Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • subset

    senior tag

    Na ez aztán baromi jó hatással lesz az akku élettartamára...a kis lítium-ionok nagyon fognak neki örülni :DD
    120W-egy telefonhoz :C komolyan ezen a téren kell versenyezniük a gyártóknak ?
    Ja de nagyon hiánypótló is a dolog ezt el is felejtettem, sokak várják már biztos, hogy 30 helyett csak 15 perc legyen egy töltés, e nélkül nem is tudom mi lenne velünk ebben a rohanó világban. Így valóban több időnk marad megkeresni a pénzt az akkucserére, vagy aminek a kedves gyártók még jobban örülnek, hogy veszel majd egy modernebb 150W-os telefont :))

    Használj Te is szabad szoftvert !

  • subset

    senior tag

    válasz Micsurin #30 üzenetére

    Az akkuász Samsungot kifelejtetted a sorból :K

    Használj Te is szabad szoftvert !

  • subset

    senior tag

    válasz <Lacy85> #43 üzenetére

    Már többször le lettem ugatva a P30 Pro topikban :K , hogy :
    "Áááá, nem melegszik az, meg ha igen az is kit érdekel, meg élettartam szempontjából sem árt neki az állandó ha kell ha nem 40W-os gyorstöltés....stb.....meg, hogy nevetséges vagyok az 1A-es töltőmmel"...akkor az :D
    Nem mondom, így is hozzá lehet állni, valószínűleg őket még ki fogja szolgálni...aztán majd jön úgy is a következő telefonjuk.
    Pedig ezt szerintem annyira egyszerű belátni hogy mi a szarért kínozzam feleslegesen az akkumat. Az esetek 99% százalékában nálam legalábbis pont ráér lassan is feltöltődni...de ez csak én vagyok.
    Mindenki úgy töltsön ahogy nem szégyell ! :B ;)
    Reméljünk a guruk lassan már 120W-al is megtehetik....a fél tenyérnyi akkut :Y .... !!!
    Egészségükre :C

    [ Szerkesztve ]

    Használj Te is szabad szoftvert !

  • subset

    senior tag

    Szerintem nem kellene kisarkítani a dolgot.
    Senki nem mond olyat, hogy ki se vidd a napra a telefonod....stb. meg még amit itt írogattok, ezek abszurd dolgok. De az igenis kivitelezhető, hogy feleslegesen! ne 40W-al tölts egy picike akkut ha nem muszáj.
    Ha úgy akarod akkor úgy töltsd ! De ne azt mond, hogy tök mindegy neki - mert nem !
    Meg úgy is eldobod mielőtt már vicc lenne az üzemidőd, meg kicseréled pár forintból az akkut....ez így már megint más téma, így is hozzá állhatsz a Te akkud azt csinálsz vele amit akarsz.
    Tényekről, fizikáról és kémiáról van szó.
    Ami a mai napig azt mondja, hogy egy manapság használatos akkumulátor degradálódik a használat függvényében. Ennek mértékét a töltés milyensége nagyon nagyban befolyásolja.
    Nem tudom, hogy a batteryuniversity.com tesztjét elfogadjátok-e vagy tök hülyék ők is a dologhoz ?
    Régi cikk, de Li-ion akkuról szól amikről mi is beszélgetünk.
    https://batteryuniversity.com/learn/article/ultra_fast_chargers
    A kisülés mértéke a töltés mértékével történt meg a tesztben, egy telefonnál ugye nem így fog történni, de azért beszédes az ábra, mindenki értelmezze mit lát :)

    C-State:

    Egy mondatot még idéznék a cikkből:
    "If possible, charge at a moderate rate." ;)

    Ahogy Rocket6 kolléga is írja, hogy elektromos autónál nem mindegy a gyors illetve normál töltések száma a gari/élettartam szempontjából.
    Pedig ott még külön és komoly hűtése is van az akkunak, mégsem mindegy a gyártónak hogy töltesz.....
    Vajon miért ? Sejtitek a választ ?

    [ Szerkesztve ]

    Használj Te is szabad szoftvert !

Új hozzászólás Aktív témák