- Red Magic 10 Air - gaming telefon is lehet kecses
- iPhone topik
- A HMD visszalép az USA piacáról
- Sony WF-C710N - átlátok rajta
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Redmi Note 10 Pro - majdnem minden stimmel
- Huawei Watch GT 3 Pro - korlátolt szépség
- Huawei P30 - kell ennél több?
- Légies iPhone halvány színei
Új hozzászólás Aktív témák
-
Chaser
legenda
nálam onnan indult h monitor nem volt a géphez, befogtuk a régi 40" tv-t, gears5-höz nem is volt olyan nagy, de fps-hez már igen, tudtam h a 24" teljesen kiesik, hát legyn 27, vettem egyet, nagyon határeset volt, mivel a syncet se tudta amivel árulták így visszament, jött egy 32-es, na az már igen, először örültem is neki, aztán mellé tettem az ips notebookot és utána már nem ( : ez egy va monitor volt, 4k@60hz, 1080p-ről felskálázva teljesen vállalható eredményt produkált, de valami rusnya két nagy folt volt a panelen, először eltűntek, aztán visszajöttek, mondom ennyiért kösz nem, viszont 32"-ból 1440p@144hz elvétve van, talán lg-nek van két sík va-s modellje, de ez is lg volt, többi meg hajlított, az nekem nem kell, viszont ez alatt a méret alatt inkább nem is játszok egyáltalán, akkora élményt ad fps-nél a 32" h kifejezés nincs rá, ott van az ember teljesen a játékban, de forzához kevés volt persze
konklúzió: ne ülj nagyobb monitor elé és nem lesz baj :dBITBOYS
8,5e-ért kuponoztam le ufóéknál, és ott extraként még a gar is két év ( : felraktam 10-ért hadd örüljön valaki, nem vitték, felemeltem 12 v 13-ra, na annyiért már elvitték :d
nekem az első gépem egy pentium volt, jól átcseszett a helyi számtech bolt, ott a manus anyját is lehazudta ( : de akkor még ugye lövésem nem volt az egészről, aztán lett egy "komolyabb" p3 celeron gép, talán 667@933, arra emlékszem hogy egyszer a magot le akartam kaparni, valami ragasztónak néztem, szerencsére nem tettem :d - ott még nem sík mag volt, hanem egy paca szerűség -, volt egy haver aki mindig telepített amikor szétcsesztem a gépet, egyszer eltörte a lábát, gép újfent szétcseszve, rákényszerültem megtanulni a telepítést ( : egyszer jött egy ötlet h szétkapom a gépet mert csak, minden kábelt felírtam papírra, színüket, alakjukat, mi hova megy, össze is tudtam rakni a gépet ((( : azóta más nem nyúl a gépemhez, valahogy így kezdődött nálam az it vonal, akkoriban net még nem volt csak keveseknek, nekem nem, aztán lett és "kinyílt a világ", valahogy így estem be ph-ra is a 2000-es évek elején
14" _svga_ monitorral kezdtem -
BiP
nagyúr
Ami pont alátámasztja az eddigieket. 4magnál még előny a HT/SMT a plusz szálak miatt.
De ha van 6magod, ott már nem tud sokat hozzátenni, bizonyos esetekben akár hátrány is lehet a "natív" 6maghoz képest, ha pl. az ütemező több feladatot oszt a HT magokra, de azok nem bírják ugyanúgy. -
BiP
nagyúr
Nem tudom, most mennyiért kapható 3770k, de anno, amikor 2500k-ról váltottam (4éve), összességében jobban megérte platformot váltani 4790k-ra a szimpla procicsere helyett, annyira aránytalanul drága volt a 3770k. Akkor. És mégse zsákutca.
De anno ugyanez a dilemma megvolt előtte a core2quad -> 2500k váltásnál is. A Q9xxx-es quadok annyira drágán mentek, hogy egyszerűbb volt a váltás.
És ugyanígy szinte ingyen volt később a csere a 4790k-ról 6700k-ra. És most Ryzen 2700-ra. Valahogy ezek a váltások jól jöttek ki. -
Soderes
senior tag
Azért a 2xxx és 3xxx szériára még ma is lehet egy komoly konfigot rá húzni és rohadt olcsón.
Urby66 : Attól is függ ez a dolog ha támogatott a gameben a HT vagy a Appba. A Tomb Raider széria kimondottan Intel barát pl. vagy az App-oknál az Adobe programcsomag.
Azért jobban darál tömörítésnél és videovágásnál ez a technológia. Ott ritkábban van Idle-ben egy mag/szál. Még a játékoknál nagyon függ ez a optimalizálástól, GPU-tól.Korábban 2010-11 az AMD csinált egy tanulmány, ami szerint 8 mag felett (ebben a szálak is beletartoznak) már nem lineáris a gyorsulás, egyre kevesebb a nyereség. Ellenben több a fogyasztás, tranzisztor szám, lapka nagyság, hő. És ezen a csíkszélesség sem változtat.
-
Urby66
aktív tag
Érdekes látni az eredményeket. Én úgy emlékszem nekem az F1 ultra beállítások mellett futott a teszt alatt. (az volt kiválasztva alapból.)
Itt elég jól kijön, hogy a E5-1650v2 processzor (ami a i7 3770-hez hasonlóan szintén Ivy alapú) képes kihajtani a 1080-at is.Az eredményeid egyébként kicsit körtét az almával hasonlítunk esete. Amíg a i7 3770 már Ivy Bridge alapú 22 nm-en készült processzor, addig a i5 2500 még az eggyel előző, Sandy Bridge-re épült 32 nm csíkszélességgel. Szóval a magok számán kívül itt még lehetnek architekturális különbségek, amik a korszerűbb i7 felé billentik a mérleg nyelvét.
Soderes:
Az eredményeim csak azt mutatják, hogy bizonyos esetekben a maximálisan elérhető FPS több, ha csak fizikai magokat használunk. A jelenség akkor figyelhető meg, ha már nem processzor limites az adott játék. Magas processzor kihasználtság esetén szerintem mindig előnyös ha van HT a fizikai magok mellett.
És ne felejtsd el, hogy ez csak az FPS. Egy gépet másra is használsz, pl tömörítesz esetleg videót szerkesztesz vele. Ott szerintem egyértelműen a HT bekapcsolása javasolt a magok számától függetlenül.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)
- Milyen processzort vegyek?
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Red Magic 10 Air - gaming telefon is lehet kecses
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- iPhone topik
- ASUS routerek
- A HMD visszalép az USA piacáról
- További aktív témák...
- OHH! Dell Precision 7560 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 32/1TB NVIDIA A3000 6GB FHD
- Asztali PC , i7 6700K , 1080 Ti 11GB , 32GB DDR4 , 500GB NVME , 500GB HDD
- Asztali PC , R5 8400F , RTX 3070 , 32GB DDR5 , 500GB NVME , 2TB HDD
- Legion Go 1TB
- Lenovo LOQ 15IRX9 - i5 13450HX, 16GB, RTX 4060 8G, 1TB M.2 (Gari: 2027.03.11.)
- 0% THM 3 havi részlet! Beszámítás, 27% áfa, Sapphire Nitro+ RX 9070XT 16GB készletről
- Bomba ár! Dell Latitude E6420 - i5-2GEN I 4GB I 250GB I HDMI I 14" HD I W10 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS VivoBook X1504ZA notebook - i3 1215U 16GB DDR4 RAM 512GB SSD Intel UHD IGP WIN11
- DDR3 BAZÁR! 8GB 16GB 1333MHz 1600MHz 2400MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár HP X360 11 G5 - Intel 4020 I 4GB I 128GB SSD I 11,6" HD Touch I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest