- Átlépi végre az iPhone az 5000 mAh-t?
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Videón a Z Flip7 méretes külső kijelzője
- Huawei P30 - kell ennél több?
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Redmi Note 10S - egy a sok közül
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Amazfit T-Rex 3 - prehisztorikus idő
Új hozzászólás Aktív témák
-
virkir
veterán
válasz
Jim Tonic #61 üzenetére
Az első gondolatodra, 2001 óta irgalmatlanul keveset fejlődött a Hi-Fi, gondolj bele pl. az átlag hangszórók ma is ugyan azt az elvet használják mint amikor kitalálták őket némi anyagbeli finomítással, arról nem beszélve, hogy a mai „költséghatékonyság miatt” sok esetben egyre silányabb minőség kerül a vevőkhöz, lásd a házimozi rendszereket.
Az erősítők valóban fejlődtek csak az a kérdés jó irányba-e nézz meg egy középkategóriás sztereó és egy házimozi erősítő árat kb ugyan ott van de abban csak kettő csatorna van akkor vajon melyiknek lehet jobb a hangminősége.
Zenéről pedig én az akusztikus művekre gondoltam amiben igazad van, hogy nem lehet 100%-osan visszaadni de nagyon jól meglehet közelíteni, csak hozzáértő hangmérnökök kellenének és minél kevésbé kéne összekutyulni a felvételnél és ezt nagyon jól meglehet hallani akár egy mai akár egy régebbi mondjuk egy kb. 10 éves közepes rendszeren.
Sajna aki szeretne zenét hallgatni annak ez elég szörnyű de nem tud mást tenni ha végesek a lehetőségei max. nem hallgatok zenét.
A kockásságra jó példa ha tudsz találni lehetőséget akkor hallgass meg egy analóg módon rögzített régebbi felvételt bakelit lemezről és a digitálisan felújított CD-s változatát.
Az első hozzászólásommal egyébként azt akartam elmondani, hogy átlag felhasználók ill. játékosok hangkártyáibó tök felesleges zene felé fejleszteni szvsz. ez csak a tipikus vakítás. -
virkir
veterán
Ahogy írtad, a windows hangok, pontosan ez lenne szerintem az átlag hangkártyák feladata minél kisebb zajjal lehetőségek szerint zavaró brummok nélkül, elfogadható processzorterhelés mellet megjeleníteni a játékok internetes adók stb. hangját lásd Audigy2 is kb a maximum, aminek PC-ben értelme van
Egy PC-s hangrendszer a büdös életben nem fogja megközelíteni az elvárható minimum zenehallgatási szintet, és most nem mp3 gépzenéről beszélek, habár ha van lehetőséged hallgasd meg ugyan azt PC-n és egy normálisabb erősítő hangfal /sztereó no mélynyomó/ CD játszó összeállításon
[Szerkesztve] -
virkir
veterán
Itt lehet sok érdekes dolgot olvasni mástól Bővebben: link
[Szerkesztve] -
virkir
veterán
Pont erről akartam beszélni, szvsz átlag hangkártyánál teljesen felesleges hangminőségről beszélni mivel nem a zene az elsődleges feladata szerintem hangs. átlag kártyánál.
A bakelitlemez pedi él és virul rengeteg jó lemezjátszót lehet kapni, + a szerzói jogvédő is nyugodtabban aludna mert nem igazán volt házi bakelit másolás -
virkir
veterán
válasz
Jim Tonic #48 üzenetére
Ez szvsz nem igaz ugyanis megfelelő minőségű cuccal azt is lehet hallani ha ugyan azt az anyagot különböző alapanyagra nyomták vagy írták emellett az AD-DA alakítások is rengeteg veszteséget okoznak a közbeiktatott szűrésekről nem is beszélve.
A legjobb bizonyíték, hogy a felsőb kategóriában él és virul az analóg tech. ''szerintem''. -
virkir
veterán
Igen elfogulatlan vagyok mivel foglalkoztam eleget hangtechnikával és hallottam sok jó analóg rendszert + sok rossz digitálist, ebből kevesebb volt a jónak mondható ill az árukból már egész jó autót lehetne venni.
Visszatérve az elfogultságra gondolj bele a digitális és az analóg hangrögzítés közötti alapvető külömbségre rögtön rájössz miért jobb hangminőségileg egy analó és most nem gépzenére gondoltam mert annak tök mindegy
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Átlépi végre az iPhone az 5000 mAh-t?
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Okos Otthon / Smart Home
- Hálózati / IP kamera
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Autós topik
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Asus E510M 128GB SSD, 4GB RAM, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF B550M R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 Ti 8GB Rampage SHIVA FSP 700W
- Bomba ár! HP Elitebook Folio 9470M - i5-3GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" I DP I Cam I W10 I Garancia!
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, élettartam garanciával, problémamentesen! Immáron 8 éve!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest