Aktív témák
-
FreeM
aktív tag
Azt a 3DMark-os mondatodat szerintem gondold át még egyszer (az, hogy nem igaz, az világos, de cserébe értelmetlen is :DDD).
Ha nálad a ''kb. 100%al gyorsabbak'' azt jelenti, hogy lassabb, akkor tényleg ott van ugye, egyébként meg nincs! :P
Pl.: [L]http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1955&p=26[/L] -
FreeM
aktív tag
-
FreeM
aktív tag
''Eddig az volt a baj, hogy az FX-ek nem teljesen DX9 kompatibilisek.'' Na most megkapod a magadét! ;]
Ez sosem volt baj. Tekintve, hogy nem igaz az állítás. Persze ettől függetlenül voltak/vannak szép számmal, akik ezt hajtogatják, de ha megkérdezed egy ilyentől, hogy mit ért pontosan a fenti állítás alatt, akkor mindíg az derül ki, hogy nemcsak hogy a legalapvetőbb fogalmakkal sincs tisztában, hanem még azt sem érti igazán, hogy ő maga mit akart mondani. Ezt a képet még színezni szokta az írás-olvasás-szövegértés részleges vagy teljes hiánya, diszlexia, ...miegymás. :DDD
''Most meg már az a rossz?'' Nem azt akartad inkább írni, hogy most meg ez lenne a jó? De ha azt is írtad volna, az sem igazán jó. A SM3.0 támogatás - jelen állapot szerint - nem feltétele a DX9 kompatibilitásnak. Legfeljebb azt lehet mondani, hogy az NV4x-ek teljesebb/bővebb DX9 támogatást nyújtanak mint bármi más. De ettől még az öreg R3x-ek DX9-esek maradnak, sőt, talán még az R4X-ek is. :DDD -
FreeM
aktív tag
válasz
zsoltee10 #39 üzenetére
Azt biztosan a FarCry fejlesztői tudják pl.
Egyáltalán nem felesleges a 3.0-ás SM-ről beszélni. Ha valamely alkalmazás shader-ekkel kapcsolatos részet valamilyen magas szintű nyelven írták meg (GLSL, Cg, HLSL) akkor a 3-as SM használata a fejlesztőnek egy kapcsoló átállításából áll és máris a 3-as modellre (vagy annak megfelelőjére) fordul le az egész. Emiatt nem kell majd az elterjedésére feltétlenül éveket várni, hiszen technikailag minden különösebb nehézség nélkül megoldható, hogy akár utólag is hozzáadjanak egy programhoz 3.0-ás funkcionalitást. Arról nem is beszélve, hogy jónéhány olyan eset létezik, amikor ugyanazt a magas szintű shader programot 3.0-ra fordítva lényegesen gyorsabban futó kódot kapunk mint 2.0 esetén.
Az azért igen érdekes lenne, ha ezeket egy PH! tesztből kellene megtudni. :DDD -
FreeM
aktív tag
Ha nem kamu a kiszivárgott dokumentum, akkor az elég sokat elárul az ATI félelmeiről. :P
Aktív témák
Hirdetés
- MSI RTX 3080 Ti SUPRIM X 12GB GDDR6X Videokártya! BeszámítOK
- Csere-Beszámítás! Sapphire Nitro+ RX 6700XT 12GB Videokártya!
- ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3090 24GB GDDR6X
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte AORUS MASTER RX 6800 XT 16GB GDDR6 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! SAPPHIRE Pulse OC RX 9060 XT 16GB GDDR6 videokártya 27% áfa 3 év garancia
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G3 - i7-6GEN I 16GB I 256GB SSD I RadeonI 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Dell USB-C, Thunderbolt 3, TB3, TB4 dokkolók (K20A) WD19TB/ WD19TBS/ WD22TB4, (K16A) TB16/ TB18DC
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA CM 750W
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest