Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz attila9988 #44 üzenetére

    Én is tesztelgetek többféle böngészőt, de egyik sem nyerte el a tetszésemet. Szóval akármilyen szar, kénytelen leszek még hosszú ideig a 12-n maradni, amíg valamelyikből nem hoznak ki értékelhető példányt.

    Őszintén szólva mindkettő annyira távol áll az elképzeléseimtől (és az eredeti Operától), hogy távoli fantáziát mindkettőben látok. A Chrome-ban az egységes és gyors motort, amire talán az Opera (ha életben akar maradni, nem csak egy n+1 fork maradni még a jelenleginél is alacsonyabb piaci részesedéssel) kénytelen lesz építkezni és idővel ha erős kompromisszumokkal is, de ha upgradelem a gépemet (minimum 16GB RAM + SSD + Core i7), akkor kielégítő sebességgel és reakcióképességgel fog funkcionálni még ha szükségem is lesz 50+ kiegészítőre.

    A Firefox viszont ha a Mozilla képes lenne olyat írni belőle, ami olyan gyors és reszponzív, mint az Opera volt, akkor már szintén csak a kiegészítőkön állna vagy bukna minden, ugyanis ott azért a kiegészítő API jóval erősebb.

    És ha még nem lenne elég, mindennek a tetejében az MS faszságai miatt (Metro UI) is kénytelen vagyok Linuxot használni, ahol meg az NPAPI alapjáraton kizáró ok. Abban bízhatok, hogy előbb-utóbb tényleg megdöglik végre a Flash vagy, hogy a Mozilla átáll PPAPI-ra, mert enélkül még egy nyamvadt YouTube videó is kínszenvedés. A WebM pedig még mindig vicc kategória (és nem túl meglepő módon az is Chrome/WebKit/Blink alatt a legjobb).

    A Chrome jelen formájában olyan szinten távol áll tőlem, hogy még az alapok (nincs temporary_downloads, nincs MIME types, szar a könyvjelzőnek nevezett izé, ami csak URL-t és nevet tárol, semmilyen más metaadatot, oldalsáv sincs, stb.) is hiányoznak, hosszú idő mire értékelhető példány lesz belőle.

    Ugyanakkor a Mozilla is ígérgeti már hosszú évek óta, hogy "Na de most aztán gyors meg fasza lesz majd a böngésző.", aztán eddig egyedül az indulási sebességet sikerült normálisra felhozniuk, de a működés, reakcióidő ugyanúgy kritikán aluli maradt, még ha nagyon kicsi mértékben javult is.

    Még a mai napig nehéz felfognom ezt az egészet és rohadtul kétségbe vagyok esve. Néha azt álmodom, hogy bejelentik, hogy az egész csak vicc volt és valójában egy überzsír 12.50-en dolgoztak fullos HWA-val meg sok más egyébbel és ezzel csak azt próbálták érzékeltetni a usereknek, hogy van attól sokkal durvább dolog, mint mikor nem megy a böngésződdel xy banki oldal vagy valami hulladék közösségi oldal. :(

  • Penge_4

    veterán

    válasz attila9988 #41 üzenetére

    "és nem látom be hogy azok, akik eddig sem váltottak át chrome -ra, most vajon miért akarnának opera név alatt is chrome -ot használni."

    O12 mellett másodlagos böngészőnek inkább Chrome, mint Firefox. Utóbbi vitathatatlanul jobban konfigurálható és alapjáraton is okosabb (pl. könyvjelzőkezelő, MIME types, temporary downloads, about:config és egy rakás dolog), de lassú. Még mindig. Főleg ha megpakolja az ember kiegészítőkkel. Emiatt nagyon rossz lesz az egész felhasználói élmény, még ha nagyon magas szintre okosítod, akkor is.

    A Chrome-ban a kiegészítő API meglehetősen limitált még most is, viszont annyi előnye van, hogy csak a memóriát ugrasztja meg (azt extrém mértékben), de egy 16-32 gigás vason gyakorlatilag a response time-ra nincs hatással.

    Az Opera 15 a beépített (azaz mindenhol, belső lapokon is működő) mouse gestures miatt, meg mert már a keresője is tud POST query-t, előbb-utóbb lehet, hogy okosabb lesz, mint a Chrome és akkor jobb lesz másodlagos böngészőnek a 12 mellé, mint a gyári Chrome.

    Windows-on azért, mert van beépített mouse gestures (ez Linuxon KDE-ből megoldható, bár flip gestures pl. nincs és jobbklikk linken megnyitás új lapon/háttérben sem, mivel nem natív), nincs ezernyi autorun szemét meg kényszerített silent update.

    Linuxon pedig azért, mert Firefox mellett is kéne, mivel az még mindig NPAPI-t használ (és még az NPAPI-s implementációja is szarabb, mint az O12 szintén NPAPI-s implementációja), itt pedig csak a PPAPI jöhet szóba, ami hardvergyorsítással sem omlik percenként.

    Mellesleg egy csomó dologban hasonlít a Firefox és a Chrome (meg az összes többi böngésző az Opera kivételével). Ilyen a szar szövegkijelölés.
    - Linkeket például képtelenség kijelölni, mert egyből drag and droppolni akarja.
    - Nincs olyan, hogy megnyomom a Tab billentyűt és automatikusan a legközelebbi formba/submit gombra ugrik. Meg ehhez kapcsolódóan spatial navigation sincs.
    - Nincs plain text copy és a kijelölés is ocsmány, szar.
    - A zoom-ja mindkettőnek nevetséges és lassú is kicsit, ráadásul Chrome-ban még a buta korlátoltsága miatt about:config hiányában a globális működés sem kikapcsolható.

    "Elég okos manapság már ez is, pár érdekes pluginnel meg főleg. Úgyhogy winen csere, debian -on meg a mozilla repo belőve"

    A Mozilla közösség igazán készíthetne egy segédletet táblázatos formában, ahol fel vannak sorolva egyik oldalon az Opera funkciók, másik oldalon pedig az annak kiváltására szolgáló kiegészítők (több is párhuzamosan), illetve nem csak kiegészítők, hanem a kiegészítők nélkül about:configgal, userChrome.css-vel, userContent.css-vel és egyéb buher megoldással elérhető dolgok, illetve az ahhoz vezető tutorialokra linkek.

    Szerintem sok usert tudnának vonzani vele.

  • Penge_4

    veterán

    válasz attila9988 #32 üzenetére

    Ahogy kispx is mondta, már régebb óta támogatja. Továbbá meglepődnél, hogy mi mindent nem támogat ez a piros O betűs Chrome fork, amit a Chrome igen... (és nem, nem csak olyanokra gondolok, mint a H.264, amiért fizetniük kéne).

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz attila9988 #32 üzenetére

    Érdekes, igaz nem ide kapcsolódik a dolog, de arra jöttem rá, hogy pl. a Microsoft oldala gyorsabban töltődik be FF alatt, mint ie alatt. És ez fordítva is igaz a Mozilla oldalára. Már találkoztam ilyen bug-gal is. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés