Hirdetés
- Telekom mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Apple Watch
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Az S25-ön is kipróbálható a One UI 9
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Möhe
addikt
üdv
Karácsonyra kaptam egy Car Dock Lite Plus-t és végre a kocsi is adott ahol fixen használnám. Fel is szerelném de nem vagyok biztos abban hogy jól teszem azt. A csomagban csak egyféle (2 db) öntapadós talpacska volt amire fel lehet pattintani, mert a kis ábrán 2 féle van egy a műszerfalra és egy meg erre a felragasztottra kel rátenni a műanyagos pattintósat?
Illetve nem akar kapcsolódni blútyúkon a telefonnal (i5), felismeri ,de hibaüzenetet dob hogy nincs bekapcsolva a készülék. A telefon miatt microUSB-s átalakítót vettem hozzá de a töltést sem veszi fel a telefon, de a kis led világít a szivargyújtón.Hibás a készülék?
-
#79335424
törölt tag
-
zeg
őstag
-
#79335424
törölt tag
szerintem vigyünk magunkkal egy komplett forma1-es szervízbandát, akik megállásnál leszerelik a mozgatható dolgokat
bár egy visszapillantóba elrejtett kamera az jó ötlet lenne, de gyárilag szerintem.
ezt nem neked szánom, kedves zeg, mert ez tényleg így van, hanem a szitunak
tessék vigyázniAzok drágák és körülményes a mozgatásuk. Ráadásul ez a módszer nem segít az alapproblémán. Viszont egy mesterlövész...
-
El Gringo
senior tag
Van putripestnek olyan negyede, ahol a kesztyűtartót is érdemes kiüríteni és nyitva hagyni, ha nem akarod hogy feltörjék a kocsit. A tapadókorong nyomára buknak a tolvajok, napellenzőre szerelt blútyúk kihangosító, bent felejtett magnó, mind csábítja a söpredéket. Ja, és ne felejtsd el leszerelni az antennát, nekem fényes nappal csavarta le a görény a tragacsomról a II. kerületben (Rózsadomb).
szerintem vigyünk magunkkal egy komplett forma1-es szervízbandát, akik megállásnál leszerelik a mozgatható dolgokat
bár egy visszapillantóba elrejtett kamera az jó ötlet lenne, de gyárilag szerintem.
ezt nem neked szánom, kedves zeg, mert ez tényleg így van, hanem a szitunak
tessék vigyázni -
zeg
őstag
Van putripestnek olyan negyede, ahol a kesztyűtartót is érdemes kiüríteni és nyitva hagyni, ha nem akarod hogy feltörjék a kocsit. A tapadókorong nyomára buknak a tolvajok, napellenzőre szerelt blútyúk kihangosító, bent felejtett magnó, mind csábítja a söpredéket. Ja, és ne felejtsd el leszerelni az antennát, nekem fényes nappal csavarta le a görény a tragacsomról a II. kerületben (Rózsadomb).
-
pingwin011
aktív tag
Értem. Akkor az nfc + mobilnet nem túl jó kombó. Mindegy, gyakorlatilag mindig olyan helyen vagyok, ahol van töltő, szóval nem para, de azért jártam már kellemetlenül.
-
Bog
HÁZIGAZDA
Sziasztok! Most váltottam cdfs-ről cdfs2-re, és jó nagyon ez az nfc-s megoldàs, de ugye azt is be kell kapcsolgatni, vagy folyamat be van kapcsolva... Neked eddig a bt volt mindig bekapcsolva, és a kocsiba ülve egyből csatlakozotz, amint kapott áramot a dension. Most uvyanez lenne, csak az nfc lenne folyton bekapcsolva. Mennyivel eszik kevesebbet a folyamatos nfc bekapcsolva, mint a folyamatos bt bekapcsolva? Köszönöm!!!
az NFC. De egyébként úgy is nézheted, hogy én speciel hozzárendeltem a taghez, hogy kapcsolja ki a wifit (kocsiban felesleges), tekerje fel a fényerőt, kapcsolja be a BT-t. Kiszálláskor mindez fordítva.
-
pingwin011
aktív tag
Sziasztok! Most váltottam cdfs-ről cdfs2-re, és jó nagyon ez az nfc-s megoldàs, de ugye azt is be kell kapcsolgatni, vagy folyamat be van kapcsolva... Neked eddig a bt volt mindig bekapcsolva, és a kocsiba ülve egyből csatlakozotz, amint kapott áramot a dension. Most uvyanez lenne, csak az nfc lenne folyton bekapcsolva. Mennyivel eszik kevesebbet a folyamatos nfc bekapcsolva, mint a folyamatos bt bekapcsolva? Köszönöm!!!
-
#79335424
törölt tag
-
Integra
titán
-
El Gringo
senior tag
nem, arra gondol, hogy ha leparkolsz a zombinegyedben, akkor bezúzzák az ablakot a csilivili visszapillantódért

-
Integra
titán
-
#79335424
törölt tag
-
Integra
titán
Még rosszabb mintha pakolgatnád, már a tapadókorong nyomát is le kell törölni a szélvédőről, a kamerás visszapillantót azonnal kiszúrják. Előnye abban van, hogy nem foglal el helyet a szélvédőből. A hátrány az ára(legalább 2X annyiba kerül egy valamire való darab, mint tapadós társai), és nagy valószínűséggel bukod a fényszűrést(már a 90-es évek opeljeiben is fényre sötétedő tükör volt).
Van már androidos változata a tükörbe építettnek, szvsz érdemesebb lenne azok felé kacsintgatni.mi a baj a kamerával? mármint, hogy kiszúrják.
-
zeg
őstag
Nem tartozik szorosan ide, de visszapillantó tükörbe épített menetrögzítő kamera nincs? Nem kellene pakolászni, alig látszana, mindig ott van, stb.
Még rosszabb mintha pakolgatnád, már a tapadókorong nyomát is le kell törölni a szélvédőről, a kamerás visszapillantót azonnal kiszúrják. Előnye abban van, hogy nem foglal el helyet a szélvédőből. A hátrány az ára(legalább 2X annyiba kerül egy valamire való darab, mint tapadós társai), és nagy valószínűséggel bukod a fényszűrést(már a 90-es évek opeljeiben is fényre sötétedő tükör volt).
Van már androidos változata a tükörbe építettnek, szvsz érdemesebb lenne azok felé kacsintgatni. -
bexxter
tag
Nem tartozik szorosan ide, de visszapillantó tükörbe épített menetrögzítő kamera nincs? Nem kellene pakolászni, alig látszana, mindig ott van, stb.
Nekik szerintem nincs de ebay tele van vele 40$tól felfelé..
-
Lomha 8V
addikt
Elsőre drágának tűnnek a Dension cuccai, de akinek volt már a kezében, az tudja, hogy nem a semmiért kerül ennyibe.
-
TheSaurus62
tag
Nem tartozik szorosan ide, de visszapillantó tükörbe épített menetrögzítő kamera nincs? Nem kellene pakolászni, alig látszana, mindig ott van, stb.
-
Integra
titán
-
adabra
senior tag
jó kédés, sajnos nem tudom megmondani, nem volt sosem ilyen habosított műszerfal borításom, nekem szivacs alapon vinyl borítású műszerfalam van, azon nagyon megtapad, le sem lehet szedni szinte. de mivel a videóban egy prius van és annak inkább a tiedhez hasonló habosított felülete van, felételezem, hogy megtapad.
nézd meg ezt a videót, még a kosárlabdán is megtapad. szóval szerintem az esélyek jók
Köszönöm. Egyébként már du. megrendeltem, mert a feleségem kocsijában sima a műszerfal; legfeljebb abba jó lesz.
-
zeg
őstag
Én nem csak beszélek róla, hanem folyamatosan használom a linken találhatót.
Állítólag már hamisítják, én még 16ezerért vettem kiemelt akcióban, nem 13-ért mint a linken. Van benne gps is, de nem használom.
Itt a 'magyarított', pofátlanul feláras változata, sokszorosáért.[link]
Szvsz van már ennek kisebb változata is, ezért nem tartanám elképzelhetetlennek és technikai lehetetlennek ha a Dension egy ilyet 'integrálna' valamelyik jól bevált tartójába, esetleg blútyúkos kihangosítóval. -
bexxter
tag
Note 2-höz én is szívesen látnék ilyet. NFC-s vagy Qi töltés nem izgat, de az fm transzmitter kifejezetten. Így akár végleg parkolópályára küldhetném a PNA navimat, amin ősöreg wince fut.. Ugyanaz a navi program elvan androidon is, remek képe van. Be is lehet állítani, hogy mozgásra elindítsa a navit, de manuálisan se nagy nehézség. Blackbox is kifejezetten jó ötlet, szóval az se árt, ha úgy tudom befogatni, hogy a kamera lásson

Gondolom nem 4600lenne, de szerintem 20e környékén az emberek vevők lennének ilyesmire. Ráadásul ugye autófüggetlen. Én pl szinte naponta mást vezetek, így jól jönne.
-
Integra
titán
jó kédés, sajnos nem tudom megmondani, nem volt sosem ilyen habosított műszerfal borításom, nekem szivacs alapon vinyl borítású műszerfalam van, azon nagyon megtapad, le sem lehet szedni szinte. de mivel a videóban egy prius van és annak inkább a tiedhez hasonló habosított felülete van, felételezem, hogy megtapad.
nézd meg ezt a videót, még a kosárlabdán is megtapad. szóval szerintem az esélyek jók
-
adabra
senior tag
-
Integra
titán
-
opera11
tag
-
htom127
aktív tag
bizony, nagyon jó és nagyon könnyen megszerethető, mert szinte mindenen megtapad, atom stabil, és nincsen lötyögő kar sem, a gömcsuklós megoldás kellően merev és erős a clip is, miközben nem karcol és az 5 collos batár pna is belefér.
igazából a densionnak ötvöznie kellene több márkából az ügyes megoldásokat. persze ez nem fog menni. most is amondó vagyok, hogy a brodit-tól megkell venni az autóra a típus specifikus proclip-et, majd arra erősíteni a különböző dokkolókat, tartókat, ki mit szeret.
nekem a cardock for smartphone egyszerűen macerás volt használni, mert szétkellett feszíteni két kézzel és a telefont beltuszkolni a szétfeszített tartóba. továbbá a több zsanéros nyak is szerintem túlvan bonyolítva, főleg, hogy látom élőben, hogy az exogear-nek mennyivel egyszerűbb és ugyanolyan jól működő a gömbcsuklója.
ami az fm transzmittert illeti: valóban nagyon jó minőség amit a dension csinál. és hívás kihangosításra rendben van. viszont zenéhez már kevés. egyáltalán bármilyen bluetooth megoldás kevés. egyszerűen a hangminőség nem ugyanaz, mintha cd-t, vagy usb stick-et dugsz a fejegységbe, vagy akár csak a telefon jack kimenetén dugod rá a fejegységre. ez elvitathatatlan. leginkább a sercegésben és a tompa hangszínben ütközik ki az fm transzmitter/bluetooth hátránya. van egy jó hifid az autóban, akkor meg egyenesn bűncselekmény. de itt kukacoskodom éppen,mert szeretem a hangminőséget.
a másik a qi töltési funkció jelenlegi tudása. gyenge. kábelen sokkal jobban tölt a telefon. nem tudom megmondani, de ha nem képes a qi töltés úgy tölteni hogy egy fhd 5 collos telefon teljes fényerővel megy navigációt üzemeltetve, max csak szinten képes a töltöttséget tartani, akkor nem sok értelme van. kábel így is, úgy is van, hiszen a qi-nek is kell egy kábel a szivargyújtóba. akkor meg nyugodtan lehet az usb kábele jobb teljesítménnyel, nem?
nehéz megoldani az univerzális tartót, a telefon gyors és kényelmes berakását és kivételét, töltést és akkor a kényelmi funkciókat is, meg a kábelezést. nem irígylem a tervezőket
+1
-
Integra
titán
bizony, nagyon jó és nagyon könnyen megszerethető, mert szinte mindenen megtapad, atom stabil, és nincsen lötyögő kar sem, a gömcsuklós megoldás kellően merev és erős a clip is, miközben nem karcol és az 5 collos batár pna is belefér.
igazából a densionnak ötvöznie kellene több márkából az ügyes megoldásokat. persze ez nem fog menni. most is amondó vagyok, hogy a brodit-tól megkell venni az autóra a típus specifikus proclip-et, majd arra erősíteni a különböző dokkolókat, tartókat, ki mit szeret.
nekem a cardock for smartphone egyszerűen macerás volt használni, mert szétkellett feszíteni két kézzel és a telefont beltuszkolni a szétfeszített tartóba. továbbá a több zsanéros nyak is szerintem túlvan bonyolítva, főleg, hogy látom élőben, hogy az exogear-nek mennyivel egyszerűbb és ugyanolyan jól működő a gömbcsuklója.
ami az fm transzmittert illeti: valóban nagyon jó minőség amit a dension csinál. és hívás kihangosításra rendben van. viszont zenéhez már kevés. egyáltalán bármilyen bluetooth megoldás kevés. egyszerűen a hangminőség nem ugyanaz, mintha cd-t, vagy usb stick-et dugsz a fejegységbe, vagy akár csak a telefon jack kimenetén dugod rá a fejegységre. ez elvitathatatlan. leginkább a sercegésben és a tompa hangszínben ütközik ki az fm transzmitter/bluetooth hátránya. van egy jó hifid az autóban, akkor meg egyenesn bűncselekmény. de itt kukacoskodom éppen,mert szeretem a hangminőséget.
a másik a qi töltési funkció jelenlegi tudása. gyenge. kábelen sokkal jobban tölt a telefon. nem tudom megmondani, de ha nem képes a qi töltés úgy tölteni hogy egy fhd 5 collos telefon teljes fényerővel megy navigációt üzemeltetve, max csak szinten képes a töltöttséget tartani, akkor nem sok értelme van. kábel így is, úgy is van, hiszen a qi-nek is kell egy kábel a szivargyújtóba. akkor meg nyugodtan lehet az usb kábele jobb teljesítménnyel, nem?
nehéz megoldani az univerzális tartót, a telefon gyors és kényelmes berakását és kivételét, töltést és akkor a kényelmi funkciókat is, meg a kábelezést. nem irígylem a tervezőket
-
bajaki
őstag
Hűű, nekem kell egy ilyen. Este belerakom a telót, felragasztom az ágy mellé a falra és mehet a filmnézés. Tök idegesítő amikor este már majd elalszok, de ha telefonon nézek filmet még fogni kell, hogy rendesen lássam.

-
antim
tag
Kedves fejlesztők. Én egy 5-8' tartónak örülnék qi töltéssel, fm transmitterrel. (A 4,5-8' meg maga lenne a csoda!) Ilyenre várok évek óta.
A karácsonyfa alatt jól mutatna... ;-)
-
MC Pite
veterán
A nagyobb befogadó méret örvendetes, de akkor csinálhatnának már egy olyant is ami egy 7"-os tabot képes megtartani. Tömegtermék biztosan nem lenne belőle, de megfontolandó.
Vagy inkább a hátsóknak kitalálni vmi tablet rögzítést. pl. filmnézésre.Qi töltő egyértelműen legyen, akár úgy hogy mindegyik verzióból lenne Qi-s és nemQi-s változat. Így az ár sem száll el annyira.
Telefon mint fekete doboz nagyon jó ötlet, de még nem manapság.
És akkor már ne csak kamera legyen, hanem több + szenzor, és magának az autónak az adatait (sebesség fordulatszám fogyasztás hőmérsékleti értékek időjárási viszonyok stb. stb.) is legyen képes feldolgozni, illetve kidolgozni ehhez valamit, hogy a fedélzeti szg-vel tudjon kommunikálni. Rengeteg munka, nem is két fillér, de szerintem ráér még az ilyen (jó)pár évet. -
Integra
titán
A Qi töltéses kérdésre nem tudok válaszolni, mert a válasz az "attól függ" lenne.
Ha a tartó szivargyújtó adapteren csatlakozik a kocsihoz, akkor pont nem érdekel, hogy a tartó és a telefon között milyen a kapcsolat, mert így is, úgy is, ott lifeg egy kábel a középkonzol előtt. Ez meg minden csak nem geek.
Ha a tartó és a kocsi közti kapcsolatot vmilyen fixebb beépítéssel oldják meg, akkor viszont legyen!
rendesen belehet kötni egy ilyen tartót, a szivargyújtó hátsó csatlakozására, akkor nincsen elől kábel sem.
a qi töltö meg fasza, még egy kábellel kevesebb, feltéve, hogy képes akkora teljesítménnyel tölteni, hogy 5 coll full fényerővel, működő navigáció mellett is képes tölteni a készüléket. nagyon nem mindegy a töltési teljesítmény.
egyébként ez a jelenlegi nyak megoldás jópofa, csak idővel.. merev, fix nyak kell gömbcsuklós masszív rögzítéssel. -
Kobak77
aktív tag
A Qi töltéses kérdésre nem tudok válaszolni, mert a válasz az "attól függ" lenne.
Ha a tartó szivargyújtó adapteren csatlakozik a kocsihoz, akkor pont nem érdekel, hogy a tartó és a telefon között milyen a kapcsolat, mert így is, úgy is, ott lifeg egy kábel a középkonzol előtt. Ez meg minden csak nem geek.
Ha a tartó és a kocsi közti kapcsolatot vmilyen fixebb beépítéssel oldják meg, akkor viszont legyen!
-
FeRRaR1
őstag
Nekem egy Papago kamerám van, ami avi-t rögzít egy SD-re, bármikor ki tudom venni és áttenni bármilyen másik eszközbe, hogy megnézzem.
Én nem teszem fel a tükör elé-alá, ahogyan elvileg lennie kéne, mert nem akarom, hogy a kábel ott lógjon keresztbe.
Viszont örülnék egy olyan tartónak, amiben van kamera. Akár a telefontól függetlenül is működhetne, de közös tápról, egyetlen tappanccsal felfogatva.Így van, ha a telefonnal nem is oldható meg, de pl BT vagy wifi kapcsolattal menthetné arra a képet a kamerás dokkoló, vagy lenne egy alap dokkoló, és az lenne upgradelhető igény szerint, ki mit akar. BT Modul, wifi, FM, kamera black boxhoz, így mindenki az igényeinek tökéleteset vásárolhatna, illetve ha igény merül fel a későbbiekben, nem kell újat vennie, csak az új funkciót. Erre igazán jó lenne csinálni egy 80 MM széles telókat is befogadó dokkolót, a modulokat meg úgy tervezni, hogy hosszú időn át kompatibilisek legyenek a következő generációs dokkolókkal is, a vagy az új modulok is legyenek azok. Ezt megfejelni egy jó szoftverrel, és nyert ügyük lenne szerintem. Valós igényeket elégítenének ki, és senki nem érezné, hogy pl a transmitter rá van erőltetve, pedig nem is kell neki.
-
zeg
őstag
Futottam anno pár kört mire leesett hogy a telefon nem alkalmas blackboxnak. Mert.:
-Látószög kicsi, szinte csak azt látja a teló ami előtte van, az autós kamerák általában 150fokos tartományban rögzítenek.
-Sötétben jobban lát mint akármelyik mobiltelefon, a tesztek alapján talán a legújabb Nokia 920-as képes valamennyire versenyre kelni vele 'sötétlátásban'
-Az autós blackbox kamera nem mpg avi satöbbi formátumba rögzít,maga formázza a memóriakártyát és teszi fel rá ekkor saját ROM-ból a lejátszóprogramot, így kizárólag 1 db exe fájlt fogsz a memóriakártyán találni, ami maga a lejátszóprogram és csak elindítani tudod, módosítani nem. Ebből a lejátszóból mely csak a memóriakártyáról tud elindulni, kizárólag exportálni lehet a videót valamilyen formátumba. Vágni csak az exportált videót lehetséges, nem tudsz belenyúlni a kártyára rögzített anyagba, legfeljebb kitörölni. Így a szakértői vizsgálat után ügyvéd nem tud belekötni.
Nekem ilyen van: [link] a többi autós kameráról nem tudok nyilatkozniHa már ennyire részletesen leírtam, ez is legyen egy kupacban: Az autós menetrögzítő kamera csak akkor működőképes, ha leformázta saját módján a memóriakártyát és felpakolta a lejátszót. A memóriakártyán csak a néhány megás exe fájl(lejátszó) van, 0 bit üres hely marad a kártyán függetlenül attól, hogy mennyi anyagot rögzített. Azaz exportálni pl. avi-ba nem lehet a memóriakártyára, és rámásolni sem lehet a memóriakártyára.
-
zeg
őstag
Nekem egy Papago kamerám van, ami avi-t rögzít egy SD-re, bármikor ki tudom venni és áttenni bármilyen másik eszközbe, hogy megnézzem.
Én nem teszem fel a tükör elé-alá, ahogyan elvileg lennie kéne, mert nem akarom, hogy a kábel ott lógjon keresztbe.
Viszont örülnék egy olyan tartónak, amiben van kamera. Akár a telefontól függetlenül is működhetne, de közös tápról, egyetlen tappanccsal felfogatva.Esetleg egy menetrögzító kamera, egybeépítve telefon/gps tartóval?
-
zeg
őstag
-
Bog
HÁZIGAZDA
Futottam anno pár kört mire leesett hogy a telefon nem alkalmas blackboxnak. Mert.:
-Látószög kicsi, szinte csak azt látja a teló ami előtte van, az autós kamerák általában 150fokos tartományban rögzítenek.
-Sötétben jobban lát mint akármelyik mobiltelefon, a tesztek alapján talán a legújabb Nokia 920-as képes valamennyire versenyre kelni vele 'sötétlátásban'
-Az autós blackbox kamera nem mpg avi satöbbi formátumba rögzít,maga formázza a memóriakártyát és teszi fel rá ekkor saját ROM-ból a lejátszóprogramot, így kizárólag 1 db exe fájlt fogsz a memóriakártyán találni, ami maga a lejátszóprogram és csak elindítani tudod, módosítani nem. Ebből a lejátszóból mely csak a memóriakártyáról tud elindulni, kizárólag exportálni lehet a videót valamilyen formátumba. Vágni csak az exportált videót lehetséges, nem tudsz belenyúlni a kártyára rögzített anyagba, legfeljebb kitörölni. Így a szakértői vizsgálat után ügyvéd nem tud belekötni.
Nekem ilyen van: [link] a többi autós kameráról nem tudok nyilatkozniNekem egy Papago kamerám van, ami avi-t rögzít egy SD-re, bármikor ki tudom venni és áttenni bármilyen másik eszközbe, hogy megnézzem.
Én nem teszem fel a tükör elé-alá, ahogyan elvileg lennie kéne, mert nem akarom, hogy a kábel ott lógjon keresztbe.
Viszont örülnék egy olyan tartónak, amiben van kamera. Akár a telefontól függetlenül is működhetne, de közös tápról, egyetlen tappanccsal felfogatva. -
zeg
őstag
Szvsz lenne értelme ha létezne olyan bölcső, melyel egyszerre két készüléket is fel lehetne a szélvédőre tapasztani, és valamilyen kötegelős megoldással a kábelrengeteg helyett 1db kábelköteg lógna az egészből.
Így nem kellene külön tapadókorong a gps-nek és a kamerának, esetleg harmadikként a mobilnak. -
zeg
őstag
Futottam anno pár kört mire leesett hogy a telefon nem alkalmas blackboxnak. Mert.:
-Látószög kicsi, szinte csak azt látja a teló ami előtte van, az autós kamerák általában 150fokos tartományban rögzítenek.
-Sötétben jobban lát mint akármelyik mobiltelefon, a tesztek alapján talán a legújabb Nokia 920-as képes valamennyire versenyre kelni vele 'sötétlátásban'
-Az autós blackbox kamera nem mpg avi satöbbi formátumba rögzít,maga formázza a memóriakártyát és teszi fel rá ekkor saját ROM-ból a lejátszóprogramot, így kizárólag 1 db exe fájlt fogsz a memóriakártyán találni, ami maga a lejátszóprogram és csak elindítani tudod, módosítani nem. Ebből a lejátszóból mely csak a memóriakártyáról tud elindulni, kizárólag exportálni lehet a videót valamilyen formátumba. Vágni csak az exportált videót lehetséges, nem tudsz belenyúlni a kártyára rögzített anyagba, legfeljebb kitörölni. Így a szakértői vizsgálat után ügyvéd nem tud belekötni.
Nekem ilyen van: [link] a többi autós kameráról nem tudok nyilatkozni -
#79335424
törölt tag
Ami az NFC -t illeti, tulképp igazad van. Sőt, semmilyen technika nem kell hozzá. A tartónak nincs külön teendője csatlakoztatásnál. Legalábbis olyan, ami NFC chipet igényelne. Nyomsz egy matricát rá és jónapot. A többit elvégzi a telóban levő NFC. Te használtál már ilyen blackbox alkalmazást? Mert én igen. Többet is. A következőket tapasztaltam:
- a telókban levő kamera optika nem erre van optimalizálva. Szélesebb látószögre lenne szükség.
- a felvétel szempontjából megfelelő elhelyezés nagyon kényelmetlen az érintőképernyő (vagyis az egyéb funkciók) kezelése és egyáltalán a betekintési szög szempontjából.
- a kamera optimális helye (személyautóban) a tükör és a szélvédő között lenne, de oda teljesen értelmetlen berakni egy telót
- mivel a telón futó blackbox alkalmazás más szisztéma szerint rögzíti a képet, ezért eléggé erőforrásigényes a rögzítés. Mindezt úgy, hogy közben tűz rá a nap.
- éjszaka sz@rt sem ér az egész
Szóval lehet telóból blackboxot tákolni, de jelentős kompromisszumok árán. Itt is érvényesül a mindenes megoldásokra vonatkozó mondás. Ami mindenre jó, az igazából semmire se. Én inkább egy olcsó célkütyüt használok, minthogy a telót nyüstöljem ilyen körülmények között. Akad annak egyéb feladata is az autóban. Sőt, nálam nem ritka, hogy egyszerre 3 droid dolgozik. Igaz, én nem hobbiautós vagyok, vezetek mindent, ami gurul robogótól, a 40 tonnásig. -
FeRRaR1
őstag
Nem teljesen értek egyet veled. Az NFC és a kábel nélküli töltés relatív költséges technológiák. Az androidos automatizáló programok meg tudják különböztetni a hálózati töltőt az autóstól. Ha bedugod a szivargyujtós töltőt, azt tudják eseményként kezelni. Olyan beállítást, programindítást lehet rendelni ehhez az eseményhez, amilyet csak akarsz.
Ami a blackbox alkalmazásokat illeti, telón ezek nem közvetlenül kamerából, hanem screencast videóból dolgoznak. Nem tartom praktikusnak e funkció integrálását. Erre sztem célhardvert kell használni. Ezek tucatszám beszerezhetők. Arról nem is szólva, hogy nem biztos, hogy praktikus ugyanoda elhelyezni a telót, ahova a blackbox kamerát.Én sem teljesen értek egyet veled, az NFC az egy filléres technika, legalább is a chipek, a kábel nélküli töltésre meg azért írtam hogy "és/vagy opcionálisan"
A célhardver mindig jobb persze, de a nagy többség igényét kielégíti egy okos mindenes.
-
#79335424
törölt tag
Tisztelt Dension,
Szívesen látnék egy olyan telefon tartót, ami szoftveres támogatással rendelkezik, Android esetén a play storeból letölthető, és megoldaná egyben a fekete doboz szerepét, az utolsó 5-10-15 perc mentésével, lehetne beállítás függő, lementené a videót és hangot, szenzor adatokat. Mind ezt a háttérben tenné, a lehető legkisebb terhelés mellett, közben futhatna a navigáció, vagy valamilyen másik program amit éppen használnak. Lenne felület a dokkolóhoz, beállításokhoz, mindent egy helyen lehetne megtenni. Ez lehetne megvásárolható is önmagában, és a tartók mellé járna egy. Kilehetne egészíteni népszerű hasznos autós funkciókkal, pl sebesség kijelzése teljes képernyőn, alacsony fényerővel, gyorsulás mérés, stb...
Lehetne egy három tagból álló család, mind telefonokhoz, micro USB töltéssel, több dimenziós állítással, rendes tapadó korongos rögzítéssel, NFC-vel a legolcsóbb verziónál is, a programban fejlett beállítási lehetőségekkel, Pl dokkolóba helyezésnél automatikusan BT be, GPS be, fektetett mód (nálam alapból tiltva van) majd feljebb bejönne a BT, Fm T., stb...
Mindegyik befogadó képessége lehetne 80 mm, így szélesebb réteget célozna meg.A drótnélküli töltést én csak a legdrágább verzióban és/vagy opcionális formában tenném elérhetővé.
Nem teljesen értek egyet veled. Az NFC és a kábel nélküli töltés relatív költséges technológiák. Az androidos automatizáló programok meg tudják különböztetni a hálózati töltőt az autóstól. Ha bedugod a szivargyujtós töltőt, azt tudják eseményként kezelni. Olyan beállítást, programindítást lehet rendelni ehhez az eseményhez, amilyet csak akarsz.
Ami a blackbox alkalmazásokat illeti, telón ezek nem közvetlenül kamerából, hanem screencast videóból dolgoznak. Nem tartom praktikusnak e funkció integrálását. Erre sztem célhardvert kell használni. Ezek tucatszám beszerezhetők. Arról nem is szólva, hogy nem biztos, hogy praktikus ugyanoda elhelyezni a telót, ahova a blackbox kamerát. -
FeRRaR1
őstag
Tisztelt Dension,
Szívesen látnék egy olyan telefon tartót, ami szoftveres támogatással rendelkezik, Android esetén a play storeból letölthető, és megoldaná egyben a fekete doboz szerepét, az utolsó 5-10-15 perc mentésével, lehetne beállítás függő, lementené a videót és hangot, szenzor adatokat. Mind ezt a háttérben tenné, a lehető legkisebb terhelés mellett, közben futhatna a navigáció, vagy valamilyen másik program amit éppen használnak. Lenne felület a dokkolóhoz, beállításokhoz, mindent egy helyen lehetne megtenni. Ez lehetne megvásárolható is önmagában, és a tartók mellé járna egy. Kilehetne egészíteni népszerű hasznos autós funkciókkal, pl sebesség kijelzése teljes képernyőn, alacsony fényerővel, gyorsulás mérés, stb...
Lehetne egy három tagból álló család, mind telefonokhoz, micro USB töltéssel, több dimenziós állítással, rendes tapadó korongos rögzítéssel, NFC-vel a legolcsóbb verziónál is, a programban fejlett beállítási lehetőségekkel, Pl dokkolóba helyezésnél automatikusan BT be, GPS be, fektetett mód (nálam alapból tiltva van) majd feljebb bejönne a BT, Fm T., stb...
Mindegyik befogadó képessége lehetne 80 mm, így szélesebb réteget célozna meg.A drótnélküli töltést én csak a legdrágább verzióban és/vagy opcionális formában tenném elérhetővé.
-
Integra
titán
-
schawo
titán
Nem tudom, hogy miről folyik a beszélgetés, azt meg főleg nem, hogyan jön ez ide???
-
#79335424
törölt tag
Ok, azt értem, hogy olcsó. De mi ebben a profi? Annyi, hogy tartja a telót? Hol a transmitter, a kékfog, stb?
-
szőröscica
addikt
-
Integra
titán
8X-hez kellemes, nem annyira szoros a tartója. Viszont tény, hogy nem olcsó, cserébe ez nem remeg rossz úton, nagy fékezésnél, netalán ütközésnél pedig nem fog elrepülni. És nem kell a szélvédőtől a 12V-os aljazatig egy méter kábel hozzá.
Ellenbem nem univerzális, sőt fm transmitterként sem működik. Az én igényeimnek mégis jobban megfelel, mint egy Dension. De megértem, ha valaki inkább azt választja.

én nemrég megoldottam, olcsón és profin
ráadásul bármelyik autóban tudom használni. a bazi nagy pna is belefér gond nélkül, mindenhol megtapad, egy fikarcnyit sem nyeklik és nem remeg. a dension is tanulhatna tőlük. -
szőröscica
addikt
jó a brodit, csak két baj van vele, az egyik, hogy ezekből semmit sem tud, a másik, hogy a tartó rész annyira szoros, hogy idővel leszedi a fényezését a telefon vázaknak. valahol van egy zacskban régről egy komplett borditom. azon túl pedig idővel az ember leszokik a horror drága típus specifikus műanyag broditról, főleg, ha rendszeresen cseréli a telefonjait.
8X-hez kellemes, nem annyira szoros a tartója. Viszont tény, hogy nem olcsó, cserébe ez nem remeg rossz úton, nagy fékezésnél, netalán ütközésnél pedig nem fog elrepülni. És nem kell a szélvédőtől a 12V-os aljazatig egy méter kábel hozzá.
Ellenbem nem univerzális, sőt fm transmitterként sem működik. Az én igényeimnek mégis jobban megfelel, mint egy Dension. De megértem, ha valaki inkább azt választja.

-
Integra
titán
Ha autós tartó, akkor brodit.

jó a brodit, csak két baj van vele, az egyik, hogy ezekből semmit sem tud, a másik, hogy a tartó rész annyira szoros, hogy idővel leszedi a fényezését a telefon vázaknak. valahol van egy zacskban régről egy komplett borditom. azon túl pedig idővel az ember leszokik a horror drága típus specifikus műanyag broditról, főleg, ha rendszeresen cseréli a telefonjait.
-
szőröscica
addikt
Ha autós tartó, akkor brodit.

-
#79335424
törölt tag
Ismertem már ezt a tartót és nagyon jó ötletnek tartom a funkciók szerinti bontást. Szerintem a nagyobb méret befogadása mindenképpen hasznos lenne. Egyre több phablet kerül forgalomba. A kínaiak is nagyon nyomulnak ebben a kategóriában. Vagy pl. Concorde 5700, 6500 (szándékosan írom külön, nem kínaiként). Talán arról az FM transmitterről lehetett volna még írni /újra megemlíteni. Számomra pl. ez egy fontos feature. Mármint az, hogy a Dension egy kicsit másképp oldja meg a problémát. Meló miatt sokféle autót vezetek, de külső bemenet (aux -in) nagyon kevésben van. Sajnos, általában az FM transmitterek semmire sem jók. Még nincs személyes Dension -tapasztalatom (mert a teló nem fér a 65 -be), de azt beszélik, az Ő megoldásuk tényleg használható.
-
Integra
titán
van egy dension car dock for smartphone 1-em, fasza, tényleg minőségi termék, csak az n4-em nem fér bele.... jól megszivattam magam
úgyhogy majd mingyá megy hardverapróba. -
El Gringo
senior tag
pedig pont ezeken a nagy dögökön jó navigálni

-
schawo
titán
Sajnos a Note2-met nem fogadja a legnagyobb Car Dock sem, ezért nem vettem még. Pedig egy hónapja a vásárlás gomb fölött volt az ujjam, amikor rájöttem, hogy ez kicsi lesz nekem.
-
zone
őstag
4700 egy műanyagdarabért és egy kis kétoldalas ragasztóért, jól hangzik.
-
Prien
addikt
Jók az ötletek, különösen a telefon, mint fekete doboz tetszik, meg persze akkor már jöhetne szoftverben a sáv-elhagyásra figyelmeztető, tábla felismerő asszisztens is.

A felvételeknek nagy tárhely kell majd, gondolom, nem bővíthető tárhelyes telefonoknak valami felhőbe irányító klienst tudnék elképzelni... -
trepxe
tag
-
trepxe
tag
Az lenne jó, ha már a telók HW-e olyan erős lenne, hogy egyszerre tud videót rögzíteni ( blackbox), a háttérben, navigálni, zenélni, kihangosítani. Erre azonban nem nagyon képes egyik sem, hiába lenne ilyen alkalmazás és tartó kombináció. Marad tehát a moduláris felépítés és külön kamera ( ha kell) Nekem kéne egyébként...
-
Uzi74
senior tag
QI töltés érdekelne, esetleg úgy is hogy másik töltőre ráragasztható megoldásként egy töltőlap (nem tudom mennyire vastag egy ilyen)
-
kbyte1024
veterán
-
bkercso
nagyúr
-
kbyte1024
veterán
-
bkercso
nagyúr
-
kbyte1024
veterán
-
bkercso
nagyúr
-
kbyte1024
veterán
-
bkercso
nagyúr
-
zoka.
tag
A nagyobb befogadó méret örvendetes, de akkor csinálhatnának már egy olyant is ami egy 7"-os tabot képes megtartani. Tömegtermék biztosan nem lenne belőle, de megfontolandó.
Vagy inkább a hátsóknak kitalálni vmi tablet rögzítést. pl. filmnézésre.Qi töltő egyértelműen legyen, akár úgy hogy mindegyik verzióból lenne Qi-s és nemQi-s változat. Így az ár sem száll el annyira.
Telefon mint fekete doboz nagyon jó ötlet, de még nem manapság.
És akkor már ne csak kamera legyen, hanem több + szenzor, és magának az autónak az adatait (sebesség fordulatszám fogyasztás hőmérsékleti értékek időjárási viszonyok stb. stb.) is legyen képes feldolgozni, illetve kidolgozni ehhez valamit, hogy a fedélzeti szg-vel tudjon kommunikálni. Rengeteg munka, nem is két fillér, de szerintem ráér még az ilyen (jó)pár évet. -
kbyte1024
veterán
-
bkercso
nagyúr
-
kbyte1024
veterán
A lite-ok is nyilhatnanak 75 mm-re, mar rohannek is megvenni.
Bizony jól beszélsz,a Lumia 820-am bele se férne.Én 2 napja vettem egy öntapadósat és király. -
Set-Comment™
senior tag
-
El Gringo
senior tag
mondjuk ez a 65mm elég karcsú. egy lumia 820 69mm. pedig ez csak 4.3"

-
Bog
HÁZIGAZDA
-
bkercso
nagyúr
A lite-ok is nyilhatnanak 75 mm-re, mar rohannek is megvenni.
Ez mobilt tart, nem autót.

-
Set-Comment™
senior tag
A lite-ok is nyilhatnanak 75 mm-re, mar rohannek is megvenni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gumi és felni topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Autós topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- EA Sports WRC '23
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Fujifilm X
- További aktív témák...
- Apple Airtag 1 Pack Bluetooth Nyomkövető, Bontatlan, Új, 0 Perces, 1 Év Gyári Apple Garancia
- Apple Airtag 1 Pack Bluetooth Nyomkövető, Bontatlan, Új, 0 Perces, 1 Év Gyári Apple Garancia
- ZAGG Wired Keyboard iPadhez (Lightning) magyar kiosztás
- ASUS ROG Mobile Desktop Dock (Gyári dobozos, ROG Phone 1-2-3-hoz)
- Telefotó objektív mobiltelefonhoz (Reeflex G-Series - Super Telephoto 240mm)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L13 G3 - i5-1245U I 16GB I 256SSD I 13,3" WUXGA I Cam I W11 I Garancia!
- 27% ASUS VY249HF IPS Monitor! 1920x1080 / 100Hz / 1ms / FreeSync
- Xiaomi Redmi Note 8 Pro 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP EliteBook 840 G10 13. gen i5, 16GB DDR5, prémium üzleti laptop! 1 év garancia
- AKCIÓ! 1TB Samsung 980Pro NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
bár egy visszapillantóba elrejtett kamera az jó ötlet lenne, de gyárilag szerintem.
tessék vigyázni


Bizony jól beszélsz,a Lumia 820-am bele se férne.Én 2 napja vettem egy öntapadósat és király.



Lehet, kipróbálom.



