Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Igen ígéretes fejlesztés a DOSBox, egy biztos, mikor próbáltam még szörnyen lassú volt. Ha jól emlékszem Carmageddon-t próbáltam ki rajta, de még Lo-res felbontásban is szaggatott szerencsétlen (a hangról nem is beszélve). Pedig az adatlapomon lévő konfiggal teszteltem. :( Mostanság nem néztem az oldalt, de mivel a project lényegében egy kicsit átalakított Bosch-ra épül és azt sem fejlesztik már egy jó ideje, úgy gondolom hogy jóformán csak egyhelyben toporog; VMware szerű emulációs sebességet soha nem fogja elérni virtualizáció nélkül.

    Mindenesetre köszi a cikket, és a Vista elérkeztével lehet még több haszna lesz az ilyen emulatoroknak mint most XP-s környezetben.

    Épp eszembe jutott: Régen nekem mindig megfagytak a DOS os játékok XP alatt ha teljesképernyőre váltottak, vagy legalább is nem reagáltak a billentyűzetre. A probléma okozója, mint kiderült, a SpeedFan sys drivere, amellyel kapcsolatba lép - az NT kernelt megkerülve - a hőmérő hardverrel. Ez a driver pedig valószínűleg nem fér össze a DOS emulatorral ami az XPben van. Motherboard Monitor-ral nincs ez a hiba, viszont sajna ventillátor szabályzás így nincs. :O Gondoltam ha már eszembe jutott lepötyögöm :)

Új hozzászólás Aktív témák