Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 30z.Samu

    félisten

    válasz Bici #137 üzenetére

    Magával a rendszerrel tényleg nem lenne gond. Gyors, stabil, csak az alkalmazás téren áll hadilábon. De az tény és való, hogy ha megtalálod, amit szeretnél, akkor szerethető rendszer. Én még bízom abban, hogy magára talál, mert akkor nagyon elgondolkodnék azon, hogy visszatérek rá.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Parvis Magna

  • 30z.Samu

    félisten

    válasz Bici #139 üzenetére

    Én nem régiben fogtam a kezembe egy WP telefont, a feeling ugyanúgy megvolt. :) De a Facebook-nál például sajnálattal konstatáltam, hogy még mindig nem javították ki a Hírfolyam frissítést. Régebben is ez volt vele a gond, nem akarta az aktuális hírfolyamot mutatni. Oké, ezt meg lehetne oldani úgy, hogy böngészővel lépek be, csak na. De nem ez volt a legnagyobb problémám vele. Androidnál nem tudom mi van, nem arra tértem át, annak adtam többször is esélyt még a WP előtt, de valamiért mindig ki akartam vágni a telefont az ablakon. :D Ez még a JB idején volt, mondta több ismerős, hogy azóta sokkal jobb lesz a Droid, de nem visz rá a lélek. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sic Parvis Magna

  • 30z.Samu

    félisten

    válasz Bici #141 üzenetére

    "Mondjuk WP-t vennék iOS szintű app támogatással 100-ért is, de sajna ilyen nincs."

    Na igen, ha lenne olyan szintű támogatás, akkor nem lenne nekem sem kérdés melyiket használjam. :) Egyébként visszatérve a Facebook-ra, kicsit nézelődtem a Store-ban, láttam hogy elkezdték újraírni a Messenger-el egyetemben, Beta-k még, de többnyire dicsérik. :) Lehet, hogy végre lesz valami fejlődés WP-n alkalmazások terén. Csak nehogy késő legyen...

    [ Szerkesztve ]

    Sic Parvis Magna

  • Postas99

    senior tag

    válasz Bici #139 üzenetére

    Ha nem titok, mennyi új készülék van nálatok használatban? (650,550,950)

    És mennyi a rgéi készülékek kzöl az ami W10M-et futtat? Sokan frissítettek 8.1-ről?

    Azért ezek beszédes számok lennének ha valamit szivárogtatnál.

  • turbulencia8

    őstag

    válasz Bici #146 üzenetére

    En nem vagyok ver ms-rajongo, harom hete vettem egy 950-t, es nagyon meg vagyok elegedve a teloval, foleg a szulinapi frissites ota. A Continuum tok jo (bar nem mindegy, hogy milyen egerrel hasznalod), a skype nagyon sokat fejlodott(ugyis pont utobbi miatt vettem). Elotte Blackberry 10-es rendszeru Classic-ot es egy droidos tabletet hasznaltam, ill. utobbit meg mindig hasznalom. A kamera nagyon jo, a wp10 rendszer is tetszik. Ennyi a par hetes tapasztalatom.

  • #97246720

    törölt tag

    válasz Bici #167 üzenetére

    annyival kiegészíteném a remek felsorolásod,hogy akad is olyan app ami van androidra vagy ios-ra,azok nagy többsége wp-n fizetős! pl. a legtöbb játékot már nem is frissítik(sims freeplay,dead trigger2,family guy,asphalt8,township stb...) ami mondjuk eléggé hátranyos,a wp-s offoce appok a régi formátumokat nem ismerik fel...az új fb lassú,az új messenger lassú(itt nem a 930 950 1520-ra gondolok amik erős hardverrel vannak ellátva,hanem a low cost lumiákra, 640 és társai), nincs okosóra tamogatás wp-re, ms band-et itthon pl nem láttam hogy árusítanának, se Hololens-t(ami eléggé aranyáron van), megalkottak egy viszonylag jó rendszerne k mondható szoftvert, de lényegében semmi használható nincs rá...a kiegészítők száma meg elég karcsú...

  • Kler79

    csendes újonc

    válasz Bici #167 üzenetére

    Értem, ezért is írtam, hogy én lehet, hogy úgymond igénytelen vagyok appok terén. :)
    Viszont szerintem nem mindegy, hogy kinek a hibája..., mert amíg a win10 van szidva olyas vmiért, amiért, hogy maradjak az eredeti példámnál pl. a quizlet nem fejleszt rá, addig szerintem kevés felhasználó lesz, és addig továbbra is lassan fog fejlődni appok terén az áruház, illetve amíg kevés felhasználó lesz, addig pl. a quizlet se akar appot csinálni rá, mert minek alapon. Tehát itt a cégeknek kéne elgondolkodniuk, hogyha gyártok appot droidra, meg iosra, akkor ugyan meddig tart így tenniük wpre is, ami nekik is egy idő után megérné. Ezért írtam, hogy szerintem nem a wp hibája, és szerintem nem mindegy kinek a hibája..., a microsoft kétlem, hogy szívességet fog tenni pl. a quizletnek és megcsinálja az appot helyette. A példáért bocsi, csak példaként használtam, de említhettem volna bármely más céget is etéren.

  • nbware

    senior tag

    válasz Bici #179 üzenetére

    Msnél nem is ez a cél, ők most az üzletimodellre gyúrnak és mivel ott az ms van egyeduralomban, nem is lesz bajuk. Késöbb már nem is lesz telefon mstöl, csak üzleti, tehát sima user nem fogja tudni megvenni. Az uwp meg már kezd müködni, mire készen lesz jövöre a surface telefon, na az odaveri a másik kettöt majd.
    Pl android alatt nincs normális levelezö program, ami rendesen támogatná a mail, calendar, contact, lyncet. Skype az üzletibe nem kell, arra ott a lync, ami 100x többet tud és mivel a cég saját maga üzemelteti, azt állit be rajta, amit csak akar

    Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

  • BiP

    nagyúr

    válasz Bici #179 üzenetére

    "Az MS-nek ki kellett volna dolgoznia valami hatékony ösztönző módszert"
    1. Rávenni (akár anyagi motivációval) az appok készítőit, hogy legyen app. (legalább a népszerűbbekből), és máris nem kell kompromisszumot kötnie a usernek.
    2. Nem kinyírni a népszerű termékvonalakat, lefedni telefonokkal a megfelelő szegmenseket.
    (3. vevő-szintű kommunikáció, és erős marketing).

    És akkor jöttek volna maguktól a felhasználók. De amikor azt látja az ember, hogy nincs app, és nincs biztosítva a platform jövője, mert maga a gyártó is szarik rá, akkor miért is vegyen olyan telót??

    Én világéletemben Nokiás voltam, Symbian, majd Lumia széria WP 7.0-tól 10-ig, minden verzió (7.0, 7.5, 7.8, 8.0,8.1,10). 930 volt az utolsó, Win10-zel. Nem volt lassú, nem voltak hihetetlen app igényeim, szerettem a WP-t. Meg a Win10 sokkal jobb volt, mint a 8.1.
    De a végén már éreztem, hogy ez a platform bizony egyre inkább zsákutca, itt az ideje kipróbálnom az Androidot. (előtte sosem volt) Most egy 930 kategóriájú telóm van, és azt kell mondjam, sajnos összességében használhatóbb, mint a 930+WP. Bár a fényképezőt nagyon sajnálom.
    Az, hogy appok terén kinyílt a világ, fura, de jó érzés. Bármi kell, létezik rá megoldás. WP-n inkább lemondással jártak ezek.(ha valamire igényem volt, lebeszéltem magam róla, mondván megvagyok én anélkül is). Ha megjelenik valami új dolog, nem kell aggódnom, hogy mennyi késéssel jelenik meg WP-re, vagy lesz-e egyáltalán.

    [ Szerkesztve ]

  • Kler79

    csendes újonc

    válasz Bici #179 üzenetére

    Ne fújjuk már azt, hogy nincs semmi app.
    Nincs még minden app, ez a kifejezés, azért helyesebb.
    Egyébként itt vannak az appok, nálam érdekes mindegyik működött 950 Xl alatt... illetve bocsi, elfogalmaztam, majd mindegyik működött, ami meg nem azt meg már javították, és javítják is pl. fészét, skypét:
    https://www.microsoft.com/hu-hu/store/apps
    Ami a fejlesztést illeti: a 2015 visual studio ingyenes, ez azért elég nagy szó,
    plusz itt egy további link erről:
    https://developer.microsoft.com/hu-hu/windows ... plusz a pénz kereseti lehetőség is elég jó motiváció szerintem, annál több mot mi kell még?
    Szerintem innét kezdve az Ms mindent megtett, tesz, hogy fejlesszenek rá, akár laikus userek felé is,
    akiknek fogalmuk sincs még a programozásról, ide sorolnám persze magamat is pl. a csomó oktató videókkal, persze angolul kell tudni.

    / Annyira unalmas már a hétlap körüli szidás is, már eleve nem 200eFtba kerül a készülék, 110eFtért simán kapható több helyen is..., - annál olcsóbban ne akarjuk már ilyen hardwerekkel -, hátlap terén vicc a műanyag, oké, ezt én is alá írtam korábban, és vettem rá szilikon tokot, az amúgy is minden készülékre szükséges, aztán annyi, vagy ha nagyon akarok veszek rá Mozo-t, és meg van oldva. Viszont azért azt szögezzük már le, hogy amíg a hátlappal lehet variálni, addig egy két magos procival rendelkező készülékkel nem igen, és azért a mai elérhető appok mellett ez inkább nem mindegy, pláne a jövőt nézve. /

    Személy szerint nekem eszembe sincs menekülni a Lumiától, legalábbis a 950 Xl-től, ha a sorsom úgy hozná, hogy el kéne adjam anyagiak miatt, később is inkább ahhoz térnék vissza.
    Egyébként, korábban a samsungokkal is jó ideig úgy volt, hogy befellegzett nekik, aztán még se!!!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák