Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz Cifu #22 üzenetére

    Főleg hogy SD 835-ös telefon még nem is kapható a nagyközönségnek.

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • beyruth82

    veterán

    válasz Cifu #72 üzenetére

    Az én ismerősi körömben 100%-os elégedetlenségi arány huaweivel.Igaz nem a csúcskategóriában.2 huawei p8 lite(egyik 2 hónap után szervíz másik 4 hónap után az utána már kuka is)és huawei mediapad ami használhatatlanul lassú a legkisebb megerőltetéstől is lefagy(az nem kuka hanem asztali dísz lett).

  • opr

    veterán

    válasz Cifu #72 üzenetére

    "Most meg azt bizonygatja más, hogy a kamera "fos"... Hátőizé. Persze, mivel van nála jobb, ezért egyből "fos".
    Roppant érdekes értékrendje van egyeseknek...
    "

    Hat kerlek, pedig ez nalam rohadt egyszeru. Van a piacon ennyiert kaphato, ennel szamomra jobb keszulek?
    Van.
    Kameraban konkretan felmossa vele a padlot. Tehat a kamera fos.
    Ennyi, nem tobb.
    Erted, egy toyota yaris rossz auto? Szerintem semmikeppen. Es ha 25millioba kerul? Akkor mar igen, akkor fos.

    Nem kell itt hulyesegekkel meg fals ertekrenddel jonni, en rohadt egyszeruen nezem a vilagot, le is irom, mennyire.
    Az ido a legfontosabb dolog, amivel rendelkezem. En egy cegnek eladom az idomet. Konkretan annak, amelyikkel osszessegeben a legjobban jarok.
    Ezert cserebe kapok penzt. Ezt, az idoert vasarolt penzem arra forditom, ami az adott kontextusban a szamomra fontos prioritasokban a legtobbet nyujtja.
    Ezesetben ez a telefon nem nyert.

    Konkretan azt az idot, amit penzre cserelek nem a lanyommal, nejemmel, haverjaimmal, hobbimmal toltom, ugyhogy nagyon megnezem, mire valtom be az erte kapott penzt.
    Esetunkben ez egy ar/ertek-aranyban nem tul acelos telefont jelentene, ami meg csak nem is nez ki kulonosebben jol (atlagos kb).

    Ha szamodra az, hogy a vilagot lebontom ilyen teren borzaszto ertekrend, am legyen...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Cifu #72 üzenetére

    Mondjuk a Huawei még viszonylag új a piacon, talán a P6, de inkább a P7 időszakban kezdték komolyabban venni az emberek, és robbanni inkább a P8 robbantott. Tehát 2-3 évről beszélünk. Ennyi idő alatt még nem lesz sok csalódás, hacsak nem ront el valamit a gyártó iszonyatosan. Ennyi idő alatt még az olyan márkákban sem csalódtak nagy számban, mint a Vernee meg Leeco. Hosszabb távon lesz érdekes, hogy mennyire tudják tartani a minőséget, mert az árat már évről évre egyre kevésbé tartják.

  • opr

    veterán

    válasz Cifu #79 üzenetére

    Akkor még egyszer, leírom, hátha úgy megérted. Ha nem, nem, bár mivel empirikus bizonyítékom van rá, hogy egyébként képes vagy a logikus gondolkodásra, és komplex információk összekapcsolására-feldolgozására, ha itt nem megy, azt fanboyság számlájára írom. Nincs abban szégyen, mindenkivel megesik.

    Szóval, tök egyszerűen:
    Fent leírtam, hogy minden anyagi jellegű dolgot át szoktam számolni időre/órabérre. Tökmindegy, hogy telefon, számítógép, zokni vagy ipari árammal üzemelő kilowattos dildó.
    Egy csúcstelefon "ára" valahol egy munkahét körül van, tehát 40 óra az életemből.
    Namost, ezen felül vannak prioritások. Ezek természetesen személyes/objektív dolgok, amik nem feltétlenül egyeznek más prioritásaival.

    Eddig gondolom elfogadható amit írok, hiszen kibontva ugyan, de gyakorlatilag annyit mondtam, hogy először is eldöntöm, hogy ér-e ennyit egy valami, aztán ha igen, megpróbálom a nekem leginkább megfelelőt megvenni.

    Na, most akkor nézzük végig a hozzászólásokat, amiken sikerült kiakadnod:
    #64:
    "Maga a telefon nekem valahogy nagyon unszimpatikus. Ennyiert azert boven van jobb valasztas a tobbi markatol, formaterv dogunalom, kamera fos, huawei meg azert nem annyira nagy marka, hogy ennyi penzert versenykepes legyen. Reszemrol fail. :("

    Válaszod:
    #72:
    "Az előbb azt bizonygatta valaki, hogy mivel a még piacon se lévő Snapi 835 és Exynos 8895 SoC gyorsabb, mint az ebben lévő Kirin960, ezért ez gyengusz."

    Őszintén szólva Én is úgy vagyok vele, hogy csúcstelefon árban csúcstelefon hardware az elvárt, meg tudom érteni a kollegát, bár nem értek vele teljesen egyet, szerintem a hw-el a kamerát kivéve pont nincs gond.

    "Most meg azt bizonygatja más, hogy a kamera "fos"... Hátőizé. Persze, mivel van nála jobb, ezért egyből "fos"."
    Na várj. Van, amit Én írtam, és van, amit Te magyaráztál bele, aztán elkezdtél még nagyobb marhaságot beszélni.

    Kifejteném: A kamera, ezért az árért, ebben a ligában fos. Nem azért, mert van jobb is, hanem mert gyakorlatilag ebben a ligában csak jobb van (najó, talán htc kivétel, imádom a márkát, de amit kamera téren művelnek az katasztrofális. Pont, mint az idei modellpalettájuk, de ez egy másik téma). Ez a kamera a 35.000-60.000ft-os telefon szintje. Végülis ez mindössze 200.000ft-al drágább, dehát kicsire ugye nem adunk. ;]
    Mondom, most kizárólag a kameráról beszélek. Ezt a részét elcsesszintették, nincs ezen mit szépíteni, még egy márkaőrültnek is illene ezt belátnia.

    "Várj, lefordítom: Akkor ha valamilyen telefonban nincs legalább 6GB RAM, akkor fos? Ezek szerint igen."
    Gratulálok, sikerült diszjunkt érvelni.
    Kb ez a szint:
    Állítás: Én nem szeretem a paradicsomot.
    Válaszod: Lefordítom. Tehát ha egy alma nem piros, akkor fos? Ezek szerint igen.

    Hát, jó, rendben. Ezek után írsz egy ilyet:

    "Egen, számomra az, hogy ha ez a maximum, amit egy topicban nyújtani tudsz, akkor az borzasztó értékrend."
    Ezt most inkább nem kommentálom, hagyom, hogy feldolgozd, hogy a topicban ki nyújtott mit, aztán jutsz amire jutsz.

    Na jó, nem bírom ki, elmagyarázom: Ki a franc beszélt itt a ramról? Mondtam, hogy van a telefonnal bármi más gondom, mint a kamera, a design, meg az ára?
    Ebből a külső erősen szubjektív, kinek mi, ízlésen nem vitatkozunk.

    Az árával pedig csak az a bajom, hogy az egyik fő elem, konkrétan a kamera borzalmas, még az én mércémmel is, pedig nálam a kamera nagyon nem a prioritási lista elején van.
    Na jó, meg az, hogy szerintem a huawei nincs azon a szinten, hogy ennyit kérhessen egy telefonért, ami nem mindenben a lehető legjobb, de ez megintcsak szubjektív, kinek mit jelent a márka. Nekem a huawei finoman szólva nem egy bizonyított, nagy márka. Persze ez utóbbi megintcsak személyes vélemény, kinek mi. Remélem nem kell többször leírnom, hogy átmenjen, hogy nem univerzális igazságot akarok kinyilatkoztatni, és ha megfigyeled, minden hozzászólásomban ott van, hogy nekem/számomra/szerintem stb.

    További szép estét, ennél többet nem kívánok erre áldozni, kifejtettem amit ki akartam, aztán vagy megvan a megértés/egyetértés, vagy nincs.
    Bár ha nincs, igazán kíváncsi lennék, hogyan érveled le, hogy szerinted számomra a saját prioritásaim nem megfelelőek. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák