unni, hogy legtöbb esetben egy falhoz beszélek.
    Mellesleg áttéríteni se szándékozok senkit, de ha elmondom a vélenyem, és erre olyan dolgokkal válaszolnak amikkel nem értek egyet, akkor folytatom a dolgot és megpróbálom meggyőzni a másikat az igazamról, mindeközben esélyt adok neki, hogy ő győzzön meg engem. Mert ugye így működik egy vita. És nem erre való (részben) a fórum??? Tán rosszul tudom? Tudtommal nem a saját kommentjeimre válaszolok, és nem egyedül viszek véghez egy párbeszédet. Így abszolút nem értem, hogy ez a kis beleböfögésed(mert ez az volt) miért egy embernek címezted és nem legalább 2-nek. Csak mert én hosszabb kommenteket írok? Ez az oka? Elhiszem, hogy zavar téged, de úgy gondlom, ha ez akkora probléma lenne, akkor lenne beállítva egy korlát. Ha pedig tényleg ennyire zavarlak, akkor már nem tudok mást mondani: ne olvasd el. :U

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz doooo #53 üzenetére

    Tehát ugyan arról megy a vita mindig, és az egyik fél hülye mert hangoztatja a véleményét, de a másik fél nem, pedig ő is pontosan ugyan ezt teszi(csak általában érvek nélkül). Értelek. Köszönöm Isteni iránymutatásodat és tanácsaidat. Megígérem, hogy megfogadom, és ezt komolyan mondom, mert magamtól is rájöttem már, hogy nem sok értelme van bárkivel is vitázni az interneten, még egy szakmai fórumon se. Különben meg nem csak ezzel foglalkozok, néha szoktam szindi az apple-t is. :K Csak mostanában ez elég felkapott téma... ráadásul emiatt kell lemondanom a következő note-ról. De biztosan ezt is tudod már... ha ennyire figyelemmel kíséred a tevékenységeimet. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák