Hirdetés
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Google Pixel topik
- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Azonnali mobilos kérdések órája
- 25 napos üzemidőt és szuperfényes kijelzőt ígér a Vivo okosórája
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
TTTotya
senior tag
-
Boss81
senior tag
A Redmi note 2-őt már adom is el és rendelem meg ezt

-
Fejvadi
nagyúr
Kínában lassan vacsiznak, és én a redmi note 3-on kívül nem nagyon látok mást. Fém ház, 4000-es akku, 13MP kamera 0.1 mp gyors fókuszálással, 5MP előlapi, Helio X10, a 2/16-os 550MHz-es GPU-val, a 3/32-es 700MHz-es GPU-val jön. Ujjlenyomat érzékelő van a hátán a kamera alatt.
B20 továbbra sincs:
FDD-LTE B1/B3/B7, TDD-LTE B38/B39/B40/B41: 2555-2655MHz, 3G: WCDMA B1/B2/B5/B8(2100/1900/850/900MHz), legalább vodás 3G van. Bluetooth 4.1, Wifi 2.4/5 GHz.
SpecMeg Mipad2-t látok, cherry trail atommal, android és win10 változatokban.
De se okosóra, se mi5 nincs. Vagy tévedek?
Nem lett Mi5 sajnos.
-
Simid
senior tag
-
hunaqua
addikt
.....kell!

-
Milestone2
nagyúr
Pedig kb ezek a webshop árak. Ugyan ez még csak pre-sale, de 1-2 hónap alatt ez alá szoktak menni az árak. EU raktárban is van $250 körüli pre-sale a nagyobbikra. Szerintem ez elég korrekt, mert szállítás és minden egyéb költség benne van. Persze a Note 2 mostanra nyilván olcsóbb lett, de a kezdő ára annak is ennyi volt.
Valóban ha jól emlékszem 190 Dolláron kezdett a kicsi Note2 és 210 Dolláron a Prime.
Amiket írtam 1100yüan / 1300 yüan már kínai belpiacos webshop árak. Könnyű annak aki kint dolgozik, az annyiért meg tudja venni. -
Graphics
Jómunkásember
Pedig kb ezek a webshop árak. Ugyan ez még csak pre-sale, de 1-2 hónap alatt ez alá szoktak menni az árak. EU raktárban is van $250 körüli pre-sale a nagyobbikra. Szerintem ez elég korrekt, mert szállítás és minden egyéb költség benne van. Persze a Note 2 mostanra nyilván olcsóbb lett, de a kezdő ára annak is ennyi volt.
Nem , a Note 2 209$ volt, a 32-es, elsok kozt rendeltem
-
Simid
senior tag
Pedig kb ezek a webshop árak. Ugyan ez még csak pre-sale, de 1-2 hónap alatt ez alá szoktak menni az árak. EU raktárban is van $250 körüli pre-sale a nagyobbikra. Szerintem ez elég korrekt, mert szállítás és minden egyéb költség benne van. Persze a Note 2 mostanra nyilván olcsóbb lett, de a kezdő ára annak is ennyi volt.
-
Graphics
Jómunkásember
Ma nézte meg a haverom Kínában 1100Yüan a 2GB, 1300 Yüan a 3GB
De annyiert halando nem kapja meg.
Webshoppokban amennyiert lesz
-
Milestone2
nagyúr
-
Graphics
Jómunkásember
Nem egeszen a Redmi Note 2 aran van... Afelett

A kinti araknak nem kell bedolni. Majd ha valos arat latsz
-
Simid
senior tag
Uhh ez nagyon durva árazás! Note 2 árában adják miközben úgy néz ki mindenben jobb annál. Ez a megnövelt aksi és a +1GB ram a 32GBos modellnél elég nagy meglepetés nekem. A pre-sale árak is nagyon bíztatóak! Remélem hamarosan lesz EU raktáron is.
-
Graphics
Jómunkásember
-
Wajk
addikt
-
Wajk
addikt
Kínában lassan vacsiznak, és én a redmi note 3-on kívül nem nagyon látok mást. Fém ház, 4000-es akku, 13MP kamera 0.1 mp gyors fókuszálással, 5MP előlapi, Helio X10, a 2/16-os 550MHz-es GPU-val, a 3/32-es 700MHz-es GPU-val jön. Ujjlenyomat érzékelő van a hátán a kamera alatt.
B20 továbbra sincs:
FDD-LTE B1/B3/B7, TDD-LTE B38/B39/B40/B41: 2555-2655MHz, 3G: WCDMA B1/B2/B5/B8(2100/1900/850/900MHz), legalább vodás 3G van. Bluetooth 4.1, Wifi 2.4/5 GHz.
SpecMeg Mipad2-t látok, cherry trail atommal, android és win10 változatokban.
De se okosóra, se mi5 nincs. Vagy tévedek?




-
Graphics
Jómunkásember
Kínában lassan vacsiznak, és én a redmi note 3-on kívül nem nagyon látok mást. Fém ház, 4000-es akku, 13MP kamera 0.1 mp gyors fókuszálással, 5MP előlapi, Helio X10, a 2/16-os 550MHz-es GPU-val, a 3/32-es 700MHz-es GPU-val jön. Ujjlenyomat érzékelő van a hátán a kamera alatt.
B20 továbbra sincs:
FDD-LTE B1/B3/B7, TDD-LTE B38/B39/B40/B41: 2555-2655MHz, 3G: WCDMA B1/B2/B5/B8(2100/1900/850/900MHz), legalább vodás 3G van. Bluetooth 4.1, Wifi 2.4/5 GHz.
SpecMeg Mipad2-t látok, cherry trail atommal, android és win10 változatokban.
De se okosóra, se mi5 nincs. Vagy tévedek?
Ha tenyleg 4000-es az aksija, akkor megveve. Nekem mar az is szuper lenne ha a sima Redmi Note2-esre lenne vastag akkupakk mint anno a Mi2-esekre
-
sephirot
tag
Itt van minden infó.
Redmi Note 3, Mi Pad 2, Mi Air Purifier 2.
Egyébként Redmi Note 3-ból is kétféle lesz: 2/16 GB és 3/32 GB, szóval csak a nagyobbik verzióban lesz 3 GB RAM. -
Upo
addikt
Kínában lassan vacsiznak, és én a redmi note 3-on kívül nem nagyon látok mást. Fém ház, 4000-es akku, 13MP kamera 0.1 mp gyors fókuszálással, 5MP előlapi, Helio X10, a 2/16-os 550MHz-es GPU-val, a 3/32-es 700MHz-es GPU-val jön. Ujjlenyomat érzékelő van a hátán a kamera alatt.
B20 továbbra sincs:
FDD-LTE B1/B3/B7, TDD-LTE B38/B39/B40/B41: 2555-2655MHz, 3G: WCDMA B1/B2/B5/B8(2100/1900/850/900MHz), legalább vodás 3G van. Bluetooth 4.1, Wifi 2.4/5 GHz.
SpecMeg Mipad2-t látok, cherry trail atommal, android és win10 változatokban.
De se okosóra, se mi5 nincs. Vagy tévedek?
-
Fejvadi
nagyúr
Nem nagyon érdekli őket, kis falat vagyunk. Ott van nekik Kína és India. Még mi Magyarok is sokat veszünk, hiába nincs B20. Amúgy sokakat nem érdekli, hogy van e 800MHz. mert olyan helyen laknak ahol van 4G más MHz-n, vagy ha nincs, akkor van 3G. Olyanoknak rossz mint én, mert nálunk nincs 3G és a 4G csak B20-as. Ha elmegyek innen bármerre, rögtön van 4G, itthon meg WiFi. Engem sem fog vissza a B20 hiánya, mert így is van 3 Xiaomi-m és ha kijön a Mi5, megveszem, ha van, ha nincs B20.
-
Aryon87
félisten
Kivancsian varom a telefont, ez mellett meg a konkurens Meizu Metal a kiszemelt, elodoknek neg a Mi Note 2/ M2 Note.
-
nyilasmisi
tag
Csak legyen 800 lte és nem lesz panaszom.
Az az igazság amíg hiányzik a B20 ezekből, addíg erősen kompromisszumosak ezek a telók. Vodán így az LTE felejtős. Vidéken a Telekom-Telenor is. Így sajnos csak nagyvárosban lakóknak ajánlható, és olyanoknak akik nem Vodafone-t használnak.
-
Graphics
Jómunkásember
-
Gusztáv
addikt
Majd ha érezhetően csökkennek az eladásaik, akkor majd elgondolkodnak rajta. Addig meg jó ez így nekik, van egyáltalán hivatalos képviseletük EU-ban?
-
Garada
őstag
-
Fejvadi
nagyúr
-
francz_n
csendes tag
bocs, link a 3 GB RAMra ... : http://www.gizmochina.com/2015/11/22/xiaomi-redmi-note-3-will-have-a-3gb-ram-version/
-
Fejvadi
nagyúr
-
Luck Dragon
támogató
Csak legyen 800 lte és nem lesz panaszom.
-
francz_n
csendes tag
Sziasztok! Ha igaz a hír - https://www.google.at/?gws_rd=ssl#q=xiaomi+redmi+note+3 - , hogy 3GB RAM és 4000mAh akksi lesz, akkor nekem ilyen lesz
-
Klara_
őstag
Ne várd! Az újabb ázsiai gyártók nem a magyar piacot akarják megváltani! Sajnos a meizu, xiaomi és sok esetben a huawei/honor telefonok nem támogatják.
Xiaomiban is bele tartozhatna a sok esetben nem kategoriaba, neha nemi igennel...
-
bogdanypeter
tag
-
Klara_
őstag
-
Simid
senior tag
Szinte biztos, hogy vagy ez vagy a Metal lesz a következő telefonom, így ez a megjegyzésem csak erre a két telóra vonatkozott. Mivel szinte teljesen megegyezik a két cucc hardver tekintetében így valóban fontos szempont ez is. Sajnos nem ismerem se a MIUI-t sem a Flyme OS-t, viszont összességében mindkettőről jót hallottam. De ha te ismered mindkettőt akkor ne tartsd magadban miért jobb a MIUI.

-
Atocha
senior tag
Kicsit az az érzésem, hogy ezzel kimaxolták az egymásra licitálást, már kezdik a saját telefonjaikat is kinyírni a felsőbb kategóriákban. Meg aztán szinte ugyan az a Metal meg ez. Kb csak a kamera, meg üzemidő alapján fogok dönteni ha azonos áron lesznek (mondjuk az előlapi ujjlenyomat olvasó szerintem praktikusabb).
Pár helyen már előrendelhető. Giztopon ingyenes szállítással minden költséggel együtt $250.
"Kb csak a kamera, meg üzemidő alapján fogok dönteni"
A miui rendszer már nem is számít igaz... ? Háááát okéééé, te tudod...
Mert én kb csak ezért veszek Xioami telefonokat.
-
zdanee
őstag
Ha a Mi5-höz történetesen nem jutnak elég S820-ashoz, akkor sem sértődünk meg, ha egy Exynos 8890 kerül bele

-
Tomi_Ohl
veterán
Ebben igazad van, de míg pl a CM nightly egyértelműen a fejlesztők és ROM bubusoknak van kiadva és azok is teszik többnyire fel, addig a heti MIUI frissítés körül teljes média haccacáré zajlik:
- előzetes bejelentés
- majd kis színes szagos videó minden héten az utolsó óra app plusz funkcióhoz is
- persze mellé hetente új fórumok, ahol - véleményem szerint - nem a szakmai mélységek vannak túlsúlybanez kb csak mint a drogosnak egy flash - újabb és újabb löketek, nyilván nem lehet hetente megváltani a világot, de erre gerjedő közösséget építeni azért érdemes. Hosszú távon azt gondolom ez le fog csengeni.
Aztán szépen csendben kimaradnak a készülékek az érdemi fejlesztésekből, a fórumokon közismertté váló bug frissítések csak nem akarnak megszületni.
Pl a Xiaomi készülékeinkhez emiatt használom a MIUIHU ROM-okat, mert sokkal stabilabbnak, érzem. Szerintem Vagyuláék jobban odafigyelnek arra amit csinálnak - igaz jóval kevesebb készülék menedzselését is vállalták be.Igen, ez igaz, eltértek attól a formától, amilyennek kéne lennie a heti verziónak...
-
Gedeon31
addikt
Ezekről a Xiaomi telefonokról jókat hallani ,de pl. az Edigitalnál amiket árulnak 800 Mhz 4 G hiánya az nem a legjobb állapot.
-
kurtuzov
senior tag
Ebben igazad van, de míg pl a CM nightly egyértelműen a fejlesztők és ROM bubusoknak van kiadva és azok is teszik többnyire fel, addig a heti MIUI frissítés körül teljes média haccacáré zajlik:
- előzetes bejelentés
- majd kis színes szagos videó minden héten az utolsó óra app plusz funkcióhoz is
- persze mellé hetente új fórumok, ahol - véleményem szerint - nem a szakmai mélységek vannak túlsúlybanez kb csak mint a drogosnak egy flash - újabb és újabb löketek, nyilván nem lehet hetente megváltani a világot, de erre gerjedő közösséget építeni azért érdemes. Hosszú távon azt gondolom ez le fog csengeni.
Aztán szépen csendben kimaradnak a készülékek az érdemi fejlesztésekből, a fórumokon közismertté váló bug frissítések csak nem akarnak megszületni.
Pl a Xiaomi készülékeinkhez emiatt használom a MIUIHU ROM-okat, mert sokkal stabilabbnak, érzem. Szerintem Vagyuláék jobban odafigyelnek arra amit csinálnak - igaz jóval kevesebb készülék menedzselését is vállalták be. -
Graphics
Jómunkásember
Sok keszulek?
a Xiaominal? 
Unalmas ... ?
Az a jo, hogy nem kotelezo megvenni...

-
GoldhandRent
őstag
-
kurtuzov
senior tag
Én ezt a frissítési mizériát nem értem, nekem nincs is igényem arra, hogy hetente frissüljön a szoftver. Persze, ha valami nem működik, az más kérdés, de kétlem, hogy hetente értelmes új funkciók kerülnének bele. Ha meg tök ugyanaz a hw, csak ehhez kell +1 ujjlenyomat szenzor driver, akkor nem lehet akkora varázslat mindkét modell párhuzamos frissítése.
Maga a fejlesztés lehet, hogy nem lesz nagy kunszt, de azért tudjuk, hogy még a kínai rohamtempó mellett is a ROM kiadás egy soklépcsős, sok engedélyen átfutó folyamat, pont ezek fogják nagyon elvenni az erőforrásokat a szétaprózottság az eladott példányszámoknak sem tesz jót, nem lesz egy nagyon elterjedt modell - drágább kiegészítők, kevesebb alternatív ROM, etc.
-
Tomi_Ohl
veterán
Én ezt a frissítési mizériát nem értem, nekem nincs is igényem arra, hogy hetente frissüljön a szoftver. Persze, ha valami nem működik, az más kérdés, de kétlem, hogy hetente értelmes új funkciók kerülnének bele. Ha meg tök ugyanaz a hw, csak ehhez kell +1 ujjlenyomat szenzor driver, akkor nem lehet akkora varázslat mindkét modell párhuzamos frissítése.
A heti frissítés fejlesztői kiadás, eredetileg csak azoknak kéne feltenniük, akik kicsit kísérletező kedvűek. Nem is kéne minden héten valami forradalmian újat mutatniuk, hasonló a helyzet, mint CM-nél nightly-k esetén (azok még sűrűbben jönnek).
-
kengyel
nagyúr
Milyen árral fog kezdeni ?
-
Gusztáv
addikt
Én ezt a frissítési mizériát nem értem, nekem nincs is igényem arra, hogy hetente frissüljön a szoftver. Persze, ha valami nem működik, az más kérdés, de kétlem, hogy hetente értelmes új funkciók kerülnének bele. Ha meg tök ugyanaz a hw, csak ehhez kell +1 ujjlenyomat szenzor driver, akkor nem lehet akkora varázslat mindkét modell párhuzamos frissítése.
-
Fejvadi
nagyúr
Mi hiányzik belőle?
-
kurtuzov
senior tag
Lesz ennek is böjtje. Ezt a sok telefont nem fogják tudni érdemben frissíteni. Mert ami most megy MIUI heti frissítés címen az már vicces. De ami a Xiaomi pénztárcájába fog idővel vágni: hogy majd unalmas is lesz.
-
Graphics
Jómunkásember
Ugyanaz a hardver.. Ahogy a 16/32-es modellek is azonos szoftvert kapnak, igy itt se lesz valtozas szerintem
-
Terentius
őstag
Vagy pont az lesz a változás, hogy az új Note-ot fogják rendesen támogatni és a Note 2 meg háttérbe szorul.Ez nem is lenne meglepő, mivel ez már a Note 3 -ugyanaz mint a 2,plusz fém meg ujjlenyomat-olvasó - ezért többért adják, nagyobb a haszon rajta.
-
Simid
senior tag
Nincs vám és áfa?
Nem rendeltem még onnan, így nem tudok biztosat mondani, de mivel EUból szállítanak így nincs. Fórumok alapján többen rendeltek már onnan és valóban nincs semmi egyéb költség.
Van még pár ilyen EUból szállítós oldal, de ezeknél mindig kérdéses, hogy mikor lesz elérhető a cucc. Illetve - értelemszerűen - valamivel drágábbak is.
-
bogdanypeter
tag
Kicsit az az érzésem, hogy ezzel kimaxolták az egymásra licitálást, már kezdik a saját telefonjaikat is kinyírni a felsőbb kategóriákban. Meg aztán szinte ugyan az a Metal meg ez. Kb csak a kamera, meg üzemidő alapján fogok dönteni ha azonos áron lesznek (mondjuk az előlapi ujjlenyomat olvasó szerintem praktikusabb).
Pár helyen már előrendelhető. Giztopon ingyenes szállítással minden költséggel együtt $250.
Nincs vám és áfa?
-
Matada2.3
veterán
Kicsit az az érzésem, hogy ezzel kimaxolták az egymásra licitálást, már kezdik a saját telefonjaikat is kinyírni a felsőbb kategóriákban. Meg aztán szinte ugyan az a Metal meg ez. Kb csak a kamera, meg üzemidő alapján fogok dönteni ha azonos áron lesznek (mondjuk az előlapi ujjlenyomat olvasó szerintem praktikusabb).
Pár helyen már előrendelhető. Giztopon ingyenes szállítással minden költséggel együtt $250.
Már az M2 Note-nál és a Redmi 2 Note-nál is majdnem ugyan ez a dilemma meg egymásralicit volt. Nekem ott az üzemidő meg a UI-dölt az M2 oldalára.
-
Simid
senior tag
Kicsit az az érzésem, hogy ezzel kimaxolták az egymásra licitálást, már kezdik a saját telefonjaikat is kinyírni a felsőbb kategóriákban. Meg aztán szinte ugyan az a Metal meg ez. Kb csak a kamera, meg üzemidő alapján fogok dönteni ha azonos áron lesznek (mondjuk az előlapi ujjlenyomat olvasó szerintem praktikusabb).
Pár helyen már előrendelhető. Giztopon ingyenes szállítással minden költséggel együtt $250.
-
berzser67
tag
Hm!!Mindenkit meglepett a Xiaomi

-
Graphics
Jómunkásember
Én erre a telefonra vártam! Emiatt nem vettem meg a Redmi Note 2 Prime-ot. Remélem 75e HUF-ba belefér...
Én megvettem volna a helyedben a Prime-ot, mert a fémen kívül sok változás nem lesz

-
bogdanypeter
tag
Én erre a telefonra vártam! Emiatt nem vettem meg a Redmi Note 2 Prime-ot. Remélem 75e HUF-ba belefér...
-
Graphics
Jómunkásember
Inkább Redmi Note 2 Metal lesz ez, csak a Prime nevet ellőtték, a Pro meg túl snassz lett volna, így adtak ugyannak a fémes konfignak új nevet...
Megtévesztő kicsit.
-
Fejvadi
nagyúr
Várom már.
-
Matada2.3
veterán
Késő, már van új telefonom, pedig igazán jónak ígérkezett volna, mind ez mind a Meizu Metal.

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Rap, Hip-hop 90'
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- V.Milán: Adózás a használtcikkek értékesítése után (egyszerűen)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Fapados gaming monitorokat újít be az LG
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS)
- További aktív témák...
- Iphone 14 Pro Max 128gb 81% aksi - Független KORREKT ÁRON
- Samsung Galaxy S23 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 15 Pro 128 GB Natural Titanium 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- iPhone 17 Pro max 256GB gyári független 2027.12.22. Apple jótállás
- ÚJ iPhone 17 256 GB WHITE - www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok - ÁFÁ-s + 3 ÉV GARANCIA
- PlayStation 4 Pro 1TB Glacier White PS4 használt (CUH-7216B)
- Nvidia Quadro és AMD FirePro kártyák - számla, 6 hó gar. - 05.14: Tesla M60, Quadro P2000
- 3DKRAFT.HU - 3D NYOMTATÁS - AZONNALI ÁRAJÁNLAT - GYORS KIVITELEZÉS - 515+ POZITÍV ÉRTÉKELÉS
- iPhone 15 Pro Max 256GB 88% (1év Garancia) - AKCIÓ
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



Holnap kiderül


