- Prohardver app (nem hivatalos)
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Milyen okostelefont vegyek?
- A HMD visszalép az USA piacáról
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Légies iPhone halvány színei
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- 8300 mAh, maradhat?
- Sony WF-C710N - átlátok rajta
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tin
veterán
válasz
icecave #1523 üzenetére
Mert ott keresed a megoldást, ahol nincs
Az összes reviewer valamilyen workflow alapján hasonlít. Ebben talán a GSMArena a leginkább következetes, mert ők ugyanazt csinálják az összes telefonon, és nem erőltetik túl a tesztelést, hanem csak általános felhasználási módokat mérnek és hasonlítanak. Ezért reálisabb az ő tesztjük.
De ez annyi mindentől függ. Itt magyarázták nekem, hogy az Exynos 990 szar, mert idle-be úgy merül, mint egy tank. Miközben ugyanolyan 0.5%/óra merülést csinál mindent bekapcsolva, háttérszinkronizálással, mint egy Exynos 2100. Vagy a jópár éves S7-em. De még ez sem jó összehasonlítási alap, talán az lenne, ha adott hálózaterősség mellett menne a teszt, de ez még szolgáltatófüggő is, és minden tesztben más. Antennától is függ, és az se mindegy, melyik készüléknek milyen a SAR értéke. És persze a használatnál sem mindegy, hogy valaki kézből, vagy mondjuk headsettel telefonál, hiszen utóbbinál sokkal kevésbé számít a SAR.
Vagy vegyük a 120Hz adaptívot. Jól hangzik amúgy, de én egy ideig figyeltem, hogy az N20U mit tud. Amúgy, Android 11 óta ott a fejlesztési beállításokban, és be lehet kapcsolni. Nos, YT-n nem megy 60 Hz fölé, tehát ugyanaz, mint az iPhone. Minek is menne, ha ez a maximum YT-n? Sőt, játékokban sem, mert az idióta Game Optimizing Service letiltja. Leszedni meg csak adb-vel lehet, átlagembernek meg minek.
És el is jutottunk a lényeghez: az alkalmazáshoz, amivel használod a telefont. Az, hogy melyik hogy van megírva vagy optimalizálva az adott eszközhöz. Tavaly hány telefonba került Exynos 990, és hányba SD865? Hány játékot vagy alkalmazást optimalizáltak az előbbire, és hányat az utóbbira? De vehetjük az iPhone-t is, ami a tesztekben néha durván merül bizonyos alkalmazásokban, néha meg mintha nem is fogyasztana. Baromi sok múlik akár egy 1 órás folyamatos tesztnél is azon, hogy az app, amit használsz, mennyire van optimalizálva a telefonra. És mielőtt azt mondod, hogy "ebben biztos az iPhone a jobb", hát nem. Éppen azért nem jön ki az előnye, mert sok program arra is hanyagul van megírva.
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ezek az összehasonlító tesztek általában egy előzetes firmware-el készültek, és nem mondjuk fél évvel a megjelenés után, egy már rendesen optimalizált szoftvernél. Vagy mondjuk egy főverzióváltás utánival, aminek megint kell pár hónap, mire optimális lesz. És ezek mind-mind ronthatják az akkuidőt, vagy torzíthatják az eredményeket.
Ezek az összehasonlító tesztek, főleg, ha legalább egy tucatot megnézel belőlük, csak azt mutatják meg, hogy nagyjából mik az arányok. Tudsz vele hasonlítani azonos márkán belül két generációt, valamennyire össze tudod hasonlítani az egyes telefonokat, főleg, ha azonos procival (és akár azonos gyártóval) vannak szerelve, de még az sem igaz.
Maximum akkor tudsz véleményt mondani, ha használod, a saját felhasználási szokásaiddal. Nálam volt 2 hét egy S20FE 5G Snapdragon 865-el, mielőtt visszaküldtem. Na, annál nem nagyon néztem az akkuszázalékot, de az is melegedett terhelés alatt. Plusz elég tompa színei voltak a kijelzőnek, de legalább 120 Hz (nem adaptív). A kamerája "oké" volt, simán S20 szint, de Gorilla Glass 3 üveg. 6GB RAM. De mégis, ha nem lett volna az érintőkijelző hibája (azóta javították!), megtartottam volna. Viszont, 110€-val volt drágább az N20U. Ég és föld, de szó szerint. Nem csak a kijelző, minden. Nehéz elképzelni, hogy bárki az S20FE 5G-t választaná ehelyett azért, mert jobban bírja az akkuja. Pedig "erősebb", jobban bírja az akkuja, és spec-ben nem nagyon marad el. Na de amúgy?
A céges telefonom egyébként egy Motorola Moto G Power 2020-as modell, 5000 mAh akkuval. A Wifije csak 2.4 Ghz-et tud, ami szégyen, a kijelzője átlagos, és igazából nem nagy szám az egész, de cégesnek mindegy. Viszont kb lemeríthetetlen. Szóval ha valakinek ez számít, van ilyen is.
-
South Velen
addikt
válasz
icecave #1449 üzenetére
Az LG OLED TV-k nem PWM-esek pl.
Sok telefonba rakott OLED (akár a Samsungtól is) meg hibrid, egy bizonyos szintig DC, alatta PWM. A PWM-es részt szokták szoftveresen megoldani, de a Samsung szarik arra is.
Ráadásul az S flagship szériába még csak nem is hibrid, hanem full-range PWM szokott kerülni.
Az S10 Lite-om hibrid volt, azt még nagy nehezen elviseltem, persze azt is csak OLED Saver app-al.#1450
ForRedGlory: igen igazad van forredglóri, nincs is jobb annál mint kifolyó szemek, fejfájás, mert éjszakai olvasáshoz magas a min. fényerő, ráadásul az is vibrál. -
lela
aktív tag
válasz
icecave #1375 üzenetére
Arra akarsz kilyukadni, hogy az IDLE (üresjárati)fogyasztás a különböző telóknál nem egyforma? Na ná, de ezért írtam, hogy ez mind mérhető és egy komplex akku teszt pont erről kellene hogy szóljon, de valahogy úgy érzem, hogy nem nagyon szeretik kőkeményen hasonlítgatni a telefonokat, mert még a végén egy szarul sikerült teszt után nem kapnak majd teszt készüléket.
-
BusinessGuy
őstag
válasz
icecave #1289 üzenetére
Én változatlanul kérem valaki legyen oly jó aki már megkapta az Ultrát, tudna esetleg dobni egy 15-20 loopos wild life stress tesztet diagrammal hogy lássuk mekkora throtling van? Totál összevissza infók vannak róla neten, olyan teszt is napvilágot látott ahol 15-20 loop alatt a note 20 ultra alá esik a teljesítmény...
-
-
Navaren
aktív tag
válasz
icecave #1062 üzenetére
Az a legidegesítőbb az egészben, hogy a funkció maga egyébként nem is tudom, mióta létezik iOS-en bizonyos appoknál (most a Shortcut-os matatásokat nem számolva Netflix, infuse, ahol még az ablakméretet is tetszőlegesen variálhatod, stb.), ez megint ilyen apple/google szarrágás, hogy nem megy minden, merhogy nehogymá.
Pedig én is fizetek a YouTube-ért is.iPadOS-en jobb a helyzet osztottképernyővel, de akkor is, az persze más, nem a PiP, amiről itt szó van.
Egyébként teljesen egyetértek, hogy baromi sürgősen meg kellene csinálni rendesen, a rendszer részeként.
-
.Szaki.
addikt
válasz
icecave #1064 üzenetére
Jó, ezt abszolút meglehet érteni, ha nálam nem működne rendesen az én felhasználási szokásaimmal, akkor engem is baromira zavarna, főleg, hogy nekem is van Yt Premiumom.
Szerintem is jóra sikerült az S21 széria, tetszik is, de én valahogy nem érzem azt a hatalmas fejlődést, tehát ha most nem akartam volna visszatérni iOS-re, akkor nem gondolom azt, hogy az S9+ -hoz képest lenne érdemben olyan változás, ami miatt azt mondtam volna, hogy le kell cserélnem azt egy újabb S-re. S10-nél, 20-nál valahogy ugyanezt éreztem, erős faceliftnek. Itt most írta valaki az Ultrát is, de az meg olyan hombár nagy, hogy az engem meg eleve nem is érint.
Ha esetleg a Watch-od tud EKG-t és szeretnél megválni tőle, akkor jelentkezz majd privátban!
Fél perc alatt tudnál eladni mindent a topicunkban, már az iPhonre is volt jelentkező!
-
Tin
veterán
válasz
icecave #1064 üzenetére
Google-tol en nem varok semmit, nalam a Facebook szintjen (legalul) van a ceg. Nalam peldaul a sajat oprendszeren sem kepes idoben kezbesiteni az ertesiteseket a sajat szolgaltatasai szamara, de ami meg szomorubb, hogy hetek (honapok) ota ez megy.
Majd egyszer lesz olyan YT kliens. Szerintem csak emiatt felesleges cserelned, ha amugy elegedett vagy az Apple okoszisztemaval.
-
Tin
veterán
válasz
icecave #1044 üzenetére
Ja, nem kell bemutatnod az iOS-t, nalam az az oka, hogy nem lesz iPhone-om. Hiaba gyors, hiaba szep meg jo, egyszeruen idejetmult a "just works" filozofia, legalabbis ugy, ahogy lassan masfel evtizede Jobs megalmodta. A celkozonseg ugyanis masszivan felzarkozott technologiailag, es at atlagember ma sokkal tobbet tud keszseg szinten kezdeni a technologiaval, mint 15 evvel ezelott. Az Android vonal ezt az igenyt tobbe-kevesbe eleg jol lekoveti, az iOS viszont masszivan zart, es nagyon sok kenyelmetlenseget okoz, hogy nem hasznal normalis sztenderdeket. Az innovacio hianya a masik, ami szomoru, hiszen gyakorlatilag evek ota minden ujabb fejlesztese, aka hardveres, akar szoftveres, egy masik gyarto, vagy az Android altal mar kitalalt es bejaratott valami. A notch-ot is ugy hagyta el az osszes tobbi gyarto, mintha sosem lett volna.
Ha jo lesz az akkuideje a telefonnak, akkor szeretni fogod. Biztos nem hoz egy (kiemelkedo) i11PM akkuszintet, de hacsak nem 10% alatt ersz haza minden nap, akkor ezzel nem lesz gond. Nekem sincs gondom az N20U-val, pedig ugye arrol mindenki azt mondja, akinek nincs, hogy kalap szar mert Exynos.
Nekem az egyetlen negativum benne az SD kartya elhagyasa. 256GB tarhely egyszeruen keves hosszu tavon, az 512GB-os mar elheto lenne, de annak meg eleg combos felara van. Osszehasonlitaskent: az N20U-ba a 400GB-os SanDisk Extreme kartyat 55€-ert vettem decemberben.
-
Tin
veterán
válasz
icecave #1016 üzenetére
Korabban linkeltem 5-7 napos uzemidoket, 1-2 ora SOT-al, a tobbi mind idle. Megis szerinted hogyan birna ennyit, ha 1%-ot merulne orankent? Fel szazalek ejszaka, es minden be van kapcsolva, GPS, WIFI, NFC, BT, 120 Hz. 4 email fiokkal, meg persze minden szokasos alkalmazassal, amik kuldenek is ertesiteseket. A mobilhalozat meg 2 palcika, nem rossz, de nincs is csucs terero. Ha nincs terero, vagy nagyon gyenge, vagy az ember 2 kartyaval hasznalja, persze, hogy merul, ez nem volt erossege az Exynosnak.
A harmadik kepen ott van az elso merites Android 11-el, amikor gyakorlatilag beallitottam a rendszert, tehat porgott a procija, es meg tanulas alatt allt az akku, ahogy kell. 26h hasznalat, 3.5 ora SOT, es 34% maradt. Meg ezzel az intenziv hasznalattal is 5.3 ora SOT-ot tudna, amig teljesen lemerul.Eleg unalmas olvasni, hogy mennyire vacak az Exynos 990, csak aztan amikor az ember utananez, kiderul, hogy bar valoban nem akkubajnok, siman hozza az atlagos uzemidot, es akik panaszkodnak, azok nagy resze YT tesztekbol informalodik (ahol tobbsegeben elso firmware-es telefonokat tesztelnek), vagy vett egyet, es hasznalta 3 napig, majd "ez szar"-al megszabadult tole.
A masik meg: ha az orosz tesztelo ugyanazt csinalja vegig az osszes telefonon, az persze nem MASOK hasznalati szokasat fedi le, de mivel ugyanazzal meri az osszes telefont, az eredmeny azert megmutatja, hogy mennyivel jobb a masiknal. Ha van olyan "masik" telefonod, akkor tudni fogod, mire szamithatsz ezzel.
-
<Lacy85>
addikt
Ha rendben van a SoC, akkor samunál sem lehetetlen a jó üzemidő. Mondjuk ilyen nálam az S8+-nál volt utoljára. Azóta folyamatosan romlik.
Samutól eltekintve droidon is vannak jó üzemidők. Párom P30 Pro-ja hasonlóan bírja, mint a 11 Pro Max. Sokat játszik, Spotify, net, stb., de 8 óra körüli SoT így is megvan neki. Ez mondjuk Samunál tényleg felejtős (volt eddig. Idén jó kérdés). -
joey04
titán
nekem is hasonló a problémám csak xiaomi: "Ami engem zavar, és lehet csak hülye vagyok és nem találtam beállítást, de ha mondjuk érkezik egy értesítés a telefonra és be van állítva, hogy csak azonosítás után lássam a tartalmát, akkor fel kell oldanom a telefont, belépve a főoldalra. Tehát nem találtam olyan beállítást, hogy az ujjlenyomatolvasó érzékelése után ne lépjen be azonnal, hanem maradjon a zárképernyőn, csak feloldva, megmutatva az értesítés tartalmát, ahogy iPhone-on is. Lehet nem kerestem eléggé, de ez engem zavar, nagyon sokszor csak az értesítésben szereplő infó kell, nem akarom feloldani a telefont. "
-
Dare2Live
félisten
Én pont ezért félek tőle. A Samu 5nm nem sikerült jól fogyi/teljesítmányre érdemileg nem jobb mint a samu 7nm + az S20 aksija exynos verzió esetén -20-30% volt snapihoz képest. És jó hogy váltottak A78ra DE 888nál is magasabbra tették a freki maxot. Ez aksiban visszaüthet. És a Samung modem ami a folyamatos merülést okozza exynosnál és a mali GPU se segít. Márpedig itt nem várok változást. Majd jövőre lehet AMDvel.
S20nál sztem nagy szivás volt hogy aki előrendelte ajándékért és snapis 7-9h SOTot várt nagyot koppant.
Márpedig ha én megveszem akkor vagy most amíg van ajcsi vagy amikorra beesett az ára 300K körülre. De az ugye kb akkor amikor már kint az S22.-----
Akamera izgat még, nálam az lenne a fő csere ok. Nem tudom a HM3 milyen lett azért a félsz mert a HM1 egyértelműen rosszabb volt mint a HMX. Ami ugye gáz. A dual tele felállás HW ügyileg nagyon faintos kérdés megint a hogy sikeredett.
Jó lenne vmi teszt jan 29 elött ami válaszol ezekre a kérdésekre.
A microsd hiányát én nehezen lenyelem, max veszem a 256GBset. A dual sim jobban fáj. ESIMesítenem kéne a telekomos sim karim csak úgy megy ha egyaltalán megy... nah ennek is utána kéne néznem.
-
<Lacy85>
addikt
Nem a használhatóságra gondoltam, hanem egyáltalán a létjogosultságára.
Céges környezetben a legtöbb helyen eleve halott ügy, mert ott a céges hálózat, egy rakás biztonsági szoftver, céges privacy, stb.
Arról nem is beszélve, hogy szoftveres téren az android labdába sem rúghat egy Windows mellett. Ezzel még az iPad-nek is gondjai vannak, pedig almáék egy "kicsit" célirányosabban fejlesztenek. Náluk is majd akkor lesz teljes az átjárhatóság, ha a teljes termékpaletta átáll ARM-re és bármelyik appot tudod bármelyik eszközön futtani.
Jelenleg kb. alap irodai munka esetén tudja kiváltani az eddigi eszközöket, de arra meg egyszerűbb venni egy olcsóbb gépet ~100 ezerért.
Aztán ott a hordozhatóság, aminél megint a laptop nyer. Ha menet közben akarsz dolgozni, vagy mész egyik tárgyalóról a másikra, esetleg ügyféltől ügyfélig, akkor megint cseszheted a DeX-et.Otthoni felhasználásnál meg főleg. Egy ilyen telefon árából már elég komoly gépet össze tudsz lapátolni. Miért szórakozzak telefonnal?
Szóval szerintem ez maradni fog egy "ilyet is tudunk" fícsör, de megváltoztatni semmit nem fog. -
Noukoum
veterán
Az a baj hogy nem csak napi 1-szer kell feloldanod, hanem több tucatszor. Kár erről beszélni, ez olyan apple-ös. Oldalra kellett volna felrakni egy ujjlenyomatolvasót, és senki nem rinyálna emiatt (csak a balkezesek). De a cég sz@rik bele az úgyis megveszik elv miatt. Tökre igazuk van amúgy, csak userszempontból semmiképp sem jó.
-
Tin
veterán
Ja, ha már a continuity annyira jól megy gépek és telefon között, igazán megcsinálhatják az, hogy a telefon menjen nagy kijelzőn is, mint a DeX, bár akkor meg sokan nem vennének laptopot.
Google hülyeségeivem meg tele a padlás. Nekem a Gmail értesítések késnek az utóbbi időben, régi telefonon is. Ugyanaz a gmail fiók Outlook-ból azonnal megy. Ahogy minden más értesítés.
Google is nagyon elszaladt, jó lenne nekik is pár pofon meg verseny.
-
Tin
veterán
Ez igy van, de a Samsung mindig hires volt errol. Viszont en nem tapasztalok hatalmas standby drain-t, igaz, elvileg oktoberben kapott az N20U egy komolyabb frissitest, amivel jelentosen nott az uzemido (en mar utana vettem). Ejszaka orankent atlag fel %-ot merul, de most is 2.5 napja toltottem utoljara, es 52%-on all, 1+h kijelzoidovel. En abszolut nem erzekelem azt, hogy rossz lenne az akkuido, de az teny, hogy mint minden telefonnal, ha rossz a terero, vagy 2 SIM-el hasznalod, akkor lemerul. Olyan kornyezetbe olyan telefont kell venni, ami jol birja. Nekem sajnos 3 SIM-en van, es kell a 2 telefon, igy inkabb a cegesbe tettem a 2 SIM-et, az amugy is ilyen butitott akkubajnok telefon.
3-4 ev utan csereltem telefont, de mar igazabol lassan 2 eve tervezgetem, szoval osz ota nagyon koruljartam a temat. Eloszor egy S20FE 5G-t rendeltem elo, 620€, ajandek kontrollerrel, meretben ez az idealis nekem, Snapdragon proci, azt hittem, megvan a telefonom (egyedül a 6/128GB volt karcsu, de SD van). Oke, muanyag hatlap (nem izgat), oke, GG3 uveg ami torekenyebb, de megy ra kijelzovedo, es minden oke. Hat, rohadtul nem, mert bar az uzemido a Snapivel jo volt, a kijelzoje azert nem a premium AMOLED minoseg (kicsit lapos), a kozelsegerzekeloje eleg erdekes, de a legnagyobb baja az erintokijelzo hiba volt, amit azota is csak taknyolgattak FW frissitessel, de meg mindig nem sikerult megoldani, mert valoszinuleg olcso minosegu panellel szerelik. En meg ugy voltam vele, hogy nem 1 evre veszek telefont, igy inkabb visszakuldtem. Es akkor jott a meg alaposabb utananezes es szamolgatas, hogy mit es hogyan eri meg. A Sony 5II jo lett volna, de tul keskeny, igy a gepeles azon sem az igazi. iPhone kizarva (volt, tobb is, az ios nem nekem valo), Xiaomi-nal egyedul az olcso kategoriaban hiszek (es ott is latom a frissitesi hajlandosagot), a Huawei-m nagyon szerettem, de az se volt frissites-bajnok, es GMS nelkul koszi, de nem. Az LG modelljei nem rosszak, de valahogy nem fog meg, a kinaiakat meg egyszeruen nem erzem tartosnak.
Igy maradt a Samsung, a "mit vegyek", es a szamolgatas. Ugy voltam vele, hogy vagy egy 1-2 eves "olcso" modell, vagy egy relative kompromisszum-mentes tipus, ami viszont ujra kitart evekig mindenfele kinlodas nelkul. Az S20 kicsi volt, az S20+ meg sima Note20 meg draga a tudasahoz kepest. Igy lett vegul a Note 20 Ultra, aminel szinten van kompromisszum (kicsit nagyobb es nehezebb, mint idealis lenne, es az Exynos 990 nem egy akkubajnok), de ar-ertek aranyt neztem. Kemeny 730€-t fizettem erte dobozosan, fuggetlenul, kedvezmenyekkel, amugy MM-es vasarlas volt akcioban, de nyilvan nem Magyarorszagon.
Es pontosan itt jutunk el az ar kerdesehez. A Samsung arai mindig esnek, es sokan a magyar arakat nezik, de arrol a 27% AFA es a 360-as € arfolyam tehet. En az N20U-t realis arfolyamon atszamolva 230e Ft-ert vettem. Draga? Az, de akkor ez 2.5 honapja volt a piacon, es a tudasahoz kepest ez az ar teljesen rendben van. Volt karacsony elott akcio a tobbi S modellre is, az S20 azt hiszem kb 500€-ert, az S20+ meg 600€-ert volt elerheto a legnagyobb akcioban, minden kedvezmenyt beleszamolva, BARKINEK. Ezekbol az arakbol erdemes kiindulni, es nem a magyarokbol, mert a Samsung ennyit akar keresni a telefonon, a tobbi csak az arfolyamkockazat es a magas AFA miatt van rapakolva.
Amugy meg, csak erdekessegkepp, cegkedvezmennyel (-15%, de orszagszerte sokaknak elerheto) a kovetkezo arakon elorendelhetoen az alapmodellek:
S21U 256GB + Buds Pro = 1097€
S21+ 128GB + Buds Live = 886€
S21 128GB + Buds Live = 717€Szamold at forintra, es vedd figyelembe, hogy a Buds-ok is ernek azert 100-150€-t (bar nekem mondjuk pont a Live nem kene, de a Pro siman). Es akkor vegyuk figyelembe, hogy ev vege fele mennyibe fognak kerulni akcioban ezek a telefonok abbol, amit fent leirtam.
Szoval nem, nem annyira rossz vetelek ezek, foleg, ha vegre javulna az akkuido, es bar persze, hogy hereltek rajta, de attol meg ezek jo telefonok.
Az uj Exynos-ra en is nagyon kivancsi vagyok. Leginkabb az erdekel az egesz lineup-bol.
-
Tin
veterán
Ezt a merülést gondolom olvastad de nem tapasztaltad. Mert akkor nem mondanál ilyet. Persze csak ha 8-10 óra SOT-ot vársz el, mert egész nap telózol meg játszol munka közben. Töltő nélkül. Nem, nem rossz az akkuja. Nem kiemelkedő, csak átlagos. Persze az tény, hogy 2 kártyával, térerő nélkül hamar lemerül, de úgy kb az összes.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Austin F.: MOD Android: Appok teljes képernyőn – immerzív mód
- Reklámblokkolók topikja
- Azonnali notebookos kérdések órája
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- OpenWRT topic
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Villanyszerelés
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Xbox Series X|S
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi 11 Lite 5G NE 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- szinte új iPhone 16 Pro 256GB black titanium fekete titán független Apple 3 év garancia adapter
- új aktiválatlan iPhone 16 128GB black fekete független 1 év Apple garancia
- újszerű iPhone 16 Pro Max 256GB white titanium fehér titán független Apple 3 év garancia iStyle
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- 3DKRAFT.HU - 3D NYOMTATÁS - AZONNALI ÁRAJÁNLAT - GYORS KIVITELEZÉS - 480+ POZITÍV ÉRTÉKELÉS
- DDR5 8/ 16/ 32GB 4800-5600MHz SODIMM laptop RAM, több db- számla, garancia
- Huawei Nova Y90 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Motorola G72 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest