Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz bivalyolo #38 üzenetére

    Ó ez egy másik érdekes téma...

    Az Enhanced Sync nekem a fentebb említett, Chill-ellenes Dreadnought alatt mikrolagot okoz, de nem állandót ill. nincs benne rendszer, csak így percenként párszor megakad a kép, mintha ugyan azt a képkockát rajzolná ki egymás után vagy 3x.

    Ami viszont még különösebb nekem, és dögöljek meg nem tudom hová tenni, és nagyon nagyon érdekelne a megfejtése az a következő:
    R9 390-el, és RX 580-al is tapasztaltam: nincs screen tearing. Enhanced Sync-nek nincs hozzá köze, az R9 390-en nem is volt ilyen és ha kikapcsolom sem változtat semmin. A hagyományos V-Sync-et pedig akár játékokban, akár a driverben kapcsolgatom, az egyetlen dolog amin változtat az az, hogy kiakad-e a maximum fps-em a monitor 75Hz-es frissítésén, vagy túl tud-e szaladni rajta.
    De screen tearing nincsen. DX11, DX12, OpenGL, tök mind1, bármelyik játék lehet, vagy akár film, screen tearing nincsen.

    A monitor egy Asus PB328Q - elképzelhető hogy ő a ludas, ill. hogy ez csinál valamit ami megszűnteti a tearing-et? De ha tudna ilyet akkor az 72-es méretű piros betűkkel lenne ráírva minden oldalára 2x, nem?...

    Na szóval ezt fejtse meg nekem valaki...

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák