Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz tecsu #35 üzenetére

    Linearizált bemért, kompenzált DT 990pro-m nyitottnak jó már tizen.. éve. Sajnos hibátlan. Szivacsot cseréltem rajta, meg kábelt2x. Nem bír elromlani...
    A DT770 zárt jellege miatt munkaeszközként, hangtechnikai sötétkamraként üzemel. Bele tudom dugni mindegyik eszközömbe, lapi, pc, felvevő, DA... Vas, mindent kibír, majdnem vízálló...
    A 880 félig nyitott, konzumér termék, épp nem érint. Nyilván vennék a 990pro-nál jobb nyitott fejest és az valószínűleg T1 (v2) lenne. Vagy, amit jobbnak hallanék adott pénzért.
    Egy ART HeadAMP 4 Pro előfokot használok, ha szükséges. Jobbra épp nem fussa..

  • Auratech

    őstag

    válasz schawo #32 üzenetére

    Én is a 80 ohmos verziót választottam a 32 ellenében, jó kompromisszumként.
    Nem csak az érzékenység mérésének szinuszos vagy sávszűrt mérőjelét kell kihajtani, hanem a teljes frekvenciasávot. Szerintem te jobban tudod, hogy az impedancia illesztés adott sugárzónál éppen a kívánt frekvenciamenet, jel-zaj viszony, impulzusválasz, dinamika... érdekében történik.
    Teljesen más hangképet ad jó minőségű mobileszköz esetén ugyanannak a fülesnek a 600/250/80/32 ohmos verziója. A Hangerő kábé megvan de a hangtisztaság, a térleképzés sérülget. Főként a mély hangok felbontása, irányai(amíg van), Mintha pcm raw helyett 256-os mp3-mat hallgatnál.
    Mintha ugyanaz a forrás 20cm-rel távolabbról lenne mikrofonozva, vagy ilyesmi.
    A Beyer füleseim vannak, és a 250-től 770, 990,880-ig mindet lepróbálgattam Bécsben, mindenféle verzióban, mikor a ZoomH6-hoz kerestem jó kompromisszumot, meg az AKG-ket, Sennh. sorozatot is. Meg egy Bose-t..

  • Auratech

    őstag

    Gondolom a hordozhatóságot egy kisebb impedancia jelenti.. Beyer DT770Pro-ból én is a 80ohm verziót használom. Van 32ohm verzió is, ami kifejezetten mobileszközök miatt létezik. A80-as egyfajta kompromisszum. A 600ohm Dt990 nem igazán telefonbarát. A250 sem.
    A nyitott füles kifejezetten előnyös olyan munkahelyi környezetben, ahol nem masterelsz, hanem a nagy hangsúllyal privát zenehallgatás a cél, például előadáshoz dobsz össze egy cd-t, miközben a hozzád forduló embereket sem tátogó halaknak látod. Jobban elviselik a fülesből kijutó hangot, mintha hangszórón hallgatnám és legalább hallják is, hogy dolgozom.
    Az irodában, ahol (médiaszerkesztőként is) lébecolok, mindig megijedek, ha mégis zárt fülest használva, egyszerre csak a mögém settenkedő rámordít.

    A T1-et ismerve gondolom ez a füles is olyasmi. Egy simított átvitelű, finomított 990pro. A nagy különbség ilyenkor az minőségibb elétett vastól, forrástól jön, amit az árával szinte kikényszerítenek.

Új hozzászólás Aktív témák