Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rusi
senior tag
válasz
guriga1234
#29
üzenetére
Senki sem írta, hogy infókat küldözgetek útközben, csak annyit, hogy ha bekapcsolod a "láthatatlan" módot, akkor nem tudsz bejelentést tenni (dugó, baleset, traffi, rendőri ellenőrzés stb.). Egyébként egy ilyen bejelentés pontosan 2-3 érintés a kijelzőn, amit persze nem illendő menet közben megtenni (ha van utasod, akkor egyszerűbb), viszont ha az autó saját kijelzőjén teszed ezt meg (ugye Android Auto), akkor nem nagy művészet (már persze aki tud néhány másodpercig többfelé is figyelni). Egyébként a bejelentés hiányát leszámítva, ha épp "láthatatlan" vagyok, semmilyen hátrány nem ér, ugyanúgy online, élő navigációt kapok, folyamatosan jönnek az értesítések az útvonalon lévő eseményekről, ha dugó/baleset van az előttem lévő szakaszon, újratervezi az útvonalat, szól a traffipaxoknál, rendőrnél, még az út szélén veszteglő hibás autóra is figyelmeztet valós időben. Ezeket hol tudja egy offline navi, a forgalmi helyzettől függő útvonaltervezésről és újratervezésről nem is beszélve? Hja, azt meg le is hagytam, hogy a térkép mindig friss, felhasználóként bármikor jelezhetek bármilyen hibát vagy pontatlanságot a térképen, amit rögtön feldolgoznak, ellenőriznek és a lehető leghamarabb javítják, onnantól mindenkinek automatikusan(!) már az új adatok jelennek meg és ez alapján dolgozik a szoftver. Ja, és még pénzt sem kérnek érte, az autóban meg jó esetben évente 60-80 rugót leakasztanak a frissítésért, amihez még a márkaszervizbe is be kell gurulnom.
-
marcedli
tag
válasz
guriga1234
#30
üzenetére
A Waze kétpercenként csak frissíti az online információkat, nem nulláról letölti. Szóval egy tervezett úton (amit már egyébként tervezéskor letölt) minden infó ott szerepel, amire szüksége van. Azt meg ne nagyon mondja senki, hogy egy transzeurópai utazáson van egybefüggő 15 perc 130-nál, amikor nincs mobilnet egyáltalán (Edge sem), mert azt nem hiszem el...
Persze mindig lehet mesterséges feltételrendszert felállítani, és azzal indokolni, hogy miért nem jó az online navi, de mondjuk ez a feltételrendszer az emberek 99.9%-nál az év 99,9%-ban nem áll fenn, innentől fogva kb pont értelmetlen, vagy legalábbis nem érv a másik számára a vitában.
Igen, alagútban sincs megfelelő GPS pozi, szerencsére az életemben eddig megtett néhány százezer kilométerből kb 20 km vezetett alagútban, de nem tévedtem el benne, így ezt sem érzem hátránynak.
-
helixP
nagyúr
válasz
guriga1234
#37
üzenetére
Nem-nem
Ez nem az én hülyeségem. Egyszerű tény, hogy ez az irány, ami felé halad, az ipar jelenleg. Az, hogy az offline navi ott van és annyit tesz, hogy mondja, merre menj és így eljutsz A-ból B-be, szép-szép, de egyre kevésbé elég. Az kell az embernek, hogy elkerülje a dugót, balesetet, megtalálja az épp aktuális legjobb útvonalat, és lehet akármilyen TMC, az autósok által szállított információknál nincs frissebb (lásd még egymásnak körkörös mozdulattal trafi/rendőr jelzése, ami ugyanez, csak offline módon).
Akárhányszor írod le, hogy közösségi marhaság, nem lesz kisebb jelentősége
"Nem úgy vezetek, mint az átlag autós" mért, hogy vezetsz? Hogy lehet máshogy vezetni? -
helixP
nagyúr
válasz
guriga1234
#29
üzenetére
"Közlekedési info központosdi" kicsit degradálod a navigációk jelenleg folyó innovatív fejlődési irányát. Egyértelműen ez a jövő, mindenki rájött, hogy a közösségi kommunikáció tudja CSAK realtime-ban jelezni a dolgokat.
Amúgy egyetértek abban Veled, hogy nem kéne, hogy határozottan vannak előnyei az offline navinak, nekem is a Waze mellett van általában valami offlány is, bár egyre kevesebbet használom, most már csak külföldön.
Azt kéne csinálnia a Waze-nek, hogy egy offline térképet+tervezés le lehet tölteni, és erre lehetne rányomni az onlány szolgáltatásokat, annak, aki akarja.
-
Rusi
senior tag
válasz
guriga1234
#19
üzenetére
Waze-ban van "láthatatlan mód", amikor nem látják mások, hogy te merre jársz, viszont ilyenkor te sem tudsz beküldeni jelentéseket (dugó, baleset stb.), viszont a navigálásban semmi hátrányt nem jelent. Amúgy például nekem eleve ki van kapcsolva az, hogy a többi wazerest lássam a térképen, illetve nem vagyok semmilyen Waze csoport tagja, nincs összekapcsolva a Facebook fiókom vele, illetve én is van, hogy "láthatatlan" módban megyek.
-
válasz
guriga1234
#19
üzenetére
Én is használok off-line navigációt (motoron, külföldön), sokáig idegenkedtem is az on-line-tól, de már nagyon bénának érzem magam off-line.
Meg aztán úgy vagyok vele, hogy azzal, hogy megy a Waze, hozzájárulok a közös szolgálathoz, úgyhogy kifejezetten jó, hogy a rendszer feldolgozza az adataimat -- a naplózás meg szerintem nettó hülyeség.
MaCS
-
Tesztelo.hu
senior tag
válasz
guriga1234
#19
üzenetére
Ma már a roaming sem méregdrága, Waze nagyon kis adatforgalommal beéri.
-
marcedli
tag
válasz
guriga1234
#12
üzenetére
Veszel okostelefont, de mobilnetet nem?
-
válasz
guriga1234
#2
üzenetére
Miért szerencsére?
Nem mondom, hogy a HERE nem jó, de azért igencsak szerencsétlenke a Waze interaktív szolgáltatásai mellett.MaCS
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Lenovo Tab M10 HD (TB-X306F)
- Samsung Galaxy Tab S6 Lite LTE (2020) Oxford Grey 64GB
- 15.gen! Intel Core ULTRA 9 285K (24mag!) +16-32GB DDR5 RAM +hűtött VRM-es Z890 lap! GAR/SZÁMLA!
- Eladó Sony FE 3.5-5.6/28-70 OSS objektív
- mini pc/ WIN11/ i5 12600T/ 32GB DDR4/ 512GB gen4 SSD/ WiFi/ BT/ 1 év garancia, számla
- Eredeti Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- Azonnali kézbesítés az év bármely pillanatában
- LG UltraGear 27G850A-B IPS Monitor! 3840x2160 / 240-480Hz / 1ms / G-Sync / FreeSync! BeszámítOK
- Ryzen 7700X / RTX 4070 Ti Super / 32GB DDR5 / 1TB NVMe / 800w GOLD! BeszámítOK
- GAMER PC! i5-14500T / RTX 4070 / 16GB DDR5 / 512GB NVMe / 650w Gold!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Ez nem az én hülyeségem. Egyszerű tény, hogy ez az irány, ami felé halad, az ipar jelenleg. Az, hogy az offline navi ott van és annyit tesz, hogy mondja, merre menj és így eljutsz A-ból B-be, szép-szép, de egyre kevésbé elég. Az kell az embernek, hogy elkerülje a dugót, balesetet, megtalálja az épp aktuális legjobb útvonalat, és lehet akármilyen TMC, az autósok által szállított információknál nincs frissebb (lásd még egymásnak körkörös mozdulattal trafi/rendőr jelzése, ami ugyanez, csak offline módon).

